زمین‌لرزه ۷.۳دهم ریشتری در استان کرمانشاه – حداقل ۸ نفر جان باختند + تصاویر

89
زمین لرزه

ساعت ۲۱۱۵

خسارات زلزله در شهرستان روانسر کرمانشاه

بر اثر این زمین لرزه برق در شهرهای پلدختر و کوهدشت و برخی مناطق روستایی شهرستان دلفان در استان لرستان قطع شده و برخی مناطق شهرستان رومشکان نیز خسارت دیده است.

ساعت ۲۱۱۰

فرماندار رژیم در قصرشیرین فرامرز اکبری در گفت وگو با خبرگزاری حکومتی ایرنا اظهار کرد: دو نفر فوتی در شهرستان مرزی قصر شیرین گزارش شده و تعداد زخمی ها در این شهر زیاد است. وی گفت: خسارت وارده به دلیل قطع برق قابل برآورد نیست.

براساس این گزارش تلفن همراه اول در کرمانشاه مختل شده است. همچنین مردم در خیابان ها هستند .

در بخشی از شهر برق قطع شده و گزارش اسیب دیدگی در بخش هایی از شهر گزارش شده است. ترافیک شدید در خیابان های شهر دیده می شود.

بخش هایی از منازل ریزش داشته و برخی خانه های آپارتمانی ترک خورده است.گزارشی از مصدوم و مجروح منتشر نشده و صدای اژیر ماشین های امدادی شنیده میشود.

ساعت ۲۱۰۵

مسدود شدن جاده در گردنه تته مریوان بر اثر ریزش سنگ از کوه

ساعت ۲۱۰۰

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه رژیم گفت: مرکز زلزله در شهرستانهای ثلاث باباجانی و قصرشیرین گزارش شده است. وی بزرگی زلزله در قصرشیرین و ازگله را هفت و سه دهم ریشتر اعلام کرد.

تا کنون دست کم ۲ کشته و ۱۵ مصدوم به بیمارستانهای کرمانشاه منتقل شده اند.

ساعت ۲۰۵۰

بر اساس گزارش رسانه‌های حکومتی در قصر شیرین ۶نفر از هموطنان جان باختند و تعدادی هنوز زیر آوار هستند

در استانهای کرمانشاه و ایلام بیشترین خسارات وارد شده است

زمین‌لرزه کرمانشاه که در عمق ۱۱کیلومتری زمین رخ داد، در بسیاری از استانهای کشور احساس شد.

دیلی میرور انگلستان: زمین‌لرزه کرمانشاه در ترکیه و امارات متحده عربی نیز احساس شده است.

برق شهرهای مهران و ایلام و قسمتی از کرمانشاه به طور كامل قطع شده است.

ساعت ۲۰۴۰

بر اساس اظهارات فرماندار قصرشیرین تا کنون ۶ نفر در این شهر جان باخته اند.

مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات رژیم با اشاره به وقوع زلزله ۷.۲ ریشتری اظهار داشت: گزارش اولیه حاکی از این است که برق های کلیه روستاهای اطراف قصرشیرین و کرمانشاه قطع شده است، وی تصریح کرد: سیستم های مخابراتی دچار مشکل شده و برخی روستاها دچار خسارت شده اند.

ساعت ۲۰۳۰

بنا‌به گزارشهای دریافتی این زمین‌لرزه باعث شده تا برق شهرهای پلدختر و کوهدشت قطع شوند. رئیس سازمان مدیریت بحران رژیم با اشاره به وقوع زلزله در کرمانشاه گفت: تاکنون اعلام‌شده در قصر شیرین تعدادی مجروح زیر آوار هستند.

ساعت ۲۱و ۴۸دقیقه شب دوشنبه ۲۱آبان زمین‌لرزه‌یی به قدرت هفت و سه دهم درجه در مقیاس ریشتر حوالی ازگله در استان کرمانشاه را تکان داد.

پس از آن دو پس لرزه به قدت ۴و ۴و شش درجه در مقیاس ریشتر به‌وقوع پیوست.

بنا‌ به گزارشهای منتشر شده این زمین‌لرزه در همدان، اراک، زنجان، اهواز، ایلام، سنندج، کرمانشاه، تبریز، ارومیه، اردبیل و چند شهر دیگر نیز احساس شده است. زلزله شدید در ایلام مردم را سراسیمه به خیابانها کشاند. در پی وقوع زمین‌لرزه در قصرشیرین برق این شهرستان قطع شد و مردم در خیابانها سرگردان هستند.

برخی خبرها حاکی است زلزله در استانهای مرکزی، آذربایجان‌شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، بوشهر و خوزستان نیز به‌وقوع پیوسته است.

هنوز از تلفات و خسارات وارده گزارشی منتشر نشده است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here