سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

سخنرانی ویدال کوادراس در بزرگداشت شهیدان سر‌به‌دار؛ سی‌امین سالگرد قتل‌ عام ۶۷

0 18

دکتر آلخو ویدال کوادراس – رئیس کمیته در جستجوی عدالت:

این اولین باری است که من این افتخار را دارم که در برنامه که توسط جامعه ایرانیان در هلند سازماندهی شده شرکت کنم. اکثر شما چهره‌های جدید برای من هستید ولی این احساس را دارم که شما را مدت‌های مدیدی است که میشناسم.

چون اپوزیسیون دموکراتیک ایران در جهان یک خانواده بزرگ است. و من خودم را برای سالیان است که (اگر شما اجازه بدهید) عضوی از این خانواده میشناسم.

همانطور که همه ما میدانیم، ۳۰ سال پیش بیش از ۳۰هزار زندانی سیاسی در ایران اعدام شدند. در تابستان ۸۸٫

از بسیاری از زندانیان تنها چند سوال پرسیده شد قبل از اینکه به پای چوبه دار بروند و آنها در گورهای جمعی در زمین بدون نشانه دفن شدند. تمام این بر اساس یک فتوا توسط ولی فقیه آن زمان رژیم ایران خمینی اتفاق افتاد.

همانطور که میدانیم این کشتار جمعی یکی از بدترین جنایات جمعی در تاریخ مدرن ایران است و من باید بگویم که یکی از بدترین جنایات علیه انسانیت در نیم قرن گذشته در جهان است.

تا امروز هیچ دست‌اندرکاری بخاطر این جنایات وحشیانه دستگیر نشده است. برعکس، بسیاری از آنها که به نقش خودشان در این جنایات اعتراف کرده‌اند، تشویق شده‌اند و موقعیت‌های ارشد و یا وزارت را در ایران امروز برعهده دارند.

اکثر قربانیان وابسته به اپوزیسیون اصلی مجاهدین بودند و تنها جرم آنان این بود که پایدار مانده و به خمینی نه گفته و به آزادی آری گفتند.

رژیم شروع به از بین بردن محل‌های دفن و قبرهای جمعی کرده است. تنها ماه گذشته سازمان عفو بین الملل یک فراخوان به اقدام فوری برای جلوگیری از رژیم ایران در ساختن یک جاده بروی قبرهای جمعی زندانیان سیاس که در ۱۹۸۸ گشتار شدند، راه‌انداخت.

در مورد وضعیت کنونی حقوق بشر در ایران ما فقط کافی است که به تعداد اعدام‌ها در دوران ریاست جمهوری حسن روحانی به اصطلاح مدره نگاه کنیم. تاکنون بیش از ۳۵۰۰ نفر در ایران اعدام شده‌اند. این رژیم همچنین با خشونت با قیام سراسری برخورد کرده است که در اواخر دسامبر شروع شده و در شهرهای مختلف ادامه پیدا کرده است.

هزاران نفر دستگیر شده‌اند و ۵۰ نفر در خیابان‌ها با گلوله کشته شده‌اند. تعداد زیادی هم در زیر شکنجه در زندان کشته شده‌اند.

رژیم به نقش مجاهدین در سازماندهی این اعتراضات اعتراف کرده است. در واقع مجاهدین در حال ساختن شبکه زیرزمینی خود در ایران با شکل دادن به کانون‌های شورشی بوده‌اند که شامل چند نفر میشوند. این فعالیت‌های سازماندهی شده آخوندها را بسیار نگران کرده است. و به این دلیل است که به دست و پا افتاده‌اند. این رژیم یک کمپین اطلاعات دروغین بزرگ علیه اپوزیسیون ایران توسط مامورانی که به آن اعضای سابق مجاهدین میگوید به راه‌انداخته است که میروند و سیاستمداران را ملاقات میکنند و اتهامات دروغ میزنند. بعضی از آنها اینجا در هلند فعال هستند.

همچنین نشانه‌هایی وجود دارد که رژیم میخواهد اپوزیسیون اصلی را با تروریسم ازبین ببرد. اخیرا چندین ایرانی در بلژیک و آلمان دستگیر شدند که شامل یک دیپلمات رژیم ایران میشدند. آنها در تلاش بودند تا به گردهمایی سالانه اخیر مقاومت ایران در پاریس حمله کنند.

تنها هفته گذشته قوه قضاییه آمریکا اعلام کرد که دو ایرانی را در امریکا دستگیر کرده است بخاطر جاسوسی علیه مجاهدین. تمامی این اخبار به ما پیام روشنی میدهد. ”ما در یک نقطه عطف قرارگرفته ایم.”

این نشان میدهد که به اصطلاح جمهوری اسلامی که منبع اصلی صدور بنیادگرایی اسلامی و تروریسم بوده است اکنون برای بقای خودش میجنگد.

ما در اروپا باید در کنار مردم ایران قرار بگیریم. سیاست کنونی اتحادیه اروپا و خانم موگرینی در بستن چشمان خود بروی نقض حقوق بشر و سرکوب زنان و صرفا تمرکز روی تجارت و صادرات، مایه شرمندگی است و خجالت آور است.

ما باید رابطه مان با رژیم ایران را مشروط به توقف اعدام‌ها و پیشرفت قابل توجه در زمینه حقوق بشر کنیم. تمام اعتراض کنندگانی که دستگیر شده‌اند باید آزاد شوند.

ما باید به دولت‌های اروپایی خود یادآوری کنیم که ایران یک کشور عادی برای روابط تجاری نیست. هیچ انتخابات آزادی در ایران وجود ندارد. رژیم ایران به واقع یک دیکتاتوری است ولی از نوع بویژه بد آن. این یک حکومت دیکتاتوری مذهبی است که با استفاده از سرکوب در داخل و دامن زدن به جنگ و تروریزم و درگیری در خارج از کشور به حیات خود ادامه میدهد.

ما باید به آنها بگوییم که برعکس آنچه که فکر میکنند، این یک حکومت غیر متعادل و ضعیف است و آینده ای ندارد.

آینده ایران به دمکراسی تعلق دارد و نه به این مرتجعین خشن و قاتل که مردم خوشان را با شقاوت سرکوب میکنند و بدترین تهدید صلح و ثبات در خاورمیانه و در تمامی جهان هستند.

با تشکر فراوان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.