سومین اقدام خزانه داری آمریکا علیه تروریست‌های مرتبط با بانک مرکزی رژیم آخوندی، لیست‌گذاری و تحریم ۵ نهاد و دو مهره حزب‌الشیطان لبنان

68
تحریم وزارت خزارنه داری امریکا

بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا:

این تحریم‌ها شبکه تجاری جهانی حزب‌الله را

در اروپا، آفریقا و خاورمیانه مختل می‌کند

به‌دنبال لیست‌گذاری و تحریم حسن نصرالله سرکردة حزب‌الشیطان وابسته به رژیم آخوندی و شمار دیگری از سرکردگان آن، وزارت خزانه‌داری آمریکا با اعلام تحریم‌های جدید خود در روز پنجشنبه، ۲ تن دیگر از عوامل و ۵ نهاد وابسته به حزب‌الشیطان را تحریم و لیست‌گذاری کرد.

در بیانیه اعلام این تحریم‌ها، آمده است: «وزارت خزانه‌داری شبکه‌های تأمین مالی کلیدی حزب الله و مجاری (رژیم) ایران را هدف قرار می‌دهد.

این اقدام شبکه تجاری جهانی حزب‌الله را در اروپا، آفریقا و خاورمیانه مختل می‌کند.

روز پنجشنبه دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری ایالات متحده، محمد ابراهیم بازی تأمین‌کننده مالی حزب‌الله و عبدالله صفی‌الدین نمایندة حزب‌الله در ایران را طبق فرمان اجرایی ۱۳۲۲۴ به‌عنوان تروریست‌های جهانی که به‌طور ویژه تعیین شده‌اند لیست‌گذاری کرد. هم‌چنین پنج شرکت مستقر در اروپا، غرب آفریقا و خاورمیانه که تحت مالکیت یا کنترل محمد بازی هستند به‌عنوان تروریست‌های جهانی که به‌طور ویژه تعیین شده‌اند لیست‌گذاری شدند».

در ادامه بیانیه خزانه‌داری آمریکا، آمده است: «این سومین اقدام طی هفته گذشته است که طی آن دفتر کنترل دارایی‌های خارجی، تروریست‌های مرتبط با بانک مرکزی (رژیم) ایران را لیست‌گذاری می‌کند.

همه دارایی‌ها و منافع در دارایی‌های این اشخاص که در ایالات متحده یا تحت تصرف و یا کنترل اشخاص آمریکایی قرار دارند، باید مسدود و به دفتر کنترل دارایی‌های خارجی گزارش شوند و همة افراد و نهادهای لیست‌گذاری شده، در معرض تحریم‌های ثانویه نیز قرار می‌گیرند…

افراد لیست گذاری شده با بانک مرکزی (رژیم) ایران که دفتر کنترل دارایی‌های خارجی آن‌را بعنوان شریک تسهیل‌کننده دسترسی نیروی قدس سپاه پاسداران به میلیون‌ها دلار آمریکایی شناسایی کرده، همکاری می‌کردند تا دسترسی بانکی بین (رژیم) ایران و لبنان را توسعه بدهند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا خاطرنشان کرده است: «این لیست‌گذاری‌ها به‌دنبال تصمیم رئیس‌جمهور (آمریکا) برای پایان‌دادن به مشارکت ایالات متحده در برجام و برای مقابله با فعالیت‌های شرورانه و بی‌ثبات‌کنندة (رژیم) ایران در منطقه صورت می‌گیرد.

خبرگزاری رویتر در گزارش خود دربارة تحریم‌های جدید علیه حزب‌الشیطان، نوشت:خزانه‌داری (آمریکا) در یکی از بزرگ‌ترین اقداماتش در این هفته با هدف مهار کردن فعالیت‌های برون‌مرزی (رژیم) ایران، ولی‌الله سیف رئیس بانک مرکزی (این رژیم) را تحریم کرد. روز چهارشنبه (نیز) ایالات متحده با پشتیبانی کشورهای خلیج (فارس) تحریم‌های دیگری را برحسن نصرالله (رئیس حزب‌الله) و نعیم قاسم (معاون او) اعمال کرد

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا

هدر نائرت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت وزیر خارجه مایک پمپئو قرار است روز دوشنبه، طرح‌های ایالات متحده را برای ایجاد یک ائتلاف به‌منظور نظارت دقیق‌تر بر «فعالیت‌های بی‌ثبات‌کنندة» (رژیم) ایران اعلام کند».

وال استریت ژورنال نیز نوشت: «لیست‌گذاری محمد ابراهیم بازی به‌عنوان تأمین‌کننده مالی اصلی حزب‌الله و عبدالله صفی‌الدین به‌عنوان نمایندة مالی کلیدی این گروه در تهران، بخشی از کارزار گسترده ایالات متحده برای منزوی‌کردن (رژیم) ایران و به حاشیه‌راندن عوامل منطقه‌یی (این رژیم) است…».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here