غیرقابل تحمل شدن شوری آب در شهرهای آبادان و خرمشهر

6
گزار شی از بحران آب

شوری آب در شهرهای آبادان و خرمشهر، شرایط را جایی رسانده اکه مردم این شهرها می‌گویند: با این وضعیت آب و وضعیت ریزگردها و فقر و بیکاری، دیگر بزودی آبادان و خرمشهر جایی برای زندگی مردم نخواهد بود.

در حالیکه نارضایتی‌های مردم از حاکمیت پلید آخوندها به اوج رسیده و در شهرهای مختلف خروش مردم ایران علیه این رژیم ضد ایران و ایرانی بلند است، گوشه‌هایی از بحران حاد آب و به ویژه شوری چند برابر آب در خوزستان با تیترهایی از قبیل: خوزستان مرد. و آب نمک روی زخم‌های ۳۸ ساله خوزستان؛ در رسانه‌های حکومتی به چشم می‌خورد.

یک رسانه رژیم در اعتراف به این وضعیت بشدت بحرانی آب می‌نویسد:‌

خوزستان مُرد، تشکیل ۱۰۰ هزار هکتار نمک‌زار در ۶ ماه – بیماری خرمشهر و آبادان را فرا گرفته است.

فعالان محیط زیستی می‌گویند آبی که در رود کارون جریان دارد، آب- فاضلاب است! 

شوری آب در برخی ازمناطق به میزان شوری آب دریا رسیده است اما کارگزاران رژیم این موضوع را اعلام نمی‌کنند.

یک رسانه دیگر رژیم در باره میزان شوری آب خوردن مردم آبادان و خرمشهر می‌نویسد:‌ طی دو روز گذشته در به منشیر شاخص شوری آب ۱۸ هزار و دویست یی‌سی و در کارون بیست هزار یی‌سی بوده است. این در شرایطی است که حداکثر شوری آب در شبکه توزیع باید دو هزار یی‌سی باشد. یعنی آبی که برای خوردن و شستشو به مردم داده می‌شود، ده برابر حد مجاز شور است.

کمبود آب باعث گسترش بیماری‌های پوستی و گوارشی در سطح شهر شده است

هم چنین انتقال آب از سرچشمه رودهای کارون و کرخه باعث یک فاجعه زیست محیطی در قرن اخیر شده به نحوی که صد هزار هکتار نمک‌زار فقط در ۶ ماهه گذشته ایجاد شده که به سمت نخلستان‌ها در حرکت است و می‌تواند مرگ چندمیلیون نخل و پایان قصه‌ای به نام نخلستان در خوزستان را به دنبال داشته باشد.

کارگزاران رژیم وعده برطرف شدن شوری آب تا نیمه تیرماه از طرح الغدیر را داده‌اند که آب شهرهای خرمشهر و آبادان را تامین خواهد کرد. این طرح آبرسانی توسط قرارگاه خاتم سپاه پاسداران جهل و جنایت از سال ۱۳۸۷ با هدف تامین آب شهرها و روستاهای خوزستان به اجرا در آمده و قرار بود سه ساله به اتمام برسد که از آغاز آن تا کنون ۹ سال گذشته است.

مردم شهرهای آبادان و خرمشهر می‌گویند:‌ شوری آب در خرمشهر و آبادان حیات و معاش را برای بسیاری از مردم دشوار کرده است به شکلی که بسیاری از مردم در این شهرها برای تهیه آب که نیاز اولیه حیات هر انسانی است باید ساعت‌ها در صف خرید آب بایستند. مردم خرمشهر و آبادان زخم ۳۸سال جنگ، فقر، بیکاری و ده‌ها زخم دیگر را بر روی قلب خود می‌بینند و اینکه بعد از گذشت سال‌ها بازهم بر روی این زخم‌های دهان باز، آب نمک پاشیده شود، چیزی جز ظلم و ظلم نیست.

مردم در تظاهرات اعتراضی خود در مقابل فرمانداری رژیم دجالگری آخوندها را یکبار دیگر بر ملا کردند و روز چهارشنبه ۳۰خرداد… شعار می‌دادند:‌ «دشمن ما همین جاست. دروغ میگن آمریکاست» 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here