سخنرانی لیندا چاوز مدیر پیشین روابط عمومی کاخ سفید

3
لیندا چاوز مدیر پیشین روابط عمومی کاخ سفید (1)

لیندا چاوز مدیر پیشین روابط عمومی کاخ سفید در سخنرانی خود در کنفرانس بین‌المللی پاریس، درباره قیام مردم ایران، گفت: در پایان ماه دسامبر هنگامی که اولین تظاهرات در دومین شهر بزرگ ایران شروع شد رسانه‌های غربی فوری گفتند این اعتراض علیه قیمتهای بالا و علیه فساد و مؤسسات مالی است. اما ناگهان به چیز دیگری تبدیل شد. که فراخوان برای تغییر رژیم آخوندها در تهران تبدیل شد و ما متوجه شدیم که این نه تنها اعتراض محلی نبود، فقط چند هزار نفر در این شهر یا یک شهر دیگر نبود. بلکه اعتراضات سازمان‌یافته‌یی علیه رژیم دیکتاتوری حاکم برایران است.

لیندا چاوز با اشاره به شکست توهم اصلاح‌طلبی در درون حاکمیت آخوندی و با انتقاد از سیاست مماشات غرب در قبال رژیم، افزود:

«و یکی از چیزهایی که ما دیدیم این بود که مردم گفتند که نمی‌توانید اصلاح کنید یک سیستم تمامیت خواه را. شما در نظامی که به واسطة ماهیت خود تمامی جنبه‌های زندگی افراد را کنترل می‌کند تمام عمر فرد را، تحصیلات آنها را، زندگی عمومی افراد را نمی‌توان اصلاح‌طلب و یا مدره داشت

آنچه ما دیده‌ایم این است که مردم ایران می‌گویند خیر! دیگر کافی است. ما تغییر رژیم می‌خواهیم، (شعار ما) مرگ بر خامنه‌ای (است) یک چیز این است که میگوییم ما تغییر می‌خواهیم و می‌خواهیم بالگد شیطان را بیرون کنیم. این هم یک حرف است که بگوییم می‌خواهیم سیستم را تغییر دهیم.» 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here