سخنرانی سارا چندلر، رئیس فدراسیون وکلای اروپایی دربرگیرنده هشتصد هزار وکیل در سراسر اروپا

3
سارا چندلر - رئیس فدراسیون وکلای اروپایی

سارا چندلر رئیس فدراسیون وکلای اروپایی که ۸۰۰۰۰۰ وکیل را درسراسر اروپا در بر می‌گیرد، سخنران دیگر گردهمایی به مناسبت روز جهانی زن بود. وی در سخنان خود ضمن درود به شجاعت زنان ایرانی در رویارویی با رژیم آخوندی در جریان قیام مردم ایران، خواستار محکومیت اقدامات زن ستیزانه رژیم علیه زنان ایرانی توسط دولتهای اروپایی شد و افزود: ما باید از خواهرانمان در ایران در مبارزه آنها با سیاستهای زن ستیزانه و سرکوبگرانه رژیم حاکم بر ایران حمایت کنیم. ما باید دولت‌هایمان را متقاعد کنیم که سیاست‌های حکومت ایران علیه کنوانسیون‌های بین المللی درباره شکنجه و سوء استفاده از حقوق بشر محکوم کنند و نمی‌توان آنرا تحمل کرد.

سارا چندلر – رئیس فدراسیون وکلای اروپایی: 

«مدت بسیار طولاتی است که سران و مقامات رژیم، از معافیت در برابر مجازات برخودار بوده‌اند. آن‌ها مورد حسابرسی قرار نگرفته و عدالت در مورد آنها اجرا نشده است. در کانون این سرکوب، تبعیض علیه زنان و دختران قرار دارد. و در کانون و مرکز مقاومت علیه رژیم ، زنان و دختران شجاع ایران قرار دارند.

در مرکز اصول حاکمیت قانون، استقلال قضات است که از رژیم و حکومت سیاسی جدا شده است . و این موضوع نگرانی جدی ما است که مطلعیم قوه قضائیه در ایران مستقل نیست.

جامعه بین المللی باید اقدامات مؤثر خود را در جهت حمایت از پیشرفت‌های واقعی در زمینه حقوق بشر، آزادی فوری زندانیان سیاسی و معترضین بکار گیرد. ما هر کاری که بتوانیم برای حمایت از شما انجام می‌دهیم در حال حاضر در این دوره بحرانی و در آینده تا زمانی که شما از ما می‌خواهید. متشکرم.»

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here