سخنگوی کاخ سفید:‌ کاخ سفید و رئیس جمهور، قویاً از تحریم رژیم ایران حمایت می‌کنند

113

سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید آمریکا، روز چهارشنبه چهارم مرداد ماه ۹۶، در پاسخ به این سؤال که رئیس جمهورتقریباً ۲۴ساعت وقت بررسی لایحه تحریمهای رژیم ایران را دارد. آیا تصمیم گرفته است که آن را امضا کند؟ گفت:‌ «می‌توانم به شما بگویم که کاخ سفید و رئیس‌جمهور و کل دولت، هم‌چنان که بارها گفته‌ایم قویاً از تحریمها علیه روسیه، رژیم ایران و کره شمالی حمایت می‌کنند».

خاطرنشان می‌شود مجلس نمایندگان آمریکا، سوم مرداد، به اتفاق آرا طرحی را تصویب کرد که تحریم‌های تازه‌یی علیه رژیم ایران، روسیه و کره شمالی در آن گنجانده شده‌است.

بیشتر بخوانید:

تحریمهای جدید علیه آخوندها و نامگذاری تروریستی پاسداران یک قدم ضروری در راستای درست است که باید با قدمهای دیگر تکمیل شود

قسمتی از اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران در رابطه با تحریمهای جدید علیه آخوندها و نامگذاری تروریستی پاسداران:

مقاومت ایران از تصویب لایحه قانونی اعمال تحریمهای جدید علیه رژیم آخوندی به‌خاطر نقض حقوق‌بشر و تولید و تکثیر موشکهای بالستیک و نامگذاری تروریستی سپاه پاسداران استقبال می‌کند و آن را یک قدم ضروری در راستای تصحیح سیاست مخرب مماشات می‌داند که باید با قدمهای دیگر از جمله اخراج سپاه پاسداران و شبه‌نظامیان وابسته به آن از سوریه و عراق به‌خصوص از سوریه و عراق و به‌رسمیت شناختن حق مردم ایران برای سرنگونی رژیم آخوندی تکمیل شود.

این نامگذاری و اعمال تحریم علیه سپاه پاسداران می‌بایست از مدتها قبل صورت می‌گرفت چرا که سپاه پاسداران حافظ تمامیت فاشیسم دینی حاکم بر ایران، ارگان اصلی سرکوب، صدور تروریسم و افراطی‌گری در منطقه و دستیابی به سلاح هسته‌یی و موشکهای بالستیک است. خامنه‌ای در ۲۸سال گذشته بخش اعظم ثروت و منابع مردم ایران را در اختیار سپاه قرار داده است. بخش اعظم اقتصاد ایران توسط سپاه پاسداران بلعیده شده است.

لایحه «قانون ۲۰۱۷ مقابله با فعالیتهای بی‌ثبات کننده ایران» سپاه پاسداران را طبق فرمان ریاست‌جمهوری ۱۳۲۲۴ در لیست تروریستهای جهانی که به‌طور ویژه نامگذاری شده‌اند قرار می‌دهد و تصریح می‌کند: «دولت آمریکا موظف است ۹۰روز بعد از این‌که این لایحه به قانون تبدیل شد، همه افراد و نهادهای ایرانی و خارجی را که ”مقام، عوامل و وابستگان به سپاه پاسداران“ هستند، مورد تحریم قرار دهد. داراییهای افرادی که در این فهرست قرار گیرند در آمریکا بلوکه شده و اتباع آمریکا از مبادلات مالی با آنها منع می‌شوند. هیچ فرد یا شرکت آمریکایی حق ندارد با هیچ ارگان و فردی که مستقیم یا غیرمستقیم به پاسداران وابسته باشد مراوده مالی، تجاری، خدماتی برقرار کرده و این تحریمها را نقض نماید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here