سخنرانی خدیجه زینانی نماینده پارلمان مراکش

4
سخنرانی خدیجه زینانی نماینده پارلمان مراکش

سخنران دیگر کنفرانس بین المللی زنان نیروی تغییر، قیام ایران و نقش زنان خانم خدیجه زینانی نماینده پارلمان مراکش بود. وی در سخنان خود گفت:

«من برای اولین بار است که در این کنفرانس شرکت می‌کنم. براستی که خیلی تأسف بار است که زنان ایران در معرض اینهمه ستم و خشونت و ظلم و تحقیر و سرکوب هستند. آن‌ها تنها به این خاطر که خواستار آزادی و زندگی شرافتمندانه هستند، توسط رژیم حاکم بر ایران دستگیر و زندانی می‌شوند. دین اسلام از عملکرد حاکمان ایران بیزار است. دین اسلام از آنچه که آخوندهای حاکم بر ایران در مورد زنان سرکوب شده ایران انجام می‌دهند، بری است»

خدیجه زینانی نماینده پارلمان مراکش در پایان افزود:

«در پایان، درود بیکران به زنان ایران بخاطر پایداری باشکوهشان. همان زنانی که مشتاق رهایی از دست افراط گرایی هستند. شکوه و جاودانگی از آن آنان باد. آزادی و آزادی و آزادی از آن همه زنان ایران باد. صحبت‌هایم را با یک خط شعر از شاعر عرب ابو الطیب متنبی به پایان می‌برم که گفت:

ای عید که به هر حال بازگشتی، آیا با تمامی آنچه که گذشته بازگشتی، و یا اینکه چیز تازه‌ای در چنته داری؟

پیشاپیش از اعماق قلبم امیدوارم که ۸ مارس امسال مایه خیر برای همه زنان ایران باشد. و روز زن در ۸ مارس روز گسترش خیر و هرگونه زیبایی برای زنان ایران و همه زنان جهان باشد. درود صادقانه به شما و السلام علیکم و رحمت الله وبرکاته.»

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here