سخنرانی نماینده «انجمن بین المللی حقوق‌بشر»در اجلاس «شورای حقوق‌بشر سازمان ملل متحد»در ژنو

2
سخنان نماینده انجمن بین الملی زنان

در سی و هفتمین اجلاس شورای حقوق‌بشر سازمان ملل متحد که در ژنو جریان دارد، نماینده انجمن بین المللی حقوق‌بشر زنان دارای رتبه مشورتی نزد سازمان ملل، ضمن اشاره به دستگیری‌های گسترده درجریان قیام و قتل زندانیان قیام در زیر شکنجه، از جامعه جهانی خواستار اقدام موثر برای خاتمه دادن به رفتارهای ضد انسانی رژیم در زندان‌ها شد.

وی گفت: دست کم ۱۶تن از تظاهرات گنندگانی که در ماه‌های دی و بهمن دستگیر شدند در زیر شکنجه بقتل رسیده اند. دستگاه قضائیه رژیم ایران با استفاده از شکنجه‌های روحی و جسمی سعی در اعتراف گیری از دستگیرشدگان می کند.

نماینده انجمن بین المللی حقوق‌بشر زنان هم چنین به صدور احکام مجازات‌های ضدانسانی توسط قضائیه رژیم اشاره کرد و افزود: مطبوعات دولتی ۲۵مورد قطع عضو ۱۰۰مورد حکم شلاق و ۲۵مورد اجرای حکم شلاق را گزارش کرده اند ما از شورای حقوق‌بشر میخواهیم تا با بگارگیری تمامی دستورالعمل‌های ویژه سازمان ملل متحد فعالیت‌های خانم عاصمه جهانگیر را ادامه دهد. ما همچنین از جامعه بین المللی میخواهیم که به مصونیت چندین دهه مقامات رژیم ایران و رفتارهای غیر انسانی که در زندان‌های رژیم ایران صورت میگیرد پایان دهد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here