سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

رژیم ایران به شبه‌نظامیان عراق برای حمله به منافع آمریکا موشک می‌دهد

0 25

به گزارش العربیه یک منبع امنیتی عراق فاش کرد رژیم ایران به تعدادی از گروه‌های شبه‌نظامی عراقی محموله‌های موشک رسانده تا با استفاده از آنها نیروهای ائتلاف بین‌المللی، سفارت آمریکا در بغداد و شرکت‌های نفتی فعال در جنوب عراق را  هدف قرار دهند.

گروه‌های شبه‌نظامی که از رژیم ایران موشک دریافت کرده‌اند، عبارتند از: حزب‌الله، عصائب، النجباء، الخراسانی، جندالإمام که تحت نظر فالح الفیاض، ابو مهدی المهندس، هادی العامری و نوری المالکی و تحت دستور قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس و محمد آل صادق، مشاور سفیر ایران در بغداد فعالیت می‌کنند.

این منبع امنیتی عراقی به شبکه الحدث گفت این موشکها در میان محموله‌های مواد غذایی جاسازی شده و از سه گذرگاه مرزی الشیب، شلمچه و زرباطیه به انبارهای گروه‌های شبه‌نظامی در منطقه جرف الصخر رسیده است.

العربیه نوشت: پیش از این منابع عشایری عراقی فاش کرده بودند که رژیم ایران در مناطق تحت سیطره حشد شعبی، موشکهای بالستیک برای حمله به پایگاههای آمریکا مستقر کرده است.

این منبع امنیتی توضیح داد بخشی از این موشکها از طریق استان الانبار به سوریه منتقل خواهد شد و ارتش عراق چنین موشک‌هایی در اختیار ندارد.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در سفر اخیر خود به بغداد به مقامات عراقی تأکید کرده که اگر آمریکا در خاک عراق مورد حمله‌یی از سوی شبه‌نظامیان مورد حمایت رژیم ایران قرار بگیرد، نیروهای آمریکایی بدون هماهنگی با بغداد دست به اقدام خواهند زد و باقدرت به آنها پاسخ خواهد داد.

خبرگزاری رویترز روز ۱۵مه(۲۵اردیبهشت) از بغداد گزارش داد: بنا‌ به‌گفته دو منبع امنیتی عراقی بازدید سرزده وزیر خارجه آمریکا مایک پمپئو از بغداد بعد از آن بود که اطلاعات آمریکا نشان داد شبه‌نظامیان مورد حمایت رژیم ایران موشک‌هایی را نزدیک پایگاه‌های محل استقرار نیروهای آمریکایی مستقر کرده‌اند.

این منبع گفت، پمپئو در سفر خود به بغداد به مقامات ارشد عراقی گفت این شبه‌نظامیان که قدرت خود را در عراق گسترش می‌دهند و اکنون بخشی از دستگاه امنیتی آن هستند، باید تحت کنترل باشند، در غیراینصورت آمریکا با قدرت پاسخ خواهد داد.

رویترز افزود: یک منبع ارشد نظامی عراقی که از سفر پمپئو مطلع بود گفت« پیام از جانب آمریکاییان روشن بود. آنها خواستار این تضمین بودندکه عراق باید گروه‌هایی که منافع آمریکا را تهدید می‌کنند متوقف کند.

آنها گفتند اگر آمریکا در خاک عراق مورد حمله قرار گیرد، برای دفاع از خود بدون هماهنگی با بغداد دست به اقدام خواهد زد.

خبرگزاری رویترز در ادامه گزارش خود اضافه می‌کند: پمپئو بعد از سفرش به عراق گفته بود: ما نمی‌خواهیم در عراق کسی با حمله به کشوری دیگر در داخل عراق، دخالت کند.

یک منبع امنیتی عراقی دیگر به رویترز گفت: ارتباطات شنود شده توسط آمریکایی‌ها نشان داد که برخی از گروه‌های شبه‌نظامی مجدداً به عراق اعزام شده‌اند تا به اقدامات مشکوکی مبادرت کنند که آمریکاییان ‌آنها را تحریک‌آمیز می‌دانند. این منبع گفت، به عراقیان از جانب آمریکا گفته شده با هر تهدیدی از جانب این گروه‌ها به وسیله نیروی مستقیم آمریکا برخورد خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.