سخنرانی ماریا النا الوردین، رئیس فدراسیون جهانی حقوقدانان زن

5
ماریا النا الوردین - رئیس فدراسیون جهانی حقوقدانان زن

در کنفرانس زنان نیروی تغییر، قیام ایران و نقش زنان که در آستانه روز جهانی زن در پاریس برگزار شد، ماریا النا الوردین رئیس فدراسیون جهانی حقوقدانان زن در شروع سخنرانی خود به «زنان شجاع» ایرانی به‌خاطر نقششان در قیام علیه رژیم زن‌ستیز آخوندی درود فرستاد، و گفت:

ماریا النا الوردین – رئیس فدراسیون جهانی حقوقدانان زن:

آن‌ها با فعالیت‌های خود نشان می‌دهند که ایران خواهان یک تغییر واقعی است. آن‌ها حتی به‌رغم خطرات بزرگی که در پیش رویشان است از مبارزة خود برای صلح و آزادی کوتاه نمی‌آیند.

ماریا النا الوردین در ادامة سخنانش بر لزوم حسابرسی از مقامات رژیم آخوندی به‌خاطر اعمال سرکوبگرانةشان علیه مردم ایران تأکید کرد، و افزود:

در کشور من آرژانتین، سال‌ها طول کشید تا ای عاملان جنایات به پای میز عدالت کشانده شدند و به این طریق بر یکی از تاریک‌ترین دوره‌های تاریخ کشور من، مهر پایانی گذاشته شد. به‌عنوان زن و به‌عنوان وکیل، من خواهان آن هستم که قتل عام سال ۱۹۸۸ در ایران و هم‌چنین تمام جنایات دیگری که از بعد از آن در ایران رخ داده است مورد تحقیق قرار گیرد. امیدوارم عدالت در ایران به‌زودی زود پیروز شود».

«به زنان ایرانی که امروزه تظاهرات می‌کنند، من به آنها می‌گویم که فریادهای شما را می‌شنویم. صدای شما فراخوان به تغییر و سرنگونی این رژیم فاسد می‌دهد.

ما می‌دانیم نسل‌های جدید که امروزه در خیابان‌ها هستند و از طریق مطبوعات و یا در صحنه علنی تلاش می‌کنند که این رژیم برود، همان نسل جوانی هستند که پیام و مشعل آزادیخواهی همان شهدایی را بلند کرده‌اند که با خون خود مسیر را نشان داده‌اند. روزهای رژیم به شمارش افتاده است. به خواهران ایرانی‌ام در مقاومت می‌گویم: من اینجا هستم در همبستگی با مبارزة شما علیه این حکومت بنیادگرای ضد زن. ما زنان فدراسیون جهانی زنان در مشاغل حقوقی، از شما در مبارزه شجاعانةتان برای آزادی حمایت می‌کنیم. خانم رجوی، از شجاعت شما و قاطعیت شما بسیار سپاس‌گزارم. ایران به‌طور قطع در حال پیشروی در مسیر صلح است. بسیار متشکرم.»

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here