رکس تیلرسون وزیر خارجه امریکا: حکومت بشار اسد نمی‌تواند ادامه پیدا کند!

1
رکس تیلرسون-min

رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا در یک سخنرانی با اشاره به مداخلات رژیم ایران در سوریه و کشورهای منطقه و گفت: حکومت بشار اسد نمی‌تواند ادامه پیدا کند و نیروهای آمریکایی برای مقابله با قدرت گرفتن بشار اسد در سوریه باقی می‌مانند. 

وزیر خارجه آمریکا افزود: وضعیت سوریه ۳ ویژگی دارد: داعش اساسا و نه بطور کامل شکست خورده است.

رژیم اسد حدود نیمی از سوریه و جمعیت را در کنترل خود دارد.

و ادامه تهدیدات استراتژیک نسبت به آمریکا نه تنها از طرف داعش و القاعده بلکه از طرف دیگران هم ادامه دارد و در این تهدید من اساسا اشاره ام به رژیم ایران است.

رژیم ایران به عنوان بخشی از استراتژی خود قصد دارد یک هلال شیعی ایجاد کند که از خاک ایران شروع شده و به لبنان و کشورهای مدیترانه ختم می‌شود.

رکس تیلرسون افزود: رژیم ایران در حال حاضر حضورش در سوریه را با استقرار نیروهای سپاه پاسداران بطور چشمگیری افزایش داده است و از حزب الله لبنان و یک نیروی مهم دست نشانده از عراق، افغانستان، پاکستان و سایر جاها حمایت کرده است.

وزیر خارجه آمریکا افزود: رژیم ایران میلیاردها دلار سالانه برای سرپا نگهداشتن بشار اسد خرج کرده است و با جنگهای نیابتی که راه می اندازد اسد را سرپا نگه می دارد بجای اینکه از مردم خودش حمایت کند.

وزیر خارجه آمریکا اضافه کرد، ایالات متحده حضور نظامی خود را در سوریه حفظ می‌کند و هدف آن این است که شبه‌نظامیان داعش دوباره ظهور پیدا نکند. نباید اشتباه عراق را تکرار کنیم؛ وقتی که القاعده شکست داده شد، اما بعداً با کاهش حضور ما، به شکل داعش ظهور کرد. وی گفت: اگر حضورمان را در سوریه متوقف کنیم، بشار اسد به سرکوب مردم ادامه می‌دهد. یک سوریه مستقل با ثبات، نیازمند آن است که او در قدرت نباشد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here