ریزش شاخص کل بورس در تهران 

4

به گزارش رسانه‌های حکومتی، شاخص کل بورس در روز سه‌شنبه با ریزش مواجه شد و در ادامه روند نزولی چند روز اخیر با سقوط ۴۶۱ واحدی به ۹۶هزار و ۲۸۷ رسید، سهامداران برای دومین روز متوالی فضای سرد معاملاتی را تجربه کردند.

آخوند روحانی در جلسه ستاد اقتصادی کابینه‌اش بار دیگر از سیاست‌های ارزی خود دفاع کرد و مدعی شد مزیت این سیاست اطمینان به آرامش در بازار و تثبيت نرخ برای واردکنندگان و تولیدکنندگان کالا است. این در حالیست که مهره و رسانه‌های هر دو باند رژیم بر شکست طرح دولت روحانی در تثبيت قیمت ارز تأکید می‌کنند.

روزنامه حکومتی جهان صنعت درباره تصمیم تک نرخی کردن ارز نوشت: در روز بعد از اعلام این تصمیم هنوز قیمت‌های خرید و فروش دلار در بازار در بازه ۵۸۰۰تومان قرار داشت و به نظر می‌رسد این قیمت‌های ۴۲۰۰ توماني اعلام‌شده از سوی دولت، بازی جدیدی است که مقامات راه انداخته‌اند تا به‌گونه‌یی جدید جیب‌های خود را از منافع حاصل از آن پر کنند‌… به نظر می‌رسد بازار به این سیاست جدید واکنش مثبتی نشان نداده و صرافی‌ها هم‌چنان در شرایط نیمه‌تعطیل قرار دارند و با وجود فضای امنیتی حاکم نیز قیمتی روی تابلوهای معاملاتی خود درج نمی‌کنند‌‌.

روزنامه حکومتی وطن امروز با عنوان «روحانی داری اشتباه می‌کنی!» نوشت: روند افزایشی نرخ ارز یا به بیان بهتر «کاهش ارزش پول‌‌» هم‌چنان ادامه دارد. دلار هم‌چنان اوضاع خوبی ندارد و ارقام متفاوتی برایش ثبت می‌شود. موضوع با یک بخشنامه که هیچ پشتوانه مطالعاتی ندارد و حتی اقتصاددانان همفکر دولت حسن روحانی به آن نقدهای جدی دارند، بتوان بحران اخیر را مدیریت کرد.

این روزنامه باند خامنه‌ای ‌می‌نویسد: با دلار ۴۲۰۰تومانی در آمد بودجه‌ای دولت حداقل ۱۷هزار میلیارد تومان افزایش می‌یابد.

کیهان خامنه‌ای نیز پای پاسدار علی لاریجانی و هیأت رئیسه مجلس رژیم را وسط کشید و نوشت: «قطعا در کنار عدم کفایت دولت و بانک مرکزی در مدیریت اقتصاد کشور، مجلس و به‌خصوص هیأت‌رئیسه آن در رسیدن اوضاع بازار ارز به این مرحله نقش پررنگی دارد.»

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here