سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

سازمان خواربار جهانی نسبت به حمله گسترده ملخها به جنوب و شرق ایران هشدار داد

0 256

سازمان حفظ نباتات روز پنجشنبه ۲۹ فروردین ۹۸ هشدار داد در صورت تأمین نشدن اعتبار لازم برای مبارزه با ملخ‌های صحرایی تا دو هفته آینده، هجوم این آفت در کنار سیل، تبدیل به بحران تازه‌یی برای ایران خواهد شد.

این اعتبار هنوز از سوی رژیم تصویب نشده است. سازمان خواربار و کشاورزی ملل ‌متحد (فائو) دو هفته پیش هشدار داده بود که به‌زودی موجی از ملخ‌ها به جنوب ایران خواهند رسید.

این سازمان اعلام کرده بود وضعیت در حال حاضر از زرد به نارنجی تغییر کرده است. به این معنی که حمله ملخها و گستردگی آن می‌تواند آسیب جدی وارد کند.

لازم به ذکر است که بر اساس گزارشات رسیده هجوم ملخها به شش استان کشور تاکنون باعث آسیب و تخریب هزاران هکتار از اراضی کشاورزی شده است.

محمدرضا درگاهی، رئیس سازمان حفظ نباتات با اعلام این مطلب اعتراف کرد”با وجود نامه‌نگاری و درخواستها از وزیر کشور و سازمان مدیریت بحران،هیچ اعتباری تخصیص نیافته است.“

وی در ادامه با اعلام این‌که شش استان خوزستان، بوشهر، فارس، هرمزگان، جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان مورد حمله ملخها قرار گرفته‌اند گفت” ملخ‌های صحرایی که به ۶استان جنوبی کشور حمله کرده اگر کنترل نشوند امنیت غذایی کشور را به خطر می‌ا ندازد، هنوز اعتبار ۱۰میلیارد تومانی برای مقابله با این آفات تخصیص نیافته است.”

مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت گفت: در حالی‌ که فاجعه سیل ادامه دارد؛ مردم جنوب و شرق ایران و کشاورزان تهیدست به‌خصوص در مناطق سیل‌زده با هجوم گسترده ملخ روبه‌رو شده‌اند.

مریم رجوی@Maryam_Rajavi_P

در حالیکه فاجعه ادامه دارد، مردم جنوب و شرق و تهیدست بخصوص در مناطق سیل‌زده با هجوم گسترده روبرو شده‌اند.

مریم رجوی@Maryam_Rajavi_P

تعادل در رژیم آخوندی برهم خورده و کشاورزی و غذای روزمره مردم در معرض آسیب جدی است. حکومت آخوندی کاری نخواهد کرد. سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد باید برای سمپاشی به کمک و مردم بشتابند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.