سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

عملیات فروغ جاویدان، لرزه‌های سرنگونی پس از ۲۹سال

0 22

۲۹سال پس از عملیات کبیر فروغ جاویدان، تلویزیون حکومتی، به پخش برنامه‌های متعددی درباره تهاجم ارتش آزادیبخش ملی و لرزه سرنگونی در ارکان نظام جنایتکار ولایت‌فقیه به‌مناسبت سالگرد این عملیات پرداخته است:

تلویزیون شبکه یک (رژیم) ۴/۵/۹۶:

مسعود رجوی: این همان لحظه نادر و سرنوشت سازی است که به زودی زود به پیش خواهیم تاخت

عملیات فروغ جاویدان، لرزه‌های سرنگونی پس از ۲۹سال

گزارشگر رژیم: در تابستان ۱۳۶۷ و روزهای پس از پذیرش قطعنامه ۵۹۸منافقین… عملیاتی موسوم به فروغ جاویدان را بر ضد رزمندگان اسلام طراحی کردند.

خواهر مجاهد عذرا علوی طالقانی: در صورت فتح کرمانشاه خبر فتح استان تمامی شهرهای دیگه ایران رو به حرکت در می‌آورد و تعادل قوای بین رژیم و مقاومت به سود مقاومت می‌چرخید و این می توانست نقطه آغاز سرنگونی رژیم باشه.

صیاد شیرازی: از سه محور نیروها عمدتاً هدایت می‌شدند یکی از محور گردنه چارزبر بود یکی از محور پل دختر بود بطرف سه راه اسلام‌آباد یکی از محور گردنه قلاجه بطرف اسلام‌آباد.

۳۰خرداد ۱۳۶۰سازمان مجاهدین خلق رسماً علیه جمهوری اسلامی اعلام جنگ مسلحانه می‌کند جنگ با عراق هر روز پیچیده‌تر می‌شد جوانان گروه گروه عازم جبهه می‌شدند تا معادلات جنگ را تغییر دهند.

خرداد ۱۳۶۳و دربحبوحه جنگ خبری شوکه‌کننده منتشر شد سازمان مجاهدین خلق اعضایش را در عراق مستقر کرد اعلان جنگ سازمان مجاهدین خلق علیه مردم ایران وارد مرحله تازه‌یی شده بود

سازمان در تدارک تشکیل ارتشی برای حملات گسترده علیه نیروهای ایرانی بود

گوینده رژیم: ارتش مجاهدین خلق از محور سر پل ذهاب وارد خاک ایران شدند و در ساعتهای اول حمله به‌راحتی جلو می‌روند در نهایت آنها توانستند تا همان شب شهر اسلام‌آباد را تصرف کنند حالا خبر به تهران رسیده است نیروهای ارتش و سپاه که هم‌چنان خستگی جنگ با ارتش بعث در تنشان بود این بار باید عازم جنگ با نیروهای مجاهدین خلق می‌شدند.

عملیات فروغ جاویدان، تنگه چهارزبر

۵مرداد ۱۳۶۷عملیات مرصاد برای مقابله با ارتش مجاهدین خلق آغاز شد ارتش مجاهدین…تا تنگه چارزبر در ۳۵کیلومتری کرمانشاه پیشروی کرد با رسیدن آنها به این منطقه درگیری سختی آغاز شد این درگیری سه روز به‌طور انجامید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.