رژیم ایران جنگ علیه عربستان سعودی و سایر کشورهای منطقه را سالهاست که شروع کرده است

197

سایت بوابة العرب مصاحبه‌یی با محمد محدثین مسئول کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران انجام داده است که متن این مصاحبه در زیر می‌آید:

سایت بوابة العرب:

محمد محدثین رئیس کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران توضیح داد، با سازش و کوتاه آمدن در مقابل رژیم کنونی ایران، این رژیم از روش خود برای دخالت در امور کشورهای منطقه دست نخواهد کشید بلکه (سیاست فوق) رژیم ایران را در ایجاد بحرانهای بیشتر تشویق خواهد نمود. وی گفت راه‌حل در تلاش برای سرنگونی این رژیم به‌دست مردم و مقاومت ایران نهفته است و این راه صحیح در مقابل این رژیم می‌باشد.

محمد محدثین در یک گفتگوی ویژه با البوابة گفت: برادران عرب و مسلمان را مخاطب قرار داده و به آنها می‌گویم: مجاهدین خلق و مقاومت ایران یک جریان ریشه‌دار و تاریخی هستند که دارای بیش از نیم قرن تجربه مبارزاتی در سالهای سیاه و علیه دو دیکتاتوری می‌باشند. آنها با مبارزه و فداکردن بیکرانشان اجازه نداده‌اند، جنایات آخوندهای ایران به نام اسلام به ثبت برسد.

وی افزود این یک مقاومت ریشه‌دار و قوی و توانمند است و بایستی پایه اصلی برای هر اقدامی علیه این رژیم به‌شمار آمده و به‌عنوان نماینده اراده مردم ایران برای سرنگونی تمامیت رژیم ولایت‌فقیه به‌رسمیت شناخته شود. با حمایت از این مقاومت می‌توان از جنایات این رژیم رهایی یافت و منطقه خاورمیانه را خالی از جنگهای فرقه‌گرایانه و تروریست نمود.

سوال: در ابتداء مرگ علی اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس‌جمهور اسبق رژیم ایران را چگونه می‌بینید؟

مرگ رفسنجانی یعنی فروریختن یکی از دو پایه رژیم آخوندی و به همین خاطر تمامیت رژیم آخوندی به سرنگونی نزدیک می‌شود و برخلاف آنچه در مود او گفته می‌شود، رفسنجانی در طول حکومت این رژیم چه در دوره خمینی یا بعد از آن بالاترین نقش را در سرکوب و صدور تروریسم و تلاش برای دستیابی به بمب هسته‌یی را، ایفاء کرده است. همچنین رفسنجانی از طراحان قتل‌عام زندانیان سیاسی و مسئول ترورهایی است که این رژیم از سال ۱۹۸۹ در خارج از مرزهای ایران انجام داده است.

همچنین در جنگ ضدمیهنی ایران و عراق که ۸سال به طول انجامید بعد از خمینی وی بالاترین مسئول بود. همچنین او اولین کسی است که برای دستیابی به بمب هسته‌یی در این رژیم دست به فعالیت زد. او کسی است که همه این مصیبتها و بلایا را به‌سر ایران آورده و کسی است که خامنه‌ای را رهبر نمود. او همواره نفر شماره دو در این رژیم و وزنه تعادل بوده است. او نقشی تعیین‌کننده در حفظ نظام ایفا نموده و با مرگش رژیم آخوندی تعادل داخلی و خارجی خود را از دست می‌دهد.

