سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

سمینار نمایندگان جوامع ایرانی در پاریس – فراخوان مریم رجوی به جامعه بین المللی برای محاکمه مسئولان قتل عام شدگان ۶۷و توقف اعدام در ایران

0 42

روز شنبه ۱۳شهریور (۳سپتامبر) خانم مریم رجوی، رییس جمهور برگزیده مقاومت ایران، در اولین روز از سمینار جوامع ایرانی در اروپا جامعه بین المللی و دولتهای غربی را فراخواند که سران نظام ولایت فقیه را به خاطر جنایت علیه بشریت در ایران به ویژه قتل عام ۳۰ هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷ در مراجع بین المللی در مقابل عدالت قرار دهند. وی همچنین خواستار شد که هرگونه رابطه با این رژیم مشروط به توقف اعدام شود.

مریم رجوی با ستودن پایداری ۳۰هزار زندانی قتل عام شده بر سر آرمان آزادی مردم ایران سکوت و بی عملی غرب در مقابل تداوم جنایت علیه بشریت توسط استبداد دینی حاکم بر ایران را تقبیح کرد و گفت: ایستادگی در مقابل نقض حقوق بشر در ایران مسئولیت دولتهای غرب هم هست. زیرا فقط مربوط به‌ایران نیست، بلکه بنیادگرایی و تروریسمی که از آن برمی خیزد به مردم بیدفاع ‌در نیس و پاریس یا بروکسل هم لطمه می‌زند.

اولین روز این سمینار دو روزه با شرکت و سخنرانی شماری از شخصتیهای بین المللی از جمله اد رندل، رییس کنوانسیون حزب دمکرات در ژوییه ۲۰۱۶ و فرماندار سابق پنسیلوانیا و برنارد کوشنر، وزیر امور خارجه سابق فرانسه و بنیانگذار پزشکان بدون مرز، استروان استیونسون، رئیس بنیاد اروپایی آزادی عراق و دکتر طاهر بومدرا، رئیس سابق حقوق بشر ملل متحد در عراق و مسئول پرونده اشرف در ملل متحد برگزار شد. آقای مهدی سامع، مسئول کمیسیون صنایع شورای ملی مقاومت و سخنگوی سازمان چریکهای فدایی خلق ایران، آقای کاک بابا شیخ نماینده سازمان خبات از کردستان ایران و آقای یاسین اهوازی نماینده حزب همبستگی دموکراتیک اهواز نیز از دیگر سخنرانان این اجلاس بودند.

صدها نماینده جوامع ایرانی که بخش عمده آنان را جوانان تشکیل می دهند نیز از کشورهای مختلف اروپا گرد هم آمدند تا بسیج سراسری جوامع ایرانی برای دادخواهی قربانیان قتل عام ۱۹۸۸ و توقف اعدام در ایران را آغاز نمایند. از میان آنها تعدادی از بستگان قتل عام شدگان و شماری از زندانیان سیاسی آزاد شده تجارب و خاطرات تلخ خود از این فاجعه هولناک و زندانهای قرون وسطایی رژیم را بازگو کردند.

خانم رجوی با اشاره به انتشار نوار صوتی آقای منتظری پیرامون قتل عام سال ۱۳۶۷ گفت: این رخداد موج خشم، اعتراض، پرسش، و یک جنبش دادخواهی را در بین مردم ایران بر انگیخته است. هراس از تزلزل فزاینده نظام و اصل ولایت فقیه در بین مردم و گسترش حمایت از مجاهدین سراپای این رژیم را به لرزه انداخته و شکافهای متعددی را در درون رژیم باز کرده است به نحوی که عمده آخوندهای ارشد رژیم حاضر به‌دفاع از فتوای ضد اسلامی قتل عام نشده‌اند.

مریم رجوی خطاب به سران رژیم که همچنان از این جنایت هولناک دفاع می کنند گفت اگر جرات میکنید برای اطلاع مردم ایران حکم خمینی را در رسانه‌ها و تلویزیون‌ حکومتی منتشر کنید. وی همچنین خواستار انتشار صورت‌جلسه محاکمه‌ قتل عام شدگان و تحویل وصیت‌نامه‌‌‌های شهیدان به خانواده هایشان واعلام فهرست کامل اسامی‌آنها و نشانی مزارهایشان که تاکنون مخفی نگه‌داشته شده، و نیز اعلام اسامی.اعضای هیأت‌های مرگ در تمام استان‌های ایران شد.

خانم رجوی با تاکید بر اینکه دادخواهی ۳۰هزار زندانی قتل عام شده در سال ۶۷ بخشی از کارزار سرنگونی این رژیم است عموم مردم ایران را به‌یاری و همبستگی برای گسترش این جنبش فرا خواند.

در محل سمینار نمایشگاه تکاندهنده یی از تصاویر زندانیان قتل عام شده و اطلاعات مربوط به آمران این فاحعه هولناک برپا شده بود که مورد بازدید شرکت کنندگان قرار گرفت.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۳شهریور ۱۳۹۵ (۳سپتامبر ۲۰۱۶)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.