عادل الجبیر: شلیک موشک رژیم ایران به ریاض یک اقدام جنگی است

67
عادل الجبیر-min

وزیر خارجه عربستان در مصاحبه با سی.ان.ان شلیک موشک به ریاض توسط عوامل حکومت آخوندی در یمن را یک «اقدام جنگی» و «تجاوز خصمانه» توسط رژیم علیه عربستان دانست.

وی گفت: «این یک موشک (رژیم) ایران بود که توسط حزب‌الله از سرزمین تحت اشغال حوثی‌ها در یمن شلیک شد. موشک مذکور، بسیار مشابه موشکی است که در ماه ژوئیه به ینبع شلیک شد. این موشک در ایران ساخته شده، قطعات آن از هم جدا شده و به یمن ارسال شده است؛ سپس در یمن توسط عوامل سپاه پاسداران و حزب‌الله سرهم شد و به عربستان شلیک شد… ما این‌را یک اقدام جنگی تلقی می‌کنیم».

عادل جبیر، تأکید کرد: «(رژیم) ایران نمی‌تواند موشکهایی را به شهرها و روستاهای عربستان شلیک کند و انتظار داشته باشد که ما دست به اقدامی در قبال آن نزنیم… حوثی‌ها و حزب‌الله توابع سپاه پاسداران (رژیم) ایران هستند… ما این موشک را در اختیار داریم، آلومینیوم… و سیستم هدایت آن از ایران آمده، روی کابل‌های آن حروف فارسی به‌چشم می‌خورد… هیچ شکی وجود ندارد که موشکها و قایقهای‌ انتحاری مورد استفاده حوثیها از ایران آمده‌اند.. (رژیم) ایران منشور ملل‌متحد و قانون بین‌الملل را نقض کرده است…»

عادل جبیر، اضافه کرد: «از زمان (روی کار آمدن) خمینی، (رژیم) ایران به چندین سفارت در داخل ایران حمله کرده، دیپلوماتها را در چند کشور ترور کرده، در اروپا و آمریکای جنوبی و خاورمیانه دست به‌عملیات تروریستی زده است و این فهرست هم‌چنان ادامه دارد… ما می‌گوییم دیگر بس است».

وزیر خارجه عربستان درباره استعفای سعد حریری از سمت نخست‌وزیری لبنان در اعتراض به دخالتهای رژیم آخوندی نیز، گفت: «بسیار روشن بود که حزب‌الله او را تضعیف می‌کند و دستورات (رژیم) ایران را به پیش می‌برد… سیستم سیاسی لبنان فلج شده است لذا او گفت که دیگر کافی است… و ما از تصمیم او، تماماً حمایت می‌کنیم».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here