سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

زدوبند ننگین دولت ژاک شیراک با رژیم آخوندی برای اجرای حمله ۱۷ژوئن۲۰۰۳ علیه مقاومت ایران

0 3

ماهنامه پارلمان فرانسه افشاگری ژان کلود موریس سردبیر وقت نشریه فرانسوی ژورنال دودی‌مانش در مورد زدوبند ننگین دولت ژاک شیراک با رژیم آخوندی برای اجرای حمله ۱۷ژوئن۲۰۰۳ علیه مقاومت ایران را در مطلبی با عنوان «مصلحت کشوری یا بی‌عقلی مماشات؟» درج کرد.

در این مطلب ازجمله آمده است: وقتی دومینیک دوویلپن کشف می‌کند که در پایان جلسه، ژان کلود موریس در گفتگو با وزیر خارجه ایران کمال خرازی در تهران حضورداشته است، نگران «اعتبار» خود می‌شود. می‌گوید: «تو اینجا چکار می‌کنی؟ همه‌چیز را شنیدی؟ باورکردنی نیست! امیدوارم که همه‌چیز را فراموش کنی؟ اعتبار ما به این بستگی دارد»؛ اما رئیس وقت تحریریه ژورنال دو دیمانش « همه‌چیز را شنیده و همه‌چیز را یادداشت کرده» است. او امروز در کتابی تحت عنوان: «اگر تکرار کنید، تکذیب خواهم کرد»، مشاهداتش نزد اصلی‌ترین سردمداران سیاست فرانسه را بازگو می‌کند. موریس که شخص معتمد برجسته‌ای است، ناظر تصمیمات اتخاذشده تحت عنوان «مصلحت کشوری» است و برای ما اسراری را که بعضاً از نادر شاهدین آن‌ها بوده است را برملا می‌کند؛ اما تکان‌دهنده‌ترین بخش برای سیاستمداران ما تدارک حمله گسترده پرسروصدای اورسوراواز در ژوئن ۲۰۰۳ می‌باشد. مهم‌ترین عملیات پلیسی که از سوی بازپرس بروگیر علیه پناهندگان ایرانی در فرانسه انجام شد، در تهران تصمیم‌گیری شده بود.

ماهنامه پارلمان فرانسه با استناد به این افشاگری افزود: دومینیک دوویلپن در جریان دیدار با همتای ایرانی‌اش در آوریل ۲۰۰۳ اعلام کرد که فرانسه یک عملیات علیه مجاهدین خلق را تدارک می‌بیند. از سال ۲۰۰۰ سرویس‌های مخفی فرانسوی و یکی از مخوف‌ترین سرویس‌های جهان که به خاطر قتل‌های زنجیره‌ای روشنفکران در ایران و قتل مخالفین در خارج شناخته‌شده است برای انجام این عملیات باهم همکاری می‌کنند.

در ماه مه ۲۰۰۳ سفیر تهران نسبت به ترتیبات عملیات کسب اطلاع می‌کند: «همه‌چیز از وقتی‌که سرویس‌های ما به د اس ت، لیست مخالفینی که می‌خواهند محصور شوند را داده‌اند … آماده است.»

به گفته نویسنده شکی نیست که «اراده‌ای برای سربریدن اپوزیسیون ایران براثر پافشاری (رژیم) تهران وجود داشت.»

شش سال بعد از حمله، پرونده درجا میزند، وکلای مدافع یک درخواست منع تعقیب را ثبت کردند.

ماهنامه پارلمان فرانسه در پایان این مطلب نوشت: مطالعه این کتاب برای همه‌کسانی که ممکن است «به این کشیده شوند که ضرر کمتر را انتخاب کنند تا جلوی تصمیماتی که منجر به اشتباه شود را بگیرند» ضروری است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.