سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

شورای اتحادیه شهرداران منطقه واله‌دی‌سوزای ایتالیا: تصویب بیانیه آزادی و دموکراسی برای ایران، برخوردار از حمایت ۲۲ شهرداری استان پیه‌مونته، پشتیبانی از قیام و مقاومت سازمانیافته مردم ایران

0 5

ما از گردهمایی عظیم ایرانیان در پاریس در ۳۰ ژوئن

و از خواستهای قیام مردم ایران برای تغییر دیکتاتوری مذهبی

و استقرار آزادی و دموکراسی در ایران حمایت می‌کنیم

در آستانه برگزاری گردهمایی بزرگ مقاومت در پاریس، در جلسه شورای اتحادیه شهرداران منطقه واله دی سوزا ایتالیا، بیانیه «آزادی و دموکراسی برای ایران» در دستور کار قرار گرفت و بعد از برسی و گفتگو باتفاق آراء به تصویب رسید.

این بیانیه که توسط ۲۲ شهرداری استان پیه‌مونته به امضاء رسیده، ضمن ابراز همبستگی با قیام سراسری مردم ایران و محکومیت جنایات رژیم علیه قیام‌کنندگان، حمایت خود را از مقاومت ایران و برنامه ۱۰ ماده‌یی مریم رجوی برای تغییر دموکراتیک اعلام می کند. شهرداران ایتالیا هم‌چنین بر حمایت از گردهمایی بزرگ مقاومت در پاریس در ۳۰ ژوئن، ۹ تیرماه، تأکید کرده‌اند.

شهرداری‌های امضاءکننده این بیانیه عبارتند از: آلمزه، آویلیانا، بورگونه سوزا، بروتزولو، بوسولنو، کاپریه، کازلته، کیانوکو، کیوزا دی سن میکله، کوندوه، ماتیه، مومپانته رو، نوالزا، سن دیده رو، سن جوریو دی سوزا، سن آمبورجو دی تورینو، سن آنتونیو دی سوزا، سوزا، وائیه، ونائوس، ویلار دورا، ویلار فوکیاردو

در بیانیه آزادی و دموکراسی برای ایران با اشاره به چهار دهه سرکوب و جنایات ضد انسانی دیکتاتوری آخوندی علیه مردم ایران، آمده است:

(در ایران) بیش از ۱۲۰٫۰۰۰ نفر از مخالفان و مدافعان دموکراسی و حقوق بشر اعدام شده‌اند و خانواده‌های آنها به‌طور خودسرانه دستگیر شده، مورد شکنجه‌های وحشیانه قرار گرفته و برخی اعدام شده‌اند.

در تابستان سال ۱۹۸۸ به‌دنبال فتوای خمینی، رژیم ایران به‌طور خودسرانه در دادگاه‌های تشریفاتی بیش از ۳۰۰۰۰ زندانیان سیاسی را که اغلب از اعضاء و حامیان جنبش اپوزیسیون (مجاهدین خلق ایران) بودند در زندان‌های سراسر ایران اعدام کرد.

عفو بین‌الملل این قتل عام را «جنایت علیه بشریت» دانسته و خواهان قرار گرفتن مسئولان آن در برابر عدالت شده است. بنا به گزارش‌های سازمان ملل متحد، (رژیم) ایران نسبت به جمعیت (کشور) رتبه اول اعدام‌ها در جهان را دارد. اما با وجود چنین سرکوبی، جهان در ژانویه ۲۰۱۸ (دی‌ماه ۹۶) مجدداً با موجی از قیام‌ها و تظاهرات مردم ایران مواجه شد که در مدت کوتاهی به بیش از ۱۴۰ شهر گسترش یافت. رژیم مذهبی به‌سرعت سرکوب گسترده‌یی را برای جلوگیری از قیام مردم برقرار کرد.

مردم ایران به جهانیان نشان دادند آماده‌اند که همراه با مقاومت سازمان‌یافته خود بهای تغییر دموکراتیک (این) رژیم دیکتاتوری را بپردازند و یک حکومت مبتنی بر جدایی دین و دولت را برقرار کنند.

ما ضمن اعلام همبستگی با قیام مردم ایران برای آزادی و دموکراسی، حمایت خودمان را از شورای ملی مقاومت ایران برای تغییر دموکراتیک در ایران اعلام می‌کنیم.

از جامعه بین‌المللی می‌خواهیم هرگونه رابطه با رژیم ایران را مشروط به محترم‌شمردن حقوق بشر بکند و با صدای بلند خواستار آزادی زندانیان سیاسی هستیم.

ما هم‌چنین از گردهمایی عظیم ایرانیان در پاریس در ۳۰ ژوئن، در حمایت از خواسته‌های قیام مردم ایران برای تغییر دیکتاتوری مذهبی و استقرار آزادی و دموکراسی در ایران، حمایت می‌کنیم.

ما از طرح ۱۰ ماده‌یی خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت حمایت می‌کنیم؛ (برنامه‌یی) برای برپایی یک جمهوری دموکراتیک مبتنی بر جدایی دین از دولت، برابری جنسیتی، قومی و مذهبی، عاری از برنامه اتمی، لغو مجازات اعدام، هم‌زیستی مسالمت‌آمیز و متعهد به قوانین و کنوانسیون‌های بین‌المللی، برای تضمین دموکراسی، توسعه و پیشرفت در ایران و جامعهبین‌المللی.

زمان آن رسیده است که جامعه بین‌المللی خود را در طرف درست تاریخ قرار بدهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.