سوال: می‌خواستم کمی از فعالیتهای مقاومت ایران و اهداف آن و این‌که در چه راستایی تلاش می‌کند صحبت کنید؟

شورای ملی مقاومت ایران به‌عنوان آلترناتیو رژیم ایران دربرگیرنده افراد و جریانات و سازمانها و نیروهای ایرانی است که برای سرنگونی رژیم ایران مبارزه می‌کنند. سازمان محوری این شورا سازمان مجاهدین خلق ایران است که با اعتقاد به یک اسلام صلح‌جو و بردبار و انسانی، ضدایدئولوژیک و فرهنگی رژیم ضدانسانی ملاها است. در داخل ایران این مجاهدین و مقاومت ایران است که نقش محوری سازمان دادن اعتراضات و قیامهای مردمی را به‌عهده دارد. قیام عمومی سال ۲۰۰۹ هر چند در اعتراض به نتایج انتخابات شروع شد اما با مداخله فعال نیروهای مجاهدین به یک قیام با شعارهای سرنگونی تمامیت رژیم تبدیل گردید که هنوز هم خامنه‌ای و سران رژیم از آن می‌نالند واز تکرار مشابه آن هشدار می‌دهند. مقاومت ایران عنصر اصلی و تعیین کننده هر گونه راه‌حل برای مواجهه با رژیم ایران است چرا که عنصر ایرانی سازمان‌یافته و سراسری علیه رژیم آخوندی است. سران رژیم در طول چهار دهه گذشته بارها و بارها ترس خود را از مقاومت ایران اعلام کرده‌اند. در عمل نیز همواره مبنای رابطه خود با هر کشوری نوع رابطه آن کشورها با مقاومت ایران است. مقاومت ایران ضربات کمرشکن جدی در زمینه‌های مختلف بر رژیم وارد کرده است. این مقاومت ایران بود که برای اولین بار پروژه هسته‌یی رژیم ایران را افشا کرد و بعد در سلسله‌ای از افشاگریها، همه پروژه‌های تسلیحاتی و هسته‌یی رژیم را با جزئیات به اطلاع دنیا رساند. این مقاومت ایران بود که با برافراشتن پرچم صلح درب تنور جنگ‌طلبی خمینی با عراق را گل گرفت. مقاومت ایران با افشاگریهای پی‌درپی طی این سالها در زمینه حقوق‌بشر و کشتارها و سرکوب مردم ایران عامل اصلی محکومیتهای بین‌المللی از جمله ۶۳ قطعنامه سازمان ملل علیه رژیم آخوندی بوده است. طی چند ماه گذشته نیز جنبش دادخواهی مردم ایران به هدایت این مقاومت اعلام کرده است که سران رژیم، به‌خاطر کشتارهای این چهار دهه در ایران به‌ویژه در قتل‌عام سی هزار تن از زندانیان مجاهدین در سال ۱۳۶۷ بایستی به‌عنوان مرتکبین جنایت علیه بشریت در برابر عدالت قرار گیرند. کما این‌که تروریسم و دخالتهای رژیم ایران در منطقه را مقاومت ایران دائماً افشا کرده است. طی سالهای اخیر هم مقاومت پیشقدم افشای دخالتها و جنایتهای رژیم ولایت‌فقیه در سوریه بوده است.

سوال: نظر شما در مورد رژیم رهبر عالی… علی خامنه‌ای چیست؟ آیا فکر می‌کنید که مردم علیه آن انقلاب خواهند کرد؟

این رژیم برای استمرار حاکمیت خود ناگزیر از سرکوب داخلی است چون فقط با قتل و کشتار و سرکوب مردم ایران است که می‌تواند به حیات خود ادامه دهد. این رژیم برای سرپوش گذاشتن و کنترل بحرانهای ناشی از سرکوب در داخل کشور، ناگزیر از دخالت در کشورهای منطقه است. بنابراین این رژیم برای ادامه حیات خود متکی بر سرکوب داخلی و صدور تروریسم به کشورهای منطقه است. این رژیم تاکنون بیش از۱۲۰هزار تن از فرزندان مردم ایران از مجاهدین و مخالفین را اعدام کرده است. الآن همه کسانی که تحولات ایران را دنبال می‌کنند می‌دانند که جامعه ایران در حالت کاملاً انفجاری است و هر لحظه امکان شعله‌ور شدن انقلاب ایران و سرنگونی رژیم وجود دارد. اگر این رژیم فقط اندکی شدت سرکوب را پایین بیاورد به‌سر عت قیامهای گسترده سراسر کشور را فرا خواهد گرفت. و اگر این حمایتهای پنهان و آشکار غرب نبود قطعاً این رژیم تاکنون توسط مردم ایران سرنگون شده بود.

