سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

غیظ و بهت‌زدگی رژیم در برابر کنفرانس روز جهانی زن

0 32

مجری: برگزاری کنفرانس بین‌المللی به مناسبت روز جهانی زن در آلبانی با حضور خانم مریم رجوی تحت عنوان «زنان در رهبری سیاسی»، غیظ و آشفتگی رژیم آخوندی و واکنش‌های وزارت اطلاعات آن را به دنبال داشت. برای بررسی این موضوع همراه می‌شویم با آقای مسعود امیرپناهی و از ایشان خواستیم درباره کم و کیف واکنش‌های اطلاعات آخوندی توضیحاتی برای ما بدهند

مسعود امیرپناهی: واکنش رژیم به‌خصوص در رابطه با جلسه ۸مارس که در آلبانی برگزار شد، بیشتر به سرگیجه شبیه بود. ابتدا در سکوت بودند بعد هم که از زبان سایت‌های وزارتی حرف زدند به دلیل شدت ضربه، تلاش کردند که آن را مخدوش کنند به‌خصوص اینکه در این جلسه الگویی از رهبری زنان مجاهد ارائه‌شده بود، الگویی که نزدیک به سه دهه آزمایش خودش را پس داده است؛ بنابراین واکنش طبیعی وزارت اطلاعات، به این دلیل که دستش خالی است و از ناحیه زنان هم خیلی احساس خطر می‌کند، مخدوش کردن آن بود مثلاً شعبه هابیلیان می‌گوید: «بررسی ظاهری تک‌تک زنان عضو این گروه [منظورش مجاهدین است] نشان می‌دهد، همه آن‌ها ملزم به پوشیدن لباس متحدالشکل و پوشاندن سر خود هستند و هیچ انتخاب دیگری ندارند. موضوعی که نشان می‌دهد مجاهدین خلق سعی در تحریف واقعیت و پنهان کردن این موضوع از دید دیگران دارند» صرف‌نظر از جنبه طنزگونه این حرف، تعفن ایدئولوژی خودش را به مجاهدین فرافکنی می‌کند، البته رژیم خوب می‌داند که به دلیل ماهیت عقب‌مانده‌اش اگر بخواهد وارد محتوای جلسه ۸مارس بشود بیشتر آن را اثبات می‌کند بنابراین با سفسطه بازی آخوندی حجاب زنان مجاهد را با حجاب آخوند‌ساخته، شبیه‌سازی می‌کند، چون می‌خواهد با این حرکت، اذهان مخاطبین را از روی محتوا و پیام اصلی این کنفرانس که همان «رهبری سیاسی زنان» هست منحرف کند، در ادامه می‌گوید: «هرچند آن‌ها [یعنی مجاهدین] به‌دروغ مدعی هستند که این پوشش انتخاب این زنان است اما نمی‌توان پذیرفت که در میان صدها زن عضو این گروه، هیچ اختلاف‌نظر و سلیقه‌ای در میان آنان وجود ندارد» انگارنه‌انگار که موضوع این جلسه «رهبری سیاسی زنان» بوده است، درواقع این درماندگی رژیم را نشان می‌دهد ازیک‌طرف نمی‌تواند سکوت کند چون علامت ضعفش هست و دستگاهش را به هم می‌ریزد از طرف دیگر اگر بخواهد وارد محتوا بشود باید روی موضوع اصلی این جلسه یعنی «رهبری سیاسی زنان» و علیه آن استدلال خودش را بکند چون نمی‌خواهد این کار را بکند می‌آید موضوع اصلی را دور می‌زند و می‌رود سراغ حجاب زنان، معلوم نیست حجاب زنان چه ربطی به موضوع این جلسه دارد به این می‌گویند سفسطه آخوندی، وقتی گیر می‌کند با سفسطه بازی می‌خواهد خودش را خلاص کند.

مجری: این‌ها که تمامش حاشیه بود و کاملاً هم مشخص است که فقط از سر غیظ و درماندگی است ولی حرفشان در مورد این کنفرانس چه بود؟

مسعود امیرپناهی: حاشیه می‌رود چون حرفی در محتوا ندارد و وقتی هم که وارد محتوا می‌شود خیلی خراب می‌کند؛ مثلاً یکی از همین سایت‌های وزارتی می‌گوید: «[مجاهدین] آن‌ها [منظورش زنان است] را در رأس مسئولیت قرار می‌دهند تا با این ترفند و فریب وادار به پذیرش مسئولیت‌ها و تعهدات بیشتر بکنند» اینکه گفتم اگر در محتوا وارد شود بیشتر وارد شود مجاهدین را اثبات می‌کند، نمونه‌اش همین است. ایراد می‌گیرد که چرا مجاهدین به زنان مسئولیت می‌دهند؟ این واقعاً خنده‌دار است! حالا سایت دیگر را نگاه کنید: «درواقع زنان برای این گروه نیروی تغییر درون مناسبات هستند» این را درست می‌گوید، این افتخار مجاهدین است، اصلاً محتوای شعار کنفرانس امسال هم همین بود آن‌هم در نه‌فقط در سازمان، بلکه در سطح کشور و فراتر از کشور! حرف نوی خانم رجوی برای تمام دنیاست، اما در جای دیگری واقعاً سقف می‌زند می‌گوید «[مجاهدین] به بهانه روز جهانی زن، تعدادی از زنان ناآگاه … را دورهم گردآورده‌اند و از ضرورت آزادی زنان در جامعه ایران سخن می‌گویند» به نظرم نیازی به توضیح ندارد معلوم است که پیام کنفرانس به هدف خورده چون واقعاً این دیگر هذیان‌گویی است و فکر می‌کنم رژیم حق دارد که از ارائه الگوی «رهبری سیاسی زنان» پریشان بشود چون درست روی نقطه‌ضعفش افتاده است و برایش هم بسیار خطرناک است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.