سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

سالگرد حمله شکست خورده موشکی به لیبرتی در ۱۴ تیر۱۳۹۵

1 4

در ۱۴ تیر۱۳۹۵

رژیم آخوندی که تمام توان خود را برای وارد آوردن یک ضربه کمرشکن به مجاهدین قبل از خارج شدن آن‌ها از لیبرتی به کار گرفته بود، در شامگاه ۱۴تیر۹۵ (۲۸ رمضان) در آستانه عید فطر مورد حمله سنگین موشکی قرار داد.رژیم آخوندی همچنین می‌خواست در آستانه کهکشان و گردهمایی بزرگ مقاومت که ۵ روز بعد در ۱۹ تیر سال ۹۵ در بورژه پاریس برگزار می‌شد، ضرب شستی نشان بدهد. 

هدف ولی فقیه ارتجاع از این حمله که در ساعت ۲۰ و ۳۵ دقیقه یعنی ساعتی پس از افطار صورت می‌گرفت، این بود که حداکثر قربانی و تلفات را از مجاهدان اشرفی بگیرد. از این پیش‌تر سردژخیم قاسم سلیمانی سرکرده نیروی تروریستی قدس و پاسدار دانایی فر سفیر رژیم در بغداد وعده حمله ای را سران رژیم داده بودند که تلفات و قربانیان آنرا نتوان شمرد. از این رو ۵۰ موشک را از فاصله نزدیک در مساحتی کمتر از یک کیلومتر مربع به کار گرفتند. کلاهک جنگی این موشک‌ها حاوی ۵۰ کیلو مواد منفجره شدیدالانفجار بود.

سیستم تایمری شلیک

حمله در شرایطی صورت گرفت که از یک هفته قبل مزدوران ولایت فقیه در کمیته سرکوب مجاهدین در نخست وزیری عراق، در منتهای گرمای تابستان در تیرماه از ورود سوخت به لیبرتی جلوگیری کرده و به این ترتیب با خاموش شدن ژنراتورهای برق و در نتیجه از کار افتادن تجهیزات آبرسانی و خدمات و سرمایش در گرمای بالای ۵۰درجه، شرایط را برای یک کشتار فراگیرجمعی، هرچه آماده تر کرده بودند. 

به این ترتیب معلوم شد که انواع سنگ اندازیها و اشکال تراشی‌های آن روزها در برابر روند انتقال مجاهدین به آلبانی ، چه نقطه عزیمت جنایتکارانه‌یی داشته است. همچنین معلوم شد که خلیفه ارتجاع در محاصره بحران‌هایی که مقاومت ایران را مسئول ایجاد آن‌ها می‌داند،‌ تا چه حد به نابودی تمامی مجاهدین نیاز دارد. 

مأموریت حمله موشکی را که خامنه ای دستور داده بود، قاسم سلیمانی سرکرده نیروی تروریستی قدس از طریق پاسدار سرتیپ ایرج مسجدی سفیر کنونی رژیم در عراق به پاسداران و شبه نظامیان مزدور ابلاغ کرد. 

موشک‌ها با برد ۱۰ کیلومتر و وزن ۱۱۰ کیلو از فاصله ۵ کیلومتری در شمال غربی لیبرتی شلیک شد. ۵۰ نفر مجروح و مصدوم شدند. ۱۱۶ بنگال و سالن و اماکن عمومی منهدم و غیر قابل استفاده شد و بیش از هزار دستگاه کولر و فن کوئل و یخچال و فریزر و انواع وسایل برقی و تجهیزات کامپیوتری و وسایل زندگی منهدم گردید. حفره‌های باقیمانده از محل اصابت موشک‌ها قطر ۴ یا ۵ متر و عمق بین ۱٫۵ تا ۲ متر داشت. 

در اثر این تهاجم جنایتکارانه ۲ پلیس عراقی در موضع جنوب لیبرتی و ۸ شهروند غیرنظامی در روستای العراقیه مجروح شدند.

اما حمله سهمگین موشکی، به رغم آتش سوزی گسترده و خسارت‌های فراوان مادی، به خاطر آماده باش موشکی که یک هفته قبل از عیدفطر توسط فرمانده ارتش آزادیبخش اعلام شده بود 

همچنین بخاطر حداکثر هوشیاری و انضباط پولادین مجاهدین و یکان‌های فدایی در مؤسسان چهارم ارتش آزادی،در داخل لیبرتی هیچ شهیدی از مجاهدین نداشت. آخوندهای زبون یکبار دیگر به سختی شکست خوردند و مجاهدین توانستند با حرکت‌های غافلگیرانه بعدی، همگی از حلقه محاصره مزدوران خارج و به سلامت به نقطه تجمع جدید خود در آلبانی بروند. 

شکست حمله سنگین موشکی اینچنین به فضیحتی برای نظام ولایت و خلیفه ارتجاع تبدیل شد.

1 نظر
  1. peimaneh می گوید

    وقتی که رژیم پا بگور امکان موشک پرانی ندارد به لجن پراکنی می پردازد . ما این را آموخته ایم که از خط اصلی که همانا نبرد با پلیدترین رجس دوران یعنی حکومت قرون وسطایی فعلی درایران است عدول نمی کنیم هرچند اگر با پزجپ (اپورتونیست چپ که وحدت نیروها را مخدوش و با یگ
    انه آلترناتیو این رژیم سرشاخ شود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.