سوال: نظر شما در مورد معامله اتمی ایران با غرب چیست؟

توافق هسته‌یی در چارچوب سیاست نزدیکی اوباما با رژیم ایران صورت گرفت. رژیم ملاها تحت‌تاثیر تحریمها و وحشت از تبدیل فشارها به قیام عمومی مردم مجبور شد که پای توافق هسته‌یی برود. اما غرب که می‌توانست در همان زمان با فشار به رژیم، تمامیت دستگاه اتمی رژیم را منهدم کند، از این فاصله گرفت و در همین توافق امتیازات زیادی به رژیم داد که مشوق این رژیم در صدور تروریسم است. در این توافق به‌صورت نوشته یا نانوشته دست رژیم آخوندی را برای چنگ‌اندازی بیشتر به کشورهای منطقه و کشتار گسترده خلقهای سوریه و عراق و… باز گذاشتند. البته اکنون «دوران طلایی» اوباما – به تعبیر آخوندها- به پایان خود نزدیک می‌شود و دولت جدید آمریکا هم از قبل اعلام کرده که این توافق هسته‌یی را قبول ندارد، بنابراین توافق هسته‌یی هم می‌تواند به طناب دار رژیم تبدیل شود،

سوال: نظر شما در مورد سیاست ایران در خاورمیانه.. به‌طور خاص در سوریه و عراق و یمن چیست؟

همانگونه که گفتم رژیم برای استمرار حاکمیت خود نیازمند دخالت در کشورهای منطقه است و این ذات رژیم است. رژیم تنها در زمانی از دخالت کوتاه می‌آید که قاطعانه در مقابلش بایسیتیم و این فقط درصورتی امکان دارد که مقاومت ایران به‌عنوان عنصر ایرانی وارد هر گونه معادله مقابله با رژیم شود. این را باید دانست که رژیم فقط زبان قاطعیت و زور را می‌فهمد. واقعاً ۱۶سال گذشته و حاکمیت دو دوره‌ای بوش و اوباما بیشترین دستاورد را برای رژیم آخوندها داشته است. در این دوران بود که عراق در یک سینی طلایی به ملاها تقدیم شد و رؤیای آخوندها برای کنترل عراق به تحقق پیوست. دولتهای آمریکا هشدارهای مقاومت ایران در مورد صدور جنگ ترور توسط رژیم آخوندی به این کشورها را نادیده گرفتند. خانم مریم رجوی رئیس جمهوری مقاومت ایران در سال ۲۰۰۳ اعلام کرد که دخالت رژیم آخوندی در عراق صد بار از پروژه اتمیش خطرناکتر است. کما این‌که مقاومت ایران در آن سالها با اطلاعات و مدارک متقن ابعاد دخالتهای گسترده این رژیم را به همه طرفهای مختلف اطلاع داده است.

سوال: آیا وقوع جنگ ایران ـ عربستان را پیش‌بینی می‌کنید؟

رژیم ولایت‌فقیه جنگ علیه عربستان سعودی و سایر کشورهای منطقه را سالهاست که شروع کرده است. اکنون که دیگر بسیار عیان است که موشکهای ساخت ایران در شهرهای عربستان فرود می‌آید. کما این‌که مدتی قبل آنها موشکی به سمت مکه و خانه خدا نیز شلیک کردند و در حقیقت به قول خانم رجوی به یک میلیارد ونیم مسلمان اعلام جنگ داده‌اند.

