سعد الحریری خطاب به مردم لبنان: با شما می‌مانم تا عربیت لبنان را حفظ کنیم

95
سعد الحریری-min

سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان روز چهارشنبه اول آذر خطاب به جمعیت زیادی از شهروندان لبنانی که در مقابل منزلش در بیروت جمع شده‌ بودند، گفت: با شما می‌مانم تا عربیت لبنان را حفظ کنیم. وی با تشکر از مردمی که در مقابل منزلش تجمع کرده بودند گفت: «از همه جای لبنان برای خوشامدگویی به من آمده‌اید. من به شما می‌گویم خدا را به‌خاطر لبنان و لبنانی‌ها سپاس می‌گویم.

سعد حریری در ادامه افزود: «دیدار با دوستان و عزیزان و خانواده واقعی، تجلی لحظه وفاداری است و شما به دنیا درس وفاداری می‌دهید. این لحظه که با شما هستم لحظه راستی و حقیقت است، این لحظات برای تاریخ و جغرافیا و برای آنان که چشمانی برای دیدن دارند و گوش‌هایی برای شنیدن دارند، است. این لحظه قلب سعد رفیق حریری است که در میان شما و برای شما ایستاده است. برای آن که همه چیز را در یک کلمه خلاصه کنم، می‌گویم متشکرم، متشکرم، متشکرم.

سعد حریری ساعتهایی قبل از این سخنرانی، پس از دیدار با میشل عون، رئیس‌جمهوری لبنان در قصر بعبدا، اعلام کرد در پاسخ به‌درخواست رئیس‌جمهوری لبنان، استعفای خود از مقام نخست‌وزیری را پس گرفته است.

نخست وزیر لبنان، روز ۱۳آبان هنگامی که در عربستان بود از مقام نخست‌وزیری لبنان استعفا داد. وی گفت که استعفای خود را در اعتراض به سیاست حزب‌الله و دخالت بیش از حد رژیم ایران در امور داخلی لبنان داده است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here