سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

شهادت دو تن از بازداشت شدگان قیام در زندانهای اوین و اراک توسط بازجویان و شکنجه گران

0 20

قیام ایران-شماره۴۳

شمار دستگیرشدگان به اعتراف رژیم به ۳۷۰۰ تن می‌رسد، بسیاری تحت شکنجه قرار دارند

سینا قنبری، جوان دیپلمه ۲۲ساله، یکی از دستگیرشدگان قیام سراسری توسط شکنجه گران رژیم آخوندی در زندان اوین، به شهادت رسید. کارگزاران رژیم در وحشت از عکس العمل مردم نسبت به این جنایت وحشیانه مدعی شدند که سینا قنبری در زندان خودکشی کرده است، ادعای مسخره‌یی که هیچ کودکی را نمی فریید.

در یک تحول دیگر وحید حیدری، یک دستفروش محروم که در جریان قیام اراک بازداشت شده بود، بر اثر ضربات باتون به شهادت رسید. نیروی انتظامی استان‌مرکزی در یک دروغ مشابه مدعی شد: «این شخص به اتهام حمل مواد مخدر بازداشت شده و در بازداشتگاه کلانتری۱۲ اراک خودکشی کرده است» (جهان صنعت-۱۷دی).

هزاران زندانی دیگر قیام در شرایط سخت و نامشخصی در زندانهای مختلف کشور به‌سر می برند و بسیاری از آنها تحت شکنجه های وحشیانه قرار دارند. گفته می‌شود برخی دیگر از بازداشت‌شدگان نیز زیر شکنجه به شهادت رسیده اند.

هدف رژیم آخوندی از این جنایتهای ضد بشری، خاموش کردن شعله های قیام است که تا کنون با شکست خفت باری مواجه شده است. خامنه ای ولی فقیه امروز در یک اعتراف ذلیلانه با اشاره به قیام‌آفرینان گفت: مزدوران دشمنان دست‌بردار نیستند». این در حالیست که جعفری سرکرده پاسداران هفته گذشته اعلام کرد قیام تمام شده است. آخوند روحانی،رئیس جمهور نظام نیز مدعی شده بود که قیام در عرض دو روز آرام خواهد شد (رسانه های خبری-۱۴دی).

امروز سه شنبه ۱۹دی، محمود صادقی نماینده مجلس رژیم، نیز اعتراف کرد: «۳۷۰۰ نفر در اعتراضات بازداشت شدند». وی افزود: «آمارهای متفاوتی از نهادهای مختلف در خصوص دستگیری دانشجویان در جریان اعتراضات اخیر به نمایندگان مجلس ارائه شده است. لذا نمی‌توان آمار دقیقی از بازداشت دانشجویان ارائه کرد».

این جنایتها از یکسو عزم قیام آفرینان را برای سرنگونی فاشیسم دینی حاکم بر ایران دو چندان می‌کند و از سوی دیگر ضرورت اقدام فوری بین المللی برای مقابله با استمرار جنایت علیه بشریت توسط آخوندها را مضاعف می‌نماید. جلادان حاکم بر ایران باید از جامعه بین المللی طرد شوند و به خاطر جنایتهایشان در مقابل عدالت قرار گیرند.

مقاومت ایران عموم مردم به ویژه جوانان را به اعتراض علیه جنایات رژیم آخوندی به‌ویژه در زندانها و به حمایت از خانواده های شهیدان و زندانیان فرا می‌خواند و از کمیسر عالی حقوق بشر می‌خواهد یک هیأت حقیقت یاب برای رسیدگی به وضعیت زندانها و زندانیان سیاسی به‌خصوص بازداشت‌شدگان قیام اخیر تشکیل دهد و شرایط آزادی بی‌قید و شرط آنان را فراهم سازد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۹ دی ۱۳۹۶ (۹ ژآنویه ۲۱۸)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.