سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

عفو بین‌الملل، بیانیه اقدام فوری: فراخوان به‌توقف بلادرنگ تخریب مزار شهیدان قتل عام ۶۷ در اهواز توسط رژیم جنایتکار آخوندی

0 14

به‌دنبال افشای تخریب مزار شهیدان قتل عام ۶۷ در منطقه پادادشهر اهواز توسط مقاومت ایران که در آستانه سی‌امین سالگرد این جنایت توسط رژیم جنایتکار آخوندی صورت می‌گیرد، عفو بین‌الملل با صدور یک بیانیه «اقدام فوری» به‌توقف بلادرنگ تخریب آثار و شواهد قتل عام ۶۷ فراخوان داد.

گزارش‌های دریافتی حاکی از آن است که تخریب این مزار از روز جمعه ۲۹تیر، به‌طور شبانه روزی ادامه دارد. بولدوزرها با سرعت مشغول کار هستند و غلطک‌ها محل را صاف میکنند؛ به‌نحوی که هیچ اثری از مزار شهدا، در محدوده به‌چشم نمی‌خورد و قابل تشخیص نیست. کارگزاران رژیم جنایتکار آخوندی یک مسیر ۲۰۰ متری تا محوطه مزار تخریب شده را سنگ‌چین کرده‌اند تا از تردد خودرو به‌داخل محل و فیلمبرداری جلوگیری کنند.

در بیانیه اقدام فوری عفو بین‌الملل درباره این اقدام رژیم آخوندی برای پنهان‌کردن آثار قتل عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷، آمده است: از روز ۲۹ تیر ۱۳۹۷، عکس‌ها و ویدئوهایی منتشر شده که نشان می‌دهد سازه بتنی که قبلاً نشان گور جمعی در این منطقه بود به‌علاوه تعداد زیادی قبرهای فردی خرد و قطعه قطعه شده‌اند. این گورها هم‌اکنون زیر تله‌های خاک و آوار مدفون شده‌اند. بنا به‌یک تابلوی رسمی نصب‌شده در این سایت، هدف این پروژه، «احداث بلوار حد فاصل مهدیس و تا فاز ۵ پادادشهر و پارک ۲۱ هکتاری» و کارفرمای آن شهرداری (رژیم در) اهواز است.

فراخوان به_توقف بلادرنگ تخریب مزار شهیدان

عفو بین‌الملل در بیانیه اقدام فوری و اطلاعات تکمیلی ضمیمه به‌آن، ضمن تاکید براینکه«تخریب این گورها به‌دنبال بسیج ۳۰ ساله مقام‌های (رژیم) ایران برای ناپدید کردن اجباری آثار جرم صورت می‌گیرد»،تصریح می‌کند: در طول سه دهه گذشته، مقام‌های (رژیم) ایران (اقداماتی نظیر) خاکبرداری با بولدوزر، ساختن ساختمان و جاده، انباشت زباله یا ساختن محل‌های جدید تدفین بر روی گورهای تکی یا جمعی مربوط به‌کشتارهای جمعی دهه ۱۳۶۰ را به‌عمل آورده‌اند. این اقدامات توسط مقام‌های (رژیم) ایران شواهد کلیدی را که می‌تواند برای روشن‌شدن حقیقت درباره ابعاد جنایات و تحقق عدالت مورد استفاده قرار گیرد، از بین می‌برد. این اماکن تحت نظارت مستمر توسط آژانس‌های امنیتی قرار داشته و این نشان می‌دهد که نهادهای قضایی، اطلاعاتی و امنیتی (رژیم ایران) در روند تصمیم‌گیری مربوط به‌پنهان‌سازی و نابود کردن (شواهد)[که مطابق قوانین بین المللی جرم محسوب میشود] دست دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.