سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

زوزه‌های وحشت اطلاعات آخوندی از قدرت و پیشروی روزافزون مجاهدین

0 17

مجری:

اخیراً وزارت اطلاعات در یک گزارش مفصل، اعترافات جالبی به موقعیت مجاهدین در داخل و در سطح بین‌المللی و گرایش جوانان به آن‌ها کرده است. آقای مسعود امیرپناهی همراه ما هستند و دراین‌باره توضیح می‌دهند:

مسعود امیرپناهی:

این گزارش به‌قول خودشان پژوهشی خیلی مفصل و بیش از ۸هزار کلمه است که اخیراً در سایت هابیلیان که از شعبه‌های وزارت اطلاعات است، با عنوان «دیپلماسی ضد ایرانی» منتشرشده و من در وقت محدودی که داریم فقط اشاره‌ای به بعضی از محورهای آن می‌کنم. در این گزارش تأکید شده که:

«سازمان مجاهدین به دنبال… تغییر نظام و حذف ولایت‌فقیه در ایران…» است؛ که البته این از افتخارات مجاهدین است. در مورد نقش مجاهدین در افشای پروژه محرمانه رژیم برای دستیابی به سلاح اتمی برخلاف دروغ‌پردازی‌های سابق به‌صراحت اعتراف کرده افشای پروژه بمب سازی بحرانی بزرگ و تأثیراتی مخرب در رژیم داشته: «در پی افشای این موضوع، رسانه‌ها، گزارش‌هایی را در این زمینه منتشر کردند و این مسئله سرآغاز بحرانی بزرگ شد… درهرحال نتیجه… تصویب چندین قطعنامه و تحریم با تأثیرات بسیار مخرب… بود؛ که همچنان تداوم دارد» وزارت اطلاعات در این گزارش همچنین با یادآوری نقش مجاهدین در قیام سال ۸۸، کابوس خودش را از گره خوردن خیزش‌ها و قیام‌ها با مقاومت سراسری و مجاهدان اشرفی به‌صراحت اعتراف کرده و نوشته:

«[مجاهدین]… همچنان مترصد فرصتی برای ضربه زدن به‌نظام جمهوری اسلامی ایران بودند. تا اینکه با آغاز انتخابات سال ۸۸ و به دنبال آن اغتشاشات خیابانی، این گروه فرصت را مغتنم شمرده و با صدور بیانیه‌ها و پیام‌هایی، زمینه را برای دست یافتن به اهداف خود فراهم کردند. به‌بیان‌دیگر در جریان دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، سازمان [مجاهدین] بار دیگر احیا شد… یکی دیگر از اهداف [مجاهدین] در انتخابات سال ۸۸، ”حذف ولایت‌فقیه و تغییر نظام” بود».

در ادامه این گزارش همچنین نسبت به پیشروی‌های سیاسی مجاهدین درصحنه بین‌المللی بسیار سوزوگداز کرده و نوشته:

«می‌توان به حضور اعضا و رهبران این سازمان در فرانسه اشاره نمود که از تاریخ اخراج [مجاهدین] از عراق، شاهد پذیرش این گروه در فرانسه هستیم. همچنین اعضای سازمان هر از چند گاهی مبادرت به برگزاری جلساتی در این کشور می‌کنند… در طول سال‌های اخیر، سازمان [مجاهدین] بارها در هر یک از مجامع بین‌المللی ازجمله سازمان‌ملل، اقدام به برگزاری کمپین‌ها و نشست‌هایی برعلیه کشور و نظام می‌کنند».

وزارت اطلاعات در انتهای این گزارش به‌عنوان نتیجه‌گیری مهم‌ترین روش‌های مقابله رژیم در برابر مجاهدین را بیان کرده که به دلیل وقت فقط به دو مورد آن اشاره می‌کنم:

– «معرفی و شناساندن کامل سازمان… [که روشنه منظورش شیطان سازی و این قبیل اعمال است] تا از این طریق مانع از پیوستن افراد و اعضای جدید به سازمان و درنتیجه افزایش صدمات وارده به‌نظام شود.

– تقویت مرزها و افزایش قدرت دفاعی کشور: با این اقدام مانع از ورود عناصر این سازمان … به داخل کشور شده و لذا قادر خواهیم بود که دشمنان نظام را خارج از مرزها دفع کنیم»

مجری:

سؤال این است که وزارت اطلاعات چرا چنین اعترافاتی می‌کند؟ این‌ها که تماماً بیانگر قدرت و پایگاه اجتماعی و گستردگی استقبال جوانان از مجاهدین است؟

مسعود امیرپناهی:

رژیم وقتی نتوانست مجاهدین را با محاصره و حمله و موشک‌باران از بین ببرد و مجاهدین با حفظ یکپارچگی تشکیلاتی خودشان به یک محل امن منتقل شدند که دست آدمکش‌های آخوندها به آن‌ها نمی‌رسد؛ الآن به‌شدت دچار سراسیمگی و وحشت شده‌اند؛ و تازه متوجه شده‌اند که چه ضربه سنگینی خورده‌اند به همین دلیل است که مرتب از خطرناک بودن مجاهدین ناله می‌کنند و همین‌طور که از روی همان نتیجه گیریش خواندم رهنمود می‌دهد که باید مجاهدین را شناساند، یعنی در موردشان دروغ گفت تا کسی به آن‌ها نپیوندد و یا اینکه مرزها را باید تقویت کرد که نفوذ نکنند. ماه گذشته هم در یک گزارش مفصل به‌اصطلاح پژوهشی دیگر که در همین سایت هابیلیان منتشرشده بود، حول این‌که خطر فکری مجاهدین بی‌سلاح خیلی بیشتر از خطر مجاهدین مسلح است کلی استدلال کرده بود. یا دژخیم هاشمی نژاد که به‌اصطلاح دبیرکل این شعبه وزارت اطلاعات است مدتی پیش نسبت به خطر افشاگری‌های بین‌المللی مجاهدین هشدار داده بود که:

«[مجاهدین] سال‌هاست درزمینهٔ مسائل حقوق‌بشری در پارلمان اروپا و آمریکا و هرجایی که ضدیت با (نظام) وجود دارد حضور دارند…[مجاهدین]… یک قوه خطرناک هستند…»(مصاحبه وطن امروز با هاشمی نژاد، ۱۴ شهریور ۹۵)

این احساس خطر وقتی خوب فهم می‌شود که قدرت و انسجام سازمان مجاهدین را کنار ضعف و پوسیدگی و فساد رژیم بگذاریم و در طرف مقابل این واقعیت را ببینیم که جامعه ایران در آستانه انفجار و آماده قیام و انقلاب و تنها منتظر یک جرقه است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.