شرق الاوسط بین‌المللی: یک سوم نمایندگان پارلمان اروپا خواستار تحریمهایی علیه سپاه پاسداران شدند

208

۲۶۵عضو پارلمان از مجموع ۷۵۱نماینده در پارلمان اروپا نقضهای حقوق‌بشر در ایران و سرکوب اقلیتها و زنان و حمایت رژیم ایران از تروریسم در منطقه را محکوم کردند. آنها خواستار گنجاندن نام سپاه پاسداران در لیست سیاه شدند. نمایندگان در بیانیه‌یی مشترک که در بروکسل از طریق اینترنت منتشر شد، نگرانی خود را نسبت به افزایش اعدامها در ایران ابراز کردند آنها گفتند در دوره اول ریاست‌جمهوری حسن روحانی ”معتدل “بیش از سه هزار نفر حلق‌آویز شدند.

سخنگوی رئیس ”گروه دوستان ایران “در پارلمان اروپا در اظهاراتی به ”الشرق‌الأوسط “گفت، گام بعدی بعد از صدور بیانیه، ارسال نسخه‌ای از ان برای هماهنگ‌کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا فدریکا موگرینی می‌باشد. وی افزود، بعد از انتشار بیانیه‌یین گروه پاسخهای مثبتی دریافت کرده است، همچنین انتظار دارد که عکس‌العمل مثبتی از طرف موگرینی هماهنگ‌کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا دریافت کند.

وی در مورد این‌که آیا ممکن است پاسخ موگرینی شامل اتخاذ گامهایی برای مجازاتهای بیشتر علیه رژیم ایران بخاطر نقض حقوق‌بشر باشد، این سخنگو گفت، او انتظار دارد پاسخ وی مثبت باشد و ”به‌صورت طبیعی این پاسخ در عرض چند روز و یا حداکثر دو هفته به ما خواهد رسید، اما نمی‌دانم این‌که آیا وی به کلیه خواسته‌هایی که در بیانیه (گروه دوستان ایران) آمده است پاسخ خواهد داد یا خیر“.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here