عبور از تونل وحشت! هراس رژیم از تحریم‌های جدید کنگرة آمریکا، اظهارات سرکرده ستاد نیروهای مسلح حکومت آخوندی

102

پاسدار باقری: دو رأی مخالف در مقابل چند صد موافق رو شاهد بودیم و این نشان‌دهنده این است که در دشمنی با جمهوری اسلامی تفاوتی بین این جناحها نیست.

پاسدار باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خامنه‌ای نیز وحشت رژیم را از پیامدهای سیاست جدید آمریکا و اتقاق نظر هر دو حزب اصلی این کشور برای مقابله با برنامه موشکی و مداخلات منطقه‌ای رژیم ، برملا ءکرد:

«‌و مسأله اخیرتری که ما در این ایام مواجه هستیم، مسأله راهبرد جدید رژیم جنایتکار آمریکاست که بعد از ماهها کار راهبردی را تدوین کردند و بخشهایی از آن رو اعلام کردند که می‌تواند کشور ما و کشورهای مستقل مانند ما رو دچار مشکلاتی بکند.

واقعیت این است که یک نظام که در ظاهرا از احزاب و و جریانهای مختلفی تشکیل شده اما با وحدت در دشمنی با انقلاب اسلامی دور هم نشستند، فکر کردند و راهبردی را تدوین کردند. این یکپارچکی دشمنی با جمهوری اسلامی رو در رأی دهی به طرح مقابله با توان موشکی جمهوری اسلامی در کنگره در روزهای اخیر ملاحظه کردید که دو رأی مخالف در مقابل چند صد رای موافق رو شاهد بودیم و این نشان‌دهنده این است که در دشمنی با جمهوری اسلامی تفاوتی بین این جناحها نیست.»

سران، کارگزاران و رسانه‌های حکومتی هم‌چنان به ابراز وحشت از تغییر سیاست در امریکا علیه رژیم و تنگنایی که نظام آخوندی بدنبال تحریمهای جدید علیه برنامه موشکی به آن دچار شده ادامه می‌دهند. تلویزیون حکومتی در یک برنامه گفتگو علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت مجلس ارتجاع و یک کارشناس حکومتی، بن بست رژیم بر سر پروژه موشکی و مداخلات تروریسمی در کشورهای منطقه را این چنین به نمایش میگذارد:

 تلویزیون رژیم – ۷ آبان ۹۶

مجری: برخی منتقدان معتقدند که به هر حال چرا برنامه دفاع موشکی که طبعا هزینه بر هست اونهم در شرایطی که نیاز به توسعه و آبادانی کشور داریم باید توسعه پیدا بکنه؟

علاءالدین بروجردی: فکرمی کنم این امنیت از نان شب مردم هم واجب تره یک اصل منطقی و عقلایی است. همه ملت ما شنیدند که اعلام کردند که بالاخره مراکز هسته ای ایران رو میزنیم باید زد اینکار رو در عراق انجام دادند در سوریه انجام دادند بنابراین یک ضرورت اجتناب ناپذیره …

توی بحرانهای منطقه توی عراق توی سوریه و این بحرانهایی که واقعا تحمیل کردند به منطقه ما و هدف اصلی شون هم متوجه جمهوری اسلامی ایران بود بعضی ها میگند که خب چرا نیروی ایرانی میره توی مدافع حرم بشهادت میرسه؟ ما خط مقدم جبهه مون اونجاست…

مجتهدزاده کارشناس رژیم: … من یادمه نمی ره ،موشک شهاب چهار رو معرفی میکردند اون افسری که معرفی میکرد موشک دو هزار کیلومتر برد داره میگفت تا خود اسرائیل میزنه آقــــــــــــا این همه جا رو میتونه بزنه در دو هزار کیلومتر شما چرا این اسم رو می آری وسط که برای ما شاخ درست کنی؟ بیان ما مشکل داره ارائه ما دیپلماسی ما مشکل داره .