تنها راه مقابله با این رژیم جنایتکار قاطعیت است و باز هم قاطعیت. کشور عربستان سعودی هم بزرگترین اقدامی که علیه این رژیم انجام داد شروع عملیات توفان قاطعیت بود که آغاز ایستادن جدی در برابر صدور جنایت و جنگ به کشورهای دیگر بود. بعد از آن هم تشکیل ائتلاف کشورهای اسلامی علیه تروریسم. این اقدامات شایسته ستایش است. اما باید توجه داشت که هیچ ائتلافی علیه رژیم ولایت‌فقیه به نهایت نمی‌رسد مگر این‌که مردم ایران و نمایندگان واقعی این مردم عضو محوری و جدی آن ائتلاف باشند. امری که امیدوارم به زودی محقق شود.

سوال: با توجه به این‌که شما هماهنگ‌کننده روابط خارجی مجاهدین خلق هستید موضوع و ماهیت کارتان چیست؟

کمیسیون امور خارجی شورای ملی مقاومت ایران به منزله وزارت‌خارجه جنبش مقاومت سازماینافته سراسری عمل می‌کند و همه وظایف مربوطه را برعهده دارد.

سوال: آیا ایران اموالی که در جریان توافقنامه اتمی به‌دست آوده است را صرف بهبود وضعیت اقتصادی می‌کند؟

مطلقا خیر و دلیل واضح آن هم این است که توافقنامه در سال ۲۰۱۵ امضا شده است، ولی تا الآن نه تنها وضع اقتصادی مردم ایران بهتر نشده بلکه بسیار بدتر هم شده است و خود رژیم هم به این واقعیت اذعان دارد همین هفته گذشته رسانه‌های رژیم رسماً اعلام کردند که حداقل ۱۳ ملیون فقیر در ایران وجود دارد. ارزش دلار در مقابل ریال به بیش از ۴۰۰۰ تومان رسیده است و روند بیکاری و گرانی سیر صعودی دارد. علت هم این است که این رژیم همه سرمایه‌های مردم ایران را صرف دخالت در کشورهای منطقه به‌خصوص سرکوب مردم سوریه و سرکوب داخلی می‌کند

سوال: رژیم ایران در تلاش برای نابودی مجاهدین خلق است چرا که آنها را تنها جریان مخالف خود می‌داند. مقاومت ایران با این موضوع چگونه مقابله می‌کند؟

این رژیم از ابتدای به حاکمیت رسیدن تاکنون لحظه‌ای از توطئه علیه مقاومت ایران و مجاهدین خلق کوتاهی نکرده است. شما جنایات مالکی و سایر مزدوران رژیم در عراق را در همین سالهای اخیر علیه مجاهدین شنیده‌اید که با تمام قوا تلاش کردند که با بمباران و ترور و اعدام و ربودن مجاهدین در عراق تحت کنترل آخوندها این آلترناتیو را از بین ببرند اما مجاهدین خلق با آگاهی از تاکتیکها و استراتژی رژیم و با فدا و مبارزه بی‌امان خود همه تلاشهای این رژیم را در جهت نابودی این مقاومت به شکست کشانده و می‌کشانند

سوال: آیا امکان دارد انقلابی مشابه آنچه خمینی از پاریس آغاز نمود واقع شود که مجاهدین آغازگر آن باشند؟ یا این‌که این رویدادی سخت و دشوار است؟

اتفاقا خمینی هیچ نقش جدی در انقلاب مردم ایران علیه شاه نداشت. این انقلاب توسط مردم ایران و به پیشتازی مبارزان و مجاهدان و هواداران آنها در سراسر کشور اوج گرفت و به پیروزی رسید. خمینی توانست رهبری این انقلاب را برباید. اکنون نیز نارضایتی مردم ایران از این رژیم با ماکزیمم خود و به حد انفجار رسیده است و این واقعیتی است که انقلاب مردم ایران علیه رژیم سالیان است که ادامه دارد و با توجه به ضعف رژیم بلحاظ داخلی و بین‌المللی باید انتظار داشت که هر آن این انقلاب با هدف نابودی و سرنگونی این رژیم به خیابانها کشانده شود.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here