زلزله ۶و ۱دهم ریشتری کرمان را لرزاند

127
زلزله-کرمان-ایران-01

صبح امروز حوالی ساعت ۶ بامداد زلزله شدیدی شهر کرمان را لرزاند. مرکز لرزه‌نگاری دانشگاه تهران شدت این زلزله را ۶.۱ و محل وقوع آن را هجدک در شهرستان راور در شمال شهر کرمان عنوان کرده است. 

ساعت: ۰۸۵۰

معادل زغال‌سنگ در بخش کوهساران تا اطلاع ثانوی تعطیل شد

فرماندار رژیم در راور گفت: معادن اشکیلی، اسدآباد، باب‌نیزو و هجدک در بخش کوهساران راور به دلیل زلزله صبح امروز تعطیل شد. به گفته او، تمامی معادن زغال‌سنگ در بخش کوهساران راور تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

بزرگترین پس لرزه ۵٫۵ ریشتر گزارش شده.

تاکنون ۳۸ مصدوم به مراکز درمانی مراجعه کرده اند .

هلال احمر رژیم اعلام کرد: ۴۰ منزل مسکونی قدیمی در راور آسیب دیده. بیشترین خسارت زمین لرزه به روستای گورگ از توابع هجدک در شهرستان راور وارد شده است

بنا بر اعلام مرکز لرزه نگاری کشوری این زلزله در عمق ده کیلومتری زمین و با فاصله ۳۷کیلومتر از هجدک کرمان به‌وقوع پیوست.

ساعت:۰۸۳۰تصاویری از زلزله کرمان:

ساعت: ۰۸۲۰

ساعت شش و دو دقیقه بامداد امروز جمعه دهم آذر زلزلةی به قدرت شش و یک دهم درجه در مقیاس ریشتر در هجدک شهرستان راور در استان کرمان موجب تخریب برخی خانه‌های روستایی شد.

بنا‌ به گزارشهای منتشر شده ۳۳پس‌لرزه دیگر منطقه را لرزانده که بزرگترین آنها پنج و نیم درجه بوده است.

فرماندار رژیم در راور گفت: زلزله صبح امروز موجب مسدود شدن برخی راههای روستایی و فروریختن برخی دیوارهای ساختمانهای قدیمی در این شهرستان شده است.

این زلزله علاوه بر کرمان در سیرجان و زرند نیز حس شده است.

یکی از کارگزاران رژیم در ستاد بحران استانداری کرمان نیز از تخریب ۱۲۲منزل مسکونی روستای کوهک کرمان خبر داده است. وی مدعی شده است: تاکنون هیچ خسارت جانی ناشی از زلزله گزارش نشده است.

بر اساس گزارش دیگری ۸روستا بر اثر این زلزله تخریب شده‌اند.

خبرگزاری رویتر نیز به‌نقل از مرکز هشدار سونامی اقیانوس آرام شدت این زلزله را شش و سه دهم درجه اعلام کرده است. بر اساس این گزارش محل وقوع زلزله در ۵۰کیلومتری شمال شرق کرمان و در عمق ۳۰کیلومتری زمین عنوان شده است.

صبح امروز حوالی ساعت ۶ بامداد زلزله شدیدی شهر کرمان را لرزاند. مرکز لرزه‌نگاری دانشگاه تهران شدت این زلزله را ۶.۱ و محل وقوع آن را هجدک در شهرستان راور در شمال شهر کرمان عنوان کرده است.

بنا به گزارشهای دریافتی تا ساعت ٧:٣٠ به وقت محلی، ۲۰پس‌لرزه دیگر منطقه را لرزانده که بزرگترین آنها پنج و نیم درجه در مقیاس ریشتر بوده است.

خبرگزاری رویتر نیز به نقل از مرکز هشدار سونامی اقیانوس آرام شدت این زلزله را ۶.۳ اعلام کرده است. بر اساس این گزارش محل وقوع زلزله در ۵۰ کیلومتری شمال شرق کرمان و در عمق ۳۰ کیلومتری زمین عنوان شده است.

به گزارش خبرگزاریهای حکومتی شماری از خانه های مردم در این منطقه ت

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here