رکس تیلرسون: از زمان تکمیل توافق اتمی شاهد فعالیتهای بی‌ثبات کننده رژیم ایران بوده‌ایم

118
وزیر خارجه آمریکا طی مصاحبه‌یی با تلویزیون سی.بی.اس ۲۶شهریور ۹۶ نسبت به فعالیتهای بی‌ثبات کننده رژیم ایران هشدار داد.

تلویزیون سی.بی.اس گفت:

رئیس‌جمهور گفته است در ۱۵اکتبر به کنگره اطلاع می‌دهد که رژیم ایران از توافق اتمی تبعیت می‌کند یا خیر.

شما می‌گویید آنها تبعیت نمی‌کنند ولی نخست‌وزیر انگلستان می‌گوید آنها تبعیت می‌کنند آیا کس دیگری که بخشی از این توافق باشد معتقد است که رژیم ایران از توافق اتمی تبعیت نمی‌کند؟

رکس تیلرسون وزیر امور خارجه: نظر من در مورد توافق اتمی این است که آنها بلحاظ فنی از ترتیبات برجام تبعیت می‌کنند اما اگر شما بروید و مقدمه‌ای برجام را مطالعه کنید، به‌روشنی چنین انتظاری بین طرفین، میان مذاکره‌کنندگان غربی و ایران بوده است که با برخورد با این تهدید اتمی ما تنشهای میان رژیم ایران و باقی جهان را کاهش می‌دهیم و شرایطی را برای این رژیم ایجاد می‌کنیم که به جامعه ملل به‌عنوان کشوری سازنده که خواستار ثبات و صلح و شکوفایی در منطقه است بپیوندد، برای همین بود که تمامی این تحریمها لغو شدند!. اما از زمانی که توافق اتمی تکمیل شد ما شاهد بودیم که رژیم ایران فعالیتهای بی‌ثبات کننده‌اش را در یمن افزایش داده، فعالیتهای بی‌ثبات کننده خود در سوریه را نیز افزایش داده و برای حزب‌الله و سایر گروه‌های تروریستی سلاح صادر می‌کند و انجام یک برنامه فعال موشک بالستیکی را ادامه داده است.

به اعتقاد ما هیچ‌کدام از اینها در راستای آن تعهدی که در مقدمه توافقنامه توسط همه داده شده بود نمی‌باشد!.

ما موضوعات بسیاری با رژیم ایران داریم موضوع اتمی تنها بخش کوچکی از این موضوعات است. ما باید به همه موضوعات به‌ویژه به فعالیتهای بی‌ثبات کننده این رژیم بپردازیم.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here