علاءالدین بروجردی: آقای دکتر سند دارم عرض میکنم سرباز ایرانی به ظفار عمودی میرفت افقی بر میگشت برای چی؟ ما چه نفعی اونجا داشتیم؟

مجتهدزاده کارشناس رژیم: در اونجا عمودی رفت در همه مورد دیگر هم میشه گفت الان هم به سوریه عمودی میروند افقی بر میگردند

علاءالدین بروجردی: ما در سوریه داریم از منافع ملی خودمون که استراتژی

مجتهدزاده کارشناس رژیم: عرض من این هست که همه دولتها پنهان میکنند مقاصدشون رو استعدادهای نظامی رو پنهان میکنند یکی از سرداران برجسته ما میگفت اگر امریکا چنین و چنان بکنه ما از اون ۸ هزار تا موشکی که در لبنان آقــــــــــــــا تو چرا آمار میدی؟

علاءالدین بروجردی: اصلا سیاست اعلام شده اونها ازبین رفتن جمهوری اسلامی است …

در همین حال روزنامه حکومتی شرق با عنوان «عبور از تونل وحشت» نوشت: رصد اقدامات نهادهای تصمیمگیر آمریکا و تحرکات و اظهارات متحدان آن، نمایانگر اتحادی بین مخالفان و آمادهسازی منطقه و جهان برای اقدامی درباره نظام است که باید آن را جدی گرفت و تا قبل از رسیدن تحولات به نقطه بازگشتناپذیر، از بروز فاجعهای دیگر در منطقه جلوگیری کرد.

این رسانه حکومتی افزود: «در این مرحله، باید از دستزدن به اقداماتی که هرچند از موضع قدرت بوده ولی باعث تحریک و تحقیر ترامپ است، بهشدت پرهیز کرد» (و) «نیازمند عادیسازی روابط» (با) «مخالفان منطقهای» نظام هستیم و اکنون «بهترین زمان برای عبور از بحران روابط با عربستان است».(منبع: شرق ۸/۸/۹۶)

رئیس و اعضای مجلس ارتجاع نیز در جلسه روز ۷ آبان خود، به ابراز وحشت از تنگنایی که رژیم در آن گرفتار شده پرداختند

پاسدار علی لاریجانی، مجلس رژیم ۷ آبان: «من فکر میکنم میزان دشمنی آمریکا حالا با تحریکی که برخی از کشورهای منطقه به جایی رسیده که مسئله از برجام عبور کرده یعنی در مسائل دیگه داره ورود میکنند که ما هم رویش خیلی حساس هستیم لذا یک بحث جامع تری نیاز داره و الان در کشور روی این موضوعات داره تمرکز میشه و فکر میشه و پاسخ هاشون هم داده خواهد شد»

«یعنی ما در شرایطی هستیم که متناسب با رفتار حریف باید هم تصمیم مقتضی گرفته بشه هم شرایط برای خدمات دهی به مردم تسهیل بشه تصمیماتی هم گرفته شده برای اینکه متناسب با سناریوهای مختلف چگونه اقدام بشه من فکر کنم درروزهای آینده این بحث ها یک مقدار در کشور تکمیل میشه»

ناصر نوبری، سفیر سابق رژیم ـ تلویزیون حکومتی جام جم ۷ آبان ۹۶: «الان خیلی مد شده که صحبت از این میشه که خب یک ترامپ آمده و اوضاع رو بهم ریخته و انگار همه چیز جدیده یعنی یک حس جدیدی پیدا شده که اتفاقات جدیدی داره می افته …

… مرتب این ازطرف ما یک علاقه ای یک خوشبینی برای همکاری با غرب بوده و متاسفانه مرتب مادرواقع خیانت وپیمان شکنی از طرف غرب دیدیم…

دست گذاشتند به توانمندی منطقه ای ما و آقای همین وزیر خارجه امریکا آمده تمام منطقه رو بسیج کرده و داره تلاش میکنه بسیج کنه علیه امکانات همکاری های منطقه ای ما در منطقه یعنی ایندفعه سوژه جدید شده یعنی یک سوژه جدید دستش گرفته یکی اینکه در منطقه درواقع ما رو بعنوان کسی که داریم اینجا زندگی میکنیم مقابله کنه باهامون یکی هم با توانمندیهای نظامی مون …

یعنی الان استراتژی آمریکایی ها اساس بدعهدی شون این شده حالا که ما برنامه هسته ای اینها رو گذاشتیم کنار بقیه توانمندی های ایران رو مورد حمله قرار بدهیم …»

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here