سخنرانی شهردار رودی جولیانی درکنفرانس، در کلوپ ملی مطبوعات آمریکا

12
شهر دار جولیانی

«قیام مردم ایران: فراخوان به تغییر رژیم، گزینه‌های سیاست در ایالات متحده»

روز چهارشنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۶، در کنفرانسی در کلوپ ملی مطبوعات در واشینگتن که توسط سازمان جوامع ایرانیان در آمریکا برگزار شد، شهردار رودی جولیانی، دربارة قیام بزرگ مردم ایران و سیاست آمریکا در قبال رژیم آخوندی به سخنرانی پرداخت.

این کنفرانس تحت عنوان «قیام مردم ایران: فراخوان به تغییر رژیم، گزینه‌های سیاست در ایالات متحده» تحت مدیریت سفیر لینکلن بلومفیلد مدیرکل پیشین وزارت خارجه آمریکا در امور سیاسی- نظامی برگزار شد و شماری از نمایندگان هیأت‌های دیپلوماتیک در واشینگتن، متخصصان امور خاورمیانه و ایران در اندیشکده‌ها و بانک‌های فکری و خبرنگاران رسانه‌های گروهی آمریکایی و بین‌المللی در این برنامه حضور داشتند.

در ابتدای برنامه، دکتر مجید صادقپور، مدیر سیاسی سازمان جوامع ایرانی در آمریکا به حضار در این جلسه خوشامد گفت.

سپس سفیر بلومفیلد در سخنانش، دربارة سوابق حمایت شهردار جولیانی از مبارزة مردم و مقاومت ایران و مجاهدان اشرفی، توضیح داد.

شهردار رودی جولیانی در سخنرانی خود در این کنفرانس دربارة قیام بزرگ مردم ایران گفت: (این قیام) در ۱۴۲شهر صورت گرفت… و تا به امروز هم ادمه دارد… پوسترهایی… در سراسر کشور با تصاویر خانم رجوی توزیع شد. این تصاویر را روی پل‌ها مشاهده کرده‌اید… هیچ سازمانی به اندازه مجاهدین خلق فراگیر و با حمایت داخلی و خارجی وجود ندارد و ما حامیان خارجی آنها را تشکیل می‌دهیم….

شهردار جولیانی تأکید کرد: بسیار خوشحالم که از شروع (قیام در ایران)… رئیس‌جمهور (ایالات متحده) برخلاف رئیس‌جمهور قبلی، به تظاهرکنندگان پشت نکرد… او (پیام) بسیار قدرتمندی را ارسال کرد که در اساس سیاست خارجی آمریکا را تغییر داد… (او گفت که) ما از معترضان در ایران حمایت می‌کنیم».

شهردار جولیانی با اشاره به قتل قیام‌کنندگان توسط رژیم آخوندی، گفت: «وقتی شروع به کشتن مردم می‌کنید، این نشان می‌دهد که در وضعیت بسیار خطیری قرار گرفته‌اید…».

وی تاکید کرد این رژیم بسیار شکننده است و در مقابل آن یک آلترناتیو دمکراتیک قرار دارد که بهای بسیار سنگینی برای آزادی، از جمله ۱۲۰ هزار شهید، پرداخته است. این آلترناتیو شورای ملی مقاومت ایران و نیروی محوری آن، سازمان مجاهدین خلق است که خود را به آزادی، دموکراسی و حقوق برابر برای همه آحاد ملت ایران متعهد ساخته است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here