سخنرانی فرماندار ادوارد رندل رئیس پیشین حزب دموکرات در گردهمایی بزرگ مقاومت

257

سخنرانی ادوارد رندل – رئیس پیشین حزب دموکرات و فرماندار پنسیلوانیا

متشکرم، خیلی متشکرم

سلام به همگی، 

می‌دانید سه هزار و دویست نفری که در اشرف قبل از حمله ۲۰۰۹ بودند، دوستان زیادی داشتند و شما از خیلی از دوستان آمریکایی و سایر کشورها شنیده‌اید. ولی در آمریکا ما یک گروه فعال کوچک ۱۰نفره داشتیم که شامل فرماندار ریچ، که بعداً صحبتهای او را خواهید شنید، ژنرال مک کیسی، لوئیس فری مدیر اف بی‌آی، رودی جولیانی و هاوراد دین بود. همچنین تعدادی از ژنرالها شامل ژنرال شلتون، ژنرال کیسی، ژنرال کانوی و ما هفت سال کار کردیم که تلاش کنیم ساکنان اشرف را از عراق آزاد کنیم.

من می‌خواهم مقداری رو به افراد اشرف که الآن در آلبانی هستند صحبت کنم و تمام شما. این یک جنگ سخت بود، زمانی که ما پرونده را دست گرفتیم، سازمان مجاهدین در لیست تروریستی بود، هیچ‌کس نمی‌خواست به هیچ نفری از مجاهدین نزدیک شود و هیچ کشوری پا پیش نمی‌گذاشت که به مجاهدین بگوید افراد خودت را این‌جا بیاور. صرفنظر از آنچه که در عراق چه‌می‌گذشت.

زیرا ما به آن افراد ایمان داشتیم، ما به خوبی به استعداد آنها ایمان داشتیم، ما به انرژی آنها ایمان داشتیم و ما معتقد بودیم که آنها می‌توانند سنگ بنایی باشند که ایران آزاد را می‌سازد.

و حالا، قدم بعدی آزاد کردن ایران است و شما همه در اعماق می‌دانید که تغییر رژیم به مردم ایران بستگی دارد و این یعنی شما. این یعنی افرادی که در آلبانی هستند، این یعنی تمام ایرانیان مخالفی که سرتاسر دنیا هستند و این یعنی ایرانیان مخالف در ایران، تهران و تمام شهرهای مختلف. اما ایالات متحده باید قاطع بایستد و باید پشت این مقاومت بایستد، و من باور دارم که ما خواهیم ایستاد، نه تنها به‌خاطر ایمانمان به آزادی این کار را خواهیم کرد، و به‌خاطر این‌که ما افرادی که برای آزادی‌شان می‌جنگند را تحسین می‌کنیم، کسانی که حاضرند برای آزادی جان خودشان را بدهند، بله ما پشت شما خواهیم ایستاد زیرا این منافع خود ما هم هست و ما می‌دانیم که یک ایران آزاد تحت حاکمیت خانم رجوی چه معنایی برای خاورمیانه خواهد داشت، این به‌معنای صلح و امنیت خواهد بود، به‌معنای پایان افراط‌گرایی، به‌معنای پایان این است که رژیم ایران به‌عنوان سرچشمه تروریسم باشد و این به‌معنای این است که زنان دیگر تحت آزار و اذیت قرار نخواهند گرفت، این به این معنی است که مردان و زنان ایرانی آزادی رأی دادن خواهند داشت، این به این معنی است که ایران یک جامعه باز خواهد داشت که در عین‌حال که میراث مذهبی‌اش را درک می‌کند، همچنین درک می‌کند که دین نمی‌تواند تنها محرک دولت باشد.

به‌عنوان شهردار فیلادلفیا، من این امکان عظیم را داشتم که این شهر بزرگ آمریکایی را سر پا کنم و سرنوشتش را بچرخانم و این عالی بود. به‌عنوان فرماندار این فرصت را داشتم که اسمم را زیر لایحه‌یی امضاء کنم که حداقل درآمد را چهار هزار دلار در سال افزایش داد. من به بیش از چهارصد هزار نفر یک افزایش درآمد چهارهزار دلاری در سال دادم. من لایحه‌یی را تهیه کردم که اطمینان می‌داد که هر کودک در پنسیلوانیا تحت پوشش رسیدگی پزشکی قرار گیرد، هر کودکی در پنسیلوانیا. و آنها دست آوردهای خیلی عالی بودند، ولی در طول زندگی حرفه‌ای ام، هیچ‌وقت احساس بهتری نداشتم از این‌که بدانم که کار و انرژی‌ام به‌نحوی نقش کوچکی در بیرون آوردن سالم ساکنان اشرف از عراق داشته است. من هیچ‌گاه بیشتر از این احساس غرور نکرده‌ام نسبت به هر کار دیگری که در زندگی حرفه‌ای‌ام کرده‌ام.

این یک پاداش کامل بود، که چهره‌های آنها را امشب در تصویر ببینم، یک پاداش کامل بود و شما نیاز نیست از من تشکر کنید. این خیلی عالی است و یک احساس فوق‌العاده است و ما از همان مردم عاشق آزادی هستیم و زمانی که خانم رجوی به آن طرف رفت و روبه‌روی آن تابلو قرار گرفت که نوشته بود «بهای آزادی»، خوب، در پارک میدان واشینگتن فیلادلفیا، آنجا پارکی است که میدان واشینگتن نام دارد، آنجا دو هزار سرباز جان‌باخته آمریکایی در زیر خاک در پارک واشینگتن قرار دارند، و یک یادبود آنجا هست که می‌گوید «این‌جا نشانه‌ای از این است که بهای آزادی رایگان نیست». ما همه می‌دانیم که آمریکایی‌ها برای آزادی جان خودشان را دادند، همین‌طور اعضای سازمان مجاهدین؛ و من امروز به شما تعهد می‌دهم، همان‌طور که خانم رجوی دارد این را تماشا می‌کند، می‌خواهم بداند که آمریکایی‌ها، جمهوری‌خواهان، دموکراتها، مستقل ها، مترقی‌ها، آمریکایی‌ها از ایالات قرمز و آبی، ما همه پشت او ایستاده‌ایم، زیرا تمام آمریکایی‌ها یک وجه مشترک دارند، ما می‌دانیم که ما برای آزادی‌مان جنگیدیم، ما می‌دانیم که آزادی‌مان ارزشمند است، ما می‌دانیم که به فدای زیادی نیاز است، ما می‌دانیم که نیاز به شجاعت دارد و ما پشت شما هستیم زیرا شما برای تحقق همینها در حال جنگ هستید. متشکرم

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here