سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

شرکت هیأت کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت در کنفرانس بین‌المللی فدراسیون جهانی زنان قاضی

0 30

چهاردهمین کنفرانس بین‌المللی فدراسیون جهانی زنان قاضی، تحت عنوان «ساختن پلی میان زنان قاضی در جهان» با حضور ۹۰۰ زن قاضی از ۸۰ کشور جهان، در بوئنوس آیرس پایتخت آرژانتین برگزار شد.

در این کنفرانس که با شرکت قضات و شخصیت‌های برجسته زن از پنج قاره جهان برگزار شده بود، هیأتی از کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت نیز حضور پیدا کرد.

شرکت‌کنندگان در کنفرانس بوئنوس آیرس به بحث و گفتگو در مورد پیشرفت‌ها و چالش‌های موجود در رابطه با عدالت برای زنان در جهان و از بین‌بردن قوانین زن‌ستیزانه از نظام قضایی کشورها پرداختند و نقش و کارکرد زنان قاضی در پیشرفت سیستم‌های قضایی در جهان را مورد بررسی قرار دادند.

برنامه افتتاحیه کنفرانس در محل تئاتر معروف کولون Colon با سخنرانی خانم سوزانا مدینا وزیر دادگستری منطقه انتره ریوس Entre Rios آرژانیتن و رئیس فدراسیون جهانی زنان قاضی برگزار شد. در این برنامه وزیر دادگستری و حقوق بشر، رئیس و معاون دیوان عالی کشور آرژانتین، رئیس دولت محلی بوئنوس آیرس و همچنین رئیس دیوان عالی منطقه بوئنوس آیرس سخنرانی کردند

در جلسات موضوعی کنفرانس در بیش از ۲۳ پنل، موضوعات مختلف به بحث و بررسی گذاشته شد.

کنفرانس با سخنرانی خانم النا هایتون «Elena Highton de Nolasco» بنیانگذار مشترک فدراسیون جهانی زنان قاضی آغاز به‌کار کرد.

بعد از آن پیام ویدئویی خانم سونیا ستومایور «Sonia Sotomayor» قاضی دیوان عالی آمریکا خطاب به جلسه پخش شد و سپس ماریا اوجنیا ویدال، (Maria Eugenia Vidal)، فرماندار منطقه بوئینس آیرس، اولین زن فرماندار در تاریخ آرژانتین، پیرامون موضوع زنان و عدالت سخنرانی کرد

در ادامه برنامه و پس از سخنان خانم سوزانا مدینا، رئیس فدراسیون جهانی زنان قاضی در معرفی خانم مریم رجوی، پیام رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت پخش شد.

ایران افشاگر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.