غیظ رژیم آخوندی از احتمال لغو قراردادهای بوئینگ و توتال

76
احتمال لغو قراردادهای بوئینگ و توتال با رژیم-min

کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را در زمینه فروش هواپیماهای مسافربری به حکومت آخوندی به تصویب رساند که بر اساس آن، فروش هواپیما به رژیم مشروط به صدور مجوز از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا می‌شود و عملاً چنین معاملاتی تحت ضوابط مربوط به تحریمهای این وزارتخانه قرار می‌گیرد.

تلویزیون حکومتی در این زمینه گفت:

نمایندگان مجلس آمریکا در ادامه تلاش برای اعمال تحریمهای بیشتر بر کشورمان این بار سعی دارند یکی از واضح‌ترین بندهای برجام را که فروش هواپیمای به ایران است را نقض کنند. رئیس‌جمهور آمریکا هنوز موضع خود را در این مورد اعلام نکرده است.

گزارشگر: پیتر روسکام نماینده مجلس آمریکا و همکارانش برای بهم زدن قرار داد بوئینگ به‌شدت تلاش می‌کنند.

پیتر روسکام: به آمریکایی‌ها بگین قرار داد دولت شما، یک وسیله خطرناکی به ایران بفرسته که شما رو به ریسک میاندازه.

(‌شبکه خبر ۲۴آبان ۹۶)

در همین حال، شرکت فرانسوی توتال بار دیگر تأکید کرد که اگر امکان امضای قرارداد با رژیم آخوندی تحت تحریمهای آمریکا وجود نداشته باشد، مجبور به بازنگری در قرارداد خواهد شد.

تلویزیون حکومتی با نگرانی در این‌باره گفت:

قرارداد ۵میلیارد دلاری توسعه فاز یازده میدان گازی پارس جنوبی که شرکت نفت و گاز توتال فرانسه سهم ۵۰درصدی آن را توافق کرده و حالا با تمام وعده‌های قبلی، مدیر عاملش گفته در صورت اعمال تحریمهای آمریکا علیه ایران مجبور به بازنگری این قرارداد ۲۵ساله خواهد شد…

گزارشگر: اما پس از امضای این قرار داد، که به‌عنوان اولین قرارداد خارجی ایران پس از برجام محسوب می‌شود، پاتریک پویان، بارها اعلام کرد، حضور ما در ایران به تحریمهای آمریکا بستگی دارد. در آخرین مورد رئیس توتال به سی.ان.ان گفته، در صورتی که چارچوب قانونی وجود داشته باشه، ما می‌توانیم این قرارداد را به‌صورت قانونی پیش ببریم، اما اگر نتوانیم به‌دلیل تحریمهای آمریکا این قرارداد را اجرا کنیم، مجبوریم در این قرار داد بازنگری کنیم. (تلویزیون شبکه یک (رژیم) ۲۵/ آبان /۹۶)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here