سخنرانی نیوت گینگریچ، کاندیدای ریاست جمهوری و رئیس پیشین کنگره آمریکا:

20
نیوت گینگریچ --min

مانند همیشه خانم رجوی با شما فوق العاده است.. البته کل سفر به ارزش دیدن این نمایشگاه است از تصاویر همه تظاهرات. و من امیدوارم که بعد از امروز بتوانم نقشه ای از تمام مکان ها تظاهرات روی دیوار بود داشته باشم. چون زمانی که به آن نقشه نگاه می کنید و می بینید که چند شهر مختلف چه چیزی در آن جریان دارد، آن را بسیار واضح می کند. همچنین می خواهم اشاره کنم که وقتی شما من و سناتور توریسلی را دارید این تعهد دو طرفه از جانب دموکرات و جمهوری خواه در واشنگتن نسبت به شما است. اغلب این کار را هم اکنون انجام نمی دهیم اما این کار یکی از موضوعاتی است که نفرات را به طور فزاینده ای با هم جمع میکند. در حال حاضر ممکن است در مورد یک جنبه اشتباه کرده باشم و این را می گویم به این معنی است که بسیاری از شما خیلی بیشتر از من میدانید در مورد آنچه در ایران می گذرد، اما استراتژی اوباما برای دادن پول به دیکتاتوری ممکن است عکس عمل کرده باشد. از آنجا که مردم اعتقاد داشتند که می خواهند پول دریافت کنند و این احساس شان تحریک شده باشد شاید امور بهتر شود و من فکر نمی کنم که چنین اتفاقی برای آنها رخ نداد و پول خرج فساد شد و پول خرج شد برای سوریه و سپس یمن و جنوب لبنان و ناگهان من فکر می کنم سطح خشم بیشتر شد. از آنجا که این امید ساخته شده بود که همه چیز به نحوی بهتر میشود. اما چالش دیکتاتوری این است که چیزها نمیتوانند بهتر شوند. سطح فساد در حال حاضر برای حفظ سپاه پاسداران است. بدین معنا که بیشتر و بیشتر پول از مردم عادی به نیروهای ستم منتقل می شود و از آنجایی که آنها فاسد تر می شوند، آنها بیشتر طمع کار میشوند و بنابراین من فکر می کنم این تنش بین نیروهای ستمگر است که پول زیادی دست شان است با مردم متوسط الحال در ایران که به قدرت و پول دسترسی ندارند. هرکدام ازشما با بودن در اینجا امروز همان کاری را میکنید که در جلسه بسیار بزرگ سالانه انجام میدهید که صادقانه بگویم برای من نقطه عطفی بود که من وقتی نگاه کردم و هزاران نفر را از سراسر جهان دیدم و واضح بود که اتفاق بزرگی در حال رخ دادن است اتفاق می افتد اکنون برای هر یک از دوستانم که هنوز کاملا مطمئن نیستند که سازمان مجاهدین خلق یک نیروی واقعی است، به آنها گفتم زمانی را که دیکتاتوری ایران از رئیس جمهور فرانسه خواست که یک نفر را که در اینجا نشسته است، محدود کند، و رئیس جمهور فرانسه گفت:

نه. البته جالب است بدانید که فرانسه جایی است که خمینی از جانب شاه در تبعید بود و کاست های خمینی از پاریس می آمد. بنابراین اکنون دیکتاتوری است که خواهان آن است که نسل بعدی تغییرات متوقف شود، اما من به دوستانم در ایالات متحده میگویم من اعتقاد ندارم که دیکتاتوری روی خانم رجوی فقط به عنوان یک تمرین انگشت گذاشت. من اعتقاد دارم که این سطح ترس است که در حال رشد است، به دلیل بسیار عملی . شما رها شدید، شما تحمل کرده اید، شما به تعهد خود ادامه دادید و آنها نتوانستند شما را متوقف کنند و از دست رفتن روحیه و از دست دادن اعتبار که از آنها رنج می برند بسیار واقعی است. منظورم این است که در حال حاضر برای هر کسی که چشمش به حقایق باز می شود بسیار سخت است که بگوید دیکتاتوری کنونی یک دولت مشروع است. این دیکتاتوری به وضوح تنها توسط ترس و از طریق شکنجه حفظ می شود و من باید به دو جوان که سخنرانی کردند بگویم این بسیار تواضع برانگیز است که می بینیم چگونه سختی تحمل کرده اید بخاطر اعتقاد خود به آزادی .

بنابراین از شهادت شما در اینجا امروز سپاسگزارم. اما همه اینها فشارها را ایجاد می کنند. شما متوجه شده اید که رییس جمهور آمریکا یک یادداشتی صادر کرده است که انتظار دارد توافقنامه ای را که اوباما با دیکتاتوری انجام داده است، پایان دهد. 

و شما فعالیت های بیشتری را در این جهت مشاهده خواهید کرد، تلاش های بسیار جدی در حال انجام است که چگونه رژیم را بتوان تضعیف کرد. زیرا به افرادی که در حال مشاوره دادن به رئیس جمهور ترامپ هستند نگاه میکنید هنگامی که شما به سابقه ژنرال کلی نگاه میکنید و به سابقه ژنرال ماتیس نگاه می کنید، زمانی که به سابقه ژنرال مک مستر نگاه می کنید، می بینید همه آنها نفرات آمریکایی داشته اند که توسط این دیکتاتوری کشته شده اند. همه آنها می دانند که در عراق سلاح هایی وجود دارد که توسط این دیکتاتوری تامین میشود. آنها هیچ توهمی در مورد جناح مدره در این دیکتاتوری ندارند، یک جناح شیطانی دیکتاتوری وجود دارد و یک جناح بسیار شیطانی وجود دارد و هیچ جناح بی گناه در این دیکتاتوری وجود ندارد. در حال حاضر من فکر می کنم این یک مبارزه طولانی دشوار است من فکر می کنم این یک مبارزه مهم است همه شما می دانید من به طور عمومی طرفدار همین هستم هرگز من مخفی نمی کنم من به شدت از این طرفداری میکنم که ما در امریکا کار بیشتر بکنیم . من همچنین امیدوارم که با شواهدی که در حال حاضر از نارضایتی در سراسر کشور دارید، بتوانید به ایرانیان سراسر جهان دسترسی پیدا کنید تا آنها را در کمک به آزاد کردن کشور خود درگیر کنید. من در حال حاضر فرصتی دارم که به طور منظم یک مجسمه گاریبالدی را ببینم که بزرگترین آزاد کننده ایتالیا بود . گرییبالدی که توسط مردم بریتانیای کبیر و جاهای دیگر حمایت شد، به تدریج این جنبش را سازماندهی کرد که منجر به ایجاد ایتالیا مدرن شد. و به نحوی که آنچه شما انجام می دهید بسیار شبیه به کار گریبالدی است.

شما با یکدیگر در کشور و هم در جهان. نیروی فوق العاده ای پدیدی میآورید که حق اعتقاد به اینکه شما می توانید آزاد باشد را حفظ می کند. شما همچنین یک مزیت فوق العاده ای دارید و این چیزی است که من بارها و بارها شاهد آن بوده ام که هم در مکالمات خصوصی و یا زمان سخنرانی در جلسات بزرگ و صحبت کردن با افرادی که من همین حالادر حال صحبت با آنها بودم، من تاریخ درس میدادم و بنابرین به تاریخ علاقمندم. دو کار عمده در مورد آن ها اضافه کنم. ایران و تمام ماهیت فرهنگ و آنچه که از طریق آن به دست می آید، یکی از چیزهایی که دیکتاتوری نمی تواند آنرا بشکنند و در این شهادت های امروز هم دیدید غرور است. تمایل مردم برای ایستادن و نه گفتن(به دیکتاتور) و این که حالا من نمی خواهم خودم را به شما بسپارم من اجازه نمیدهم شما من را متوقف کنید. شما ممکن است من را بکشید. ممکن است مرا در زندان بیاندازی اما تو نمی توانی اراده من را شکست بدهی. این خیلی متفاوت است در برخی از کشورها مردم می گویند من حدس می زنم که ما هیچ چیز ی نمی توانیم انجام دهیم. من فکر نمی کنم این چیزی است که در اینجا اتفاق می افتد. من فکر می کنم آنچه هست در حال حاضرتبدیل تدریجی بیشتر و بیشتر ایرانی ها که می گویند من وضعیت را تحمل نمی کنم. این تصاویر افراد نگاه کردم افرادی که می دانند زمانی که آنجا ایستاده اند و صورتهایشان را نپوشانده اند و اجازه می دهند عکس گرفته شود و آنها می دانند که نیروهای امنیتی در حال کشف کردن آنها هستند. این دیکتاتوری نیست که در هفته گذشته شروع شده باشد. هر کسی که در ایران زندگی می کند، امروز ماهیت دیکتاتوری را می فهمد. ماهیت زندان ها را می فهمد. آنها تهدید شکنجه را درک میکنند. و در عین حال آنها باهم ایستادند و دیکتاتوری را رد کردند. این شجاعت شگفت انگیز است. پیش بینی من این است که شما شاهد تظاهرات بیشتری خواهید دید که امواج تهاجمی را مشاهده خواهید کرد و صادقانه بگویم که در تابستان تظاهرات نسبت به فصل زمستان بسیار بیشتر معمول است به دلایل روشن است و من معتقد هستم که در این بهار و تابستان می تواند زمان بسیار بسیار مهمی باشد. من فکر می کنم که شما سه فرصت عالی دارید، اگر اجازه دهید بگویم. سخنان من را به عنوان یک نفر از بیرون تلقی کنید. و این کار که شما تاکنون انجام داده اید بسیار موثر بوده است. من فکر می کنم اولین فرصت شما این است که هر ایرانی خارج از وطن را در سراسر جهان متقاعد کنید

این لحظه ای است که آنها مسئولیت بیشتری دارند؛ آنها فرصتی دارند که بتوانند به شبکه کمک کنند؛ آنها می توانند به پیدا کردن منابع کمک کنند تا بتوانند به میزان اطلاعاتی به داخل برمیگردد کمک کنند و کمک کنند تا مردم شروع به سازماندهی کنند.کارهایی در حال انجام است که من فکر می کنم توانایی ما را برای قادر ساختن مردم برای برقراری ارتباط با یکدیگر با وجود دیکتاتوری افزایش میدهد و چیزهای دیگری هم برای حرکت در این جهت وجود دارد.

دوم من فکر می کنم این بسیار مهم است که شما چیزهایی مانند تصاویرنمایشگاهی که در اینجا دارید را ببرید و راههایی پیدا کنید برای نمونه یک کپی از آن اتاق درست کنید و آن را در سرتاسر ایالات متحده یا در سراسر اروپا ببرید تا بتوان مردم را دعوت کرد تا آن را ببینند. بسیار بسیار چشمگیر است زمانی که شما این را می بینید و متوجه میشوید که چقدر این افراد واقعی هستند. و متوجه می شوید که چقدر مهم است که ما که نسبتاً در جای امن هستیم ارتباط برقرار کنیم و با دعاهایمان و با افکارمان و با صدایمان کسانی را که ریسک بسیار بزرگی میکنند تقویت کنیم.

سوم، اینکه از دولتهای کشورهایی که حسن نیت دارند بخواهیم که محکوم کنند و این نوع رفتارها را تحمل نکنند. برای اولین بار در چند هفته اخیر من من دیده ام که دولتهای اروپایی که تاریخاً هیچ کاری نمیکنند بالاخره فکر میکنم احساس شرمندگی میکنند و مجبور شدند که چیزی بگویند چون آنقدر واضح بود و البته هر بار که یک سرکوب انجام می شد، تاریخ سرکوب را یادآوری میکند و این بهانه ای است برای آگاهی دادن به مردم در مورد آنچه که در سال ۱۹۸۸ اتفاق افتاد، این به ما اجازه می دهد که به مردم یادآوری کنیم که چند نفر از زندانیان به این زندانها رفتند و اینکه چگونه تعداد زیادی از زندانیان ”خودکشی کردند“ که یعنی توسط دیکتاتور کشته شدند و من فکر میکنم کسی که حضور داشته باشد با هر تظاهراتی که صورت میگیرد کشورهای بیشتری را می بینید که نمی توانند دیکتاتوری را کمک کنند و زیرآب آن زده میشود. یک مشاهده آخر بعنوان یک مورخ، عاقبت این دیکتاتوریها چیست؟ به تدریج آنها هر گونه اقتدار اخلاقی را از دست می دهند. و حالا فقط به نیروی بی رحم و افرادی که پول میگیرند که سرکوب کنند می رسند که وقتی که به خانه هایشان می روند از کاری که کرده اند بهم می ریزند.. به نظر من به عنوان یک مورخ، من شک ندارم که خامنه ای از یک شکست اخلاقی عظیم رنج می برد. و هر بار که یک نفر اعتراض میکند زیر آب هرگونه ادعای او که یک رهبر مشروع است، زیر آبش زده میشود. و وقتی آنها به سرکوب عریان متکی میشوند فکر می کنم این چیزی است که در اوایل تاریخ یک رژیم ممکن است انجام دهد، اما آنها در حال حاضر بیش از پیش به زور تکیه کرده اند و جوانان بیشتر و بیشتری بوده اند که خیلی ساده گفته اند نه، بنابراین میزان نارضایتی، این میزان رد کردن دیکتاتوری امروزه عمیق تر از قبل است . بنابراین من می خواهم شما را تشویق کنم. گاهی اوقات تاریخ یک روند دشواری است؛ شما یک تفاوت را ایجاد می کنید، مجاهدین یک تفاوت را ایجاد می کنند. من هیچ شکی دارم که در دراز مدت شما در سمت تاریخ هستید، زیرا شما در سمت آزادی هستید و تمایل طبیعی مردم این است که خودشان بر خودشان حکومت کنند و نه اینکه کسی باشد که به آنها دیکته کند. بنابراین حضور شما در اینجا امروز بخشی از فرآیند تاریخی است که طی آن مردم ایران مجددا به آزادی خواهند رسید و دیکتاتوری در نهایت از بین خواهد رفت و من از شما تشکر میکنم بخاطر شجاعت شما، بخاطر تعهدتان و بخاطر تمایل تان برای آمدن به اینجا و از شما متشکرم از رهبری متعهدی که بارها و بارها خودش را نشان داده است.

ادامه دارد …

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here