سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

رویترز: آمریکا سپاه پاسداران را به زودی در لیست تروریستی قرار می دهد

0 240

خبرگزاری رویترز گزارش داد آمریکا سپاه پاسداران را بعنوان سازمانی تروریستی نامگذاری می کند.

سه مقام آمریکایی به رویترز گفتند: انتظار می رود‌ آمریکا نیروی سپاه پاسداران را بعنوان یک سازمان تروریستی خارجی نامگذاری کند. این اولین بار خواهد بود که واشینگتن رسما نیروی نظامی یک کشور دیگر را یک گروه تروریستی می‌خواند. خبرگزاری رویترز افزