سناتور لیندزی گراهام: اگر رژیم ایران به منع ورود بازرسان به تأسیسات نظامی ادامه دهد، ما تحریمها را مجدداً اعمال خواهیم کرد

101
سناتور لیندزی گراهام-min

سناتور لیندزی گراهام کاندیدای پیشین ریاست‌جمهوری درباره عدم تأیید تبعیت رژیم توسط دونالد ترامپ و احاله توافق اتمی به کنگره، گفت: «اکنون سناتور کورکر و سناتور کاتن لایحه‌یی در دست دارند که خواهد گفت:

اگر (رژیم) ایران به منع ورود بازرسان به تأسیسات نظامی برای بازرسی از برنامه اتمی آنها ادامه بدهد، ما تحریم‌ها را مجدداً اعمال خواهیم کرد. اگر (رژیم) ایران به آزمایش‌های موشکی در نقض قطعنامه‌های سازمان ملل ادامه بدهد، ما تحریم‌ها را مجدداً اعمال خواهیم کرد.

اگر آنها هم‌چنان بزرگ‌ترین حکومت حامی تروریسم باشند، تحریم‌ها را دوباره اعمال خواهیم کرد. لذا پرزیدنت ترامپ اقدام بسیار درستی انجام داد تا جهان تلاش کند، روی توافق بهتری متمرکز باشد و به توافق بهتری دست یابد».

سناتور روی بلانت ضمن استقبال از استراتژی جدید آمریکا در قبال رژیم، گفت: «دولت اوباما توافق بدی را با (رژیم) ایران منعقد کرد. توافق اتمی به حکومت اصلی حامی تروریسم، ۱۰۰میلیارد دلار ناشی از رفع تحریم‌ها را داد و به آن اجازه داد تا مسیر خود را به‌سمت سلاح اتمی ادامه بدهد… من از اقدام دولت (آمریکا) حمایت می‌کنم و برای حسابرسی از (رژیم) ایران، با رئیس‌جمهور و همکارانم کار خواهم کرد».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here