سناتور لیبرمن، بر حمایت خود از اپوزیسیون ایران تأکید کرد

301

العربیه گزارش داد سناتور جوزف لیبرمن، سناتور سابق آمریکایی و رئیس فعلی سازمان ‘اتحاد علیه ایران اتمی’ در گفتگوی اختصاصی با العربیه گفت: «ملک سلمان جهان عرب را برای رویارویی با تهدیدات رژیم ایران در منطقه رهبری می‌کند و بر موضوع رویارویی با تروریسم این رژیم تمرکز کرده است»

العربیه در این گفتگو که در حاشیه گردهمایی اپوزیسیون ایران در پاریس انجام شد، لیبرمن افزود: «ما دولت جدیدی در آمریکا داریم که با دولت قبلی که همه تلاش‌ها را برای کمک به رژیم ایران و برقراری رابطه با این رژیم به کار برد، کاملاً تفاوت دارد.»

او گفت: « دونالد ترامپ به‌وضوح گفت که رژیم ایران بزرگترین تهدید برای آمریکا و منطقه است.»

جوزف لیبرمن، همچنین بر حمایت خود از اپوزیسیون ایران که باعث ایجاد انگیزه در مبارزات ملت ایران در داخل کشور شده، تأکید کرد.

بیشتر بخوانید:

سناتور جوزف لیبرمن:‌ تنها راه تغییر در ایران، تغییر رژیم است

سناتور جوزف لیبرمن که در گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس شرکت کرده بود طی مصاحبه‌یی با یورو ریپورتر تصریح کرد تنها راه تغییر در ایران تغییر رژیم است.

یورو ریپورتر: سناتور جوزف لیبرمن امروز شما در این گردهمایی بو دید که در مورد ایران صحبت کنید، از نقطه‌نظر آمریکا وقتی به موضوع نگاه می‌کنید اوضاع چگونه است، آیا رژیم ایران به مانند گذشته تهدید تلقی می‌شود؟

سناتور جوزف لیبرمن: بله، فکر می‌کنم رژیم ایران بزرگترین تهدید امنیت آمریکا و امنیت خاورمیانه و امنیت جهانی است.

یک رژیم افراطی است، بیش از هر رژیم دیگری از تروریسم حمایت می‌کند، حقوق‌بشر شهروندان خود را سرکوب می‌کند، تلاش می‌کند به سراسر خاورمیانه سلطه پیدا کند، موشکهای بالستیک بین قاره‌ای می‌سازد، چرا این کار را می‌کند!، برای آن‌که سلاح اتمی روی آن قرار دهد و باقی جهان از جمله آمریکا را تهدید کند.

این به ما می‌گوید که توافق اتمی با رژیم ایران خواه شما از آن حمایت کرده باشید یا خیر که من حمایت نکردم، نه تنها رفتار این رژیم را تغییر نداده، بلکه حتی رفتار بد آن را ذره‌یی تغییر نداده است.

یورو ریپورتر: شما به توافق اتمی اشاره کردید، شما از آن حمایت نکردید، ولی انتظارتان از دولت آمریکا و رئیس‌جمهور دونالد ترامپ و وزیر خارجه رکس تیلرسون چیست؟

جوزف لیبرمن: بررسی عمده‌ای بر روی سیاست ایران در درون دولت در حال حاضر در جریان است ولی آنچه من بدان امیدوارم این است که آنها بشکلی تهاجمی توافق اتمی را مانیتور کنند، رژیم ایران را به‌خاطر هر نقضی که انجام دهد افشا و تحریم کنند و صراحتاً باید گفت اگر نقض آن به اندازه کافی بد باشد از توافق اتمی بیرون بکشند.

ثانیاً فعالانه تحریم‌هایی را که هنوز علیه رژیم ایران قانونیست را اعمال کنند خواه در رابطه با حمایت از تروریسم باشد خواه در رابطه با نقض حقوق‌بشر باشد.

ثالثاً همان کاری را که آمریکا در خلال جنگ سرد انجام داد را انجام دهد و شروع به حمایت از اپوزیسیون دموکراتیک ایران نماید، برای مثال در لهستان شما از (جنبش) همبستگی لخ والنسا سالیان قبل از این‌که کمونیسم را سرنگون کنند و به پیروزی برسد، حمایت کردید ما باید همین کار را در رابطه با ایران انجام دهیم.

یورو ریپورتر: آیا شما در مورد تغییر رژیم صحبت می‌کنید؟

سناتور جوزف لیبرمن: وقتی شما به رفتار رژیم ایران نگاه می‌کنید، هیچ چیزی در رفتار تجاوزکارانه، خشونت‌آمیز و مستبدانه و افراطی رژیم ایران تغییر نکرده است. این حقیقت است هرکاری که ما کردیم آن را تغییر نداده است و باید بگوییم تنها راه تغییر ایران، تغییر رژیم آن است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here