سخنرانی های شخصیت های برجسته سیاسی در کنفرانس مقاومت در پاریس

93
کنفرانس-مجاهدین-مریم-رجوی-پاریس-ایران-07-min

ریاض یاسین، وزیر خارجه پیشین و سفیر یمن در فرانسه

اجازه بدهید که در ابتدا خالصانه ترین سپاس ها و امتنان خود را به برادران ایرانی ام و رئیس جمهور خانم مریم رجوی که به من این فرصت را دادند و بخاطر این اقدام فوق العاده تقدیم کنم . همچنین درودهای جناب رئیس جمهور عبدربه منصور هادی را به شما تقدیم می کنم که از ابتدا در برابر نفوذ حوثی ها ایستاد و علیرغم اینکه در خانه خود بازداشت شده بود و تلاش کردند وی را ترور کنند اینرا برای جهانیان روشن کرد و الحمدالله ما را به وضعیت کنونی رسانده است.

ما در داخل یمن همانطور که می دانید مورد بزرگ ترین دخالت از طرف رژیم آخوندی قرار گرفته ایم . متاسفانه این دخالت برای تمامی کشورهای جهان امری روشن و واضح است . یمن آنطور که یکی از مسئولین رژیم ایران گفته آخرین کشوری است که تحت کنترل رژیم ایران قرار گرفته است . اما در حقیقت در کمتر از دو سال ما بر این رویای نامشروع آخوندهای ایران غلبه کردیم . امروز صنعاء انشاءالله بزودی آزاد خواهد شد.

من همچنین با قاطعیت بر این باور هستم که شما نیز بزودی از دست رژیم آخوندی در داخل ایران آزاد خواهید شد . این رژیم های دیکتاتوری که با خشونت و کشتار و ویرانی حکومت می کنند فقط یک پایان برایشان متصور است. آنچه را که رژیم آخوندی تلاش می کند به داخل یمن برساند، متأسفانه طی ۴۰سال هیچ کاری برای یمن نکرده است. نه مدرسه ای ساخته است و نه راهی و نه بیمارستانی. هیچکاری جز ارسال سلاح از طریق کشتی که نامهای آنها را حفظ کرده ایم. جهان و هواپیمای کیان ایر.

امیدواریم که ایران آینده به یمن دانشمند و کمک ارسال کند. و با ایران این کشور کهن و دارای تمدن بزرگ به تبادل دانش و تجربه و اقتصاد و توسعه بپردازیم. این چیزی است که آرزوی آن را داریم. روشن است که دو اشکال در رژیم آخوندی هست. این اشکالات اولا این است که این رژیم هیچ احساس مسئولیت چه نسبت به مردمش و چه نسبت به منطقه و چه نسبت به جهان ندارد.

هیچ اعتباری و هیچ احساسی ندارد. در پایان یک کشور بزرگ و باستانی مثل ایران به سرانجام ناخوشایندی می رسد که اگر مسائل در این منطقه به جنگ کشیده شود. این کشور چه چیزی را به کشورهای دیگر صادر می کند. رژیم آخوندهای ایران جز شبه نظامیان را صادر نمی کند. سلاح به دست انسانهای دیوانه مثل حزب الله لبنان و مثل شبه نظامیان حوثی و شبه نظامیان دیگر در عراق و غیره می دهد.

رژیم ایران تلاش می کند به دروغ ادعا کند که یک مشکل فرقه گرایی و یا مذهبی در یمن وجود دارد و آنها برای حمایت از مستضعفین می آیند. این حرف درست نیست و همه شما می دانید که مردم یمن بیش از ۱۰۰۰ سال است که با هم در همزیستی بسر برده اند و هیچ جنگی بین مردم یمن نه بلحاظ مذهب و نه بخاطر منطقه و نه هیچ یکی از ادعاهای تبلیغات رژیم ایران نبوده است. رژیمی که متأسفانه از امکانات گسترده ای برخوردار است و ماهواره هایی در برخی کشورها دارد. ما همیشه به دوستانمان گوشزد می کنیم که چنین مسائلی را در نظر بگیرند و به تبلیغات و رسانه های رژیم ایران فرصت ندهند که منتشر شود و حقایق را در جهان قلب کنند. برای شما آرزوی موفقیت دارم و انشا الله به زودی همدیگر را در صنعا و تهران خواهیم دید.

اوتو برنهارد، نماینده پیشین مجلس فدرال آلمان

دوستان عزیز، در آلمان انسانهای زیادی هستند که خواستار تحقق حقوق بشر هستند منجمله کمیته همبستگی برای یک ایران آزاد که توسط من اداره میشود و در آن نمایندگانی از مجلس فدرال از تمامی احزاب که بیش از ۱۰ سال در ارتباط با این موضوع فعالیت میکنند.

اوضاع در ایران و اطراف آن بحرانی است. رژیم آخوندها کل منطقه را بی ثبات میکند و از تروریسم و بنیادگرایی در کشورهای زیادی حمایت میکند و میباید بطور واضح بیان کرد که یک تهدید برای صلح جهانی وجود دارد. به نظر من رژیم ملاها از شکاف توافق اتمی مورد مناقشه اش به بمثابه یک چک سفید برای ادامه جنایاتش بر علیه بشریت استفاده میکند. تا به حال نکته ای که مکررا اشاره شده و نمیشود که مستمرا تکرار کرد، موضوعی که به مردم مربوط میشود، درایران تا آخر همین سال جاری بیشترین اعدام در مقایسه با تمام کشورهای دیگر دنیا به اجرا گذاشته شده است جالب است که میلیاردها دلار پولی که بر اساس توافق اتمی برای ایران آزاد شده اند، برای بهبود وضعیت مردم بکار گرفته نشده است بلکه برای پشتیبانی از تروریسم در دنیا استفاده شده است.

بدلیل همین موارد من امروز در جلسه پاریس سه خواسته را طرح میکنم. یکم جهان آزاد قبل از همه اروپا و امریکا باید در ارتباط با سیاست ایران بیشتر از همیشه در دیدگاه و قضاوت هایشان مقاومت بزرگ ایران، شورای ملی مقاومت را منظور کنند. از این شورای مقاومت ما آگاهی های زیادی در ارتباط با گسترش بنیادگرائی و تروریسم دریافت کرده ایم. هشدارهای این شورا را که با داخل ایران ارتباطات تنگاتنگی دارد باید جدی گرفت. ثانیا رژیم ایران در ارتباط با جنایت هایش علیه بشریت بخصوص قتل عام سال ۱۹۸۸ و همچنین برای سایر موارد مورد حسابرسی قرار گیرد. سوم اینکه بطور خاص اروپا باید اقدامات مشخصی را جهت ممانعت از دخالت های ایران در منطقه با هدف پشتیبانی از گروه های تروریستی در این کشورها اتخاذ کند.

بگذارید در انتها خاطر نشان کنم که هدف مشترک ما میباید تحقق یک ایران دموکراتیک در چارچوب برنامه ۱۰ ماده ای رئیس جمهور منتخب مقاومت خانم مریم رجوی باشد. این هدفی است که ما روزانه برای آن کار خواهیم کرد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here