سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

سی‌سال پس‌از عملیات‌کبیر فروغ‌جاویدان؛ شکایت‌رسمی رژیم در ۲۶تیر۱۳۹۷ به‌شورای‌امنیت ملل‌متحد علیه‌مجاهدین به‌خاطر «مرگ بیش‌از ۱۷هزار» مقامات و ماموران‌رژیم

0 12

شکایت ابلهانه رژیم از آمریکا به شورای امنیت ملل متحد

به خاطر حمایت و تامین مالی مجاهدین

و شرکت جولیانی و گینگریچ

در گردهمایی ایران آزاد در پاریس

خبرگزاری رسمی رژیم آخوندی روز ۲مرداد۹۷، خبر شکایت رسمی حکومت آخوندی به شورای امنیت ملل متحد علیه مجاهدین را که تلاش آشکاری برای ماستمالی توطئه تروریستی رژیم آخوندی علیه اجتماع بزرگ ایرانیان در پاریس و دستگیری دیپلومات ترویست این رزیم اسدالله اسدی است، منتشر کرد و از قول نماینده حکومت آخوندی در سازمان ملل نوشت: آمریکا مسئول اقدامات تروریستی مجاهدین است.

در شکایتنامه رژیم به شورای امنیت، که همزمان با سالگرد عملیات کبیر فروغ جاویدان و پیشروی ارتش آزادیبخش ملی ایران تا دروازهای کرمانشاه صورت گرفته و منتشر می‌شود، حکومت آخوندی از آمریکا نیز به خاطر شرکت شهردار رودی جولیانی و رئیس پیشین کنگره آمریکا نیوت گینگریچ در گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس، شکایت کرده است.

خبرگزاری رسمی رژیم با نقل شکایت ابلهانه نماینده حکومت آخوندی در سازمان ملل می‌نویسد: غلامعلی خوشرو در نامه ای به تاریخ ۲۶ تیرماه امسال به شورای امنیت، خواستار ثبت این نامه به عنوان سند این شورا شده است.

در این نامه آمده است: برخی از شخصیت‌های سیاسی و همکاران دولت آمریکا همچون رودولف جولیانی و نیوت گینگریچ در نشست ۳۰ ژوئن ۲۰۱۸ (۹ تیرماه ۹۷) (بر ضد نظام ایران) حضور یافتند. این همکاران دولت ایالات متحده در وارد ساختن اتهامات بی اساس و اظهارات دروغین علیه جمهوری اسلامی ایران مشارکت داشته‌اند.

سازمان مجاهدین خلق مسئول مرگ بیش از ۱۷هزار (تن) همچون نمایندگان مجلس، مقامات عالی رتبه دولتی و نظامی….است. (مجاهدین) سال‌ها به عنوان گروه تروریستی از سوی آمریکا و دیگر دولت‌ها و اتحادیه‌های منطقه ای به دلیل ارتکاب جرائم تروریستی در فهرست گروه‌های تروریستی و تحریم قرار گرفته بودند.

حذف این فرقه از لیست آمریکا در ۲۰۱۲ با پرداخت پول به لابی‌های سیاسی آمریکا انجام شد. این اقدام، تنها نشان دهنده رویکرد استاندارد دوگانه و انتخابی دولت آمریکا در مبارزه با تروریسم است.

بر خلاف ادعاهای اخیر گمراه کننده این گروه، ادله و شواهد کافی مبنی بر تداوم ایدئولوژی انحرافی خطرناک و شیوه رفتار مطرود و همچنین دخالت در عملیات تروریستی وجود دارد که مسئولیت بین المللی همه آنها با ایالات متحده است.

خبرگزاری رسمی رژیم می‌افزاید: نماینده جمهوری اسلامی در سازمان ملل متحد یادآور شده است: این فرقه با سرویس‌های اطلاعاتی دشمن در توطئه‌های ترور دانشمندان هسته ای ایران در سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ همکاری کرد. این گروه همچنین به نظامیان صدام حسین در تجاوز علیه ملت ایران (سپتامبر ۱۹۸۰ تا اوت ۱۹۸۸ ) و به طور مستقیم در کشتار کردها و مردم عرب در عراق، یاری رساند.

خوشرو تصریح کرده است: جمهوری اسلامی ایران به شدت اقدامات غیرقانونی دولت آمریکا علیه مردم ایران از جمله حمایت و تأمین مالی گروهک منافقین را به عنوان گروه تروریستی محکوم می‌کند و این اقدام غیرقانونی را در نقض حقوق بین الملل، اهداف و اصول منشور سازمان ملل متحد و همچنین قوانین بین المللی مقابله با تروریسم به ویژه تعهدات بین المللی دولت ایالات متحده برای جلوگیری، محاکمه و مجازات جرایم تروریستی می‌داند. دولت آمریکا باید با دست برداشتن از ادامه این سیاست‌ها، چنین اقدامات غیرقانونی را متوقف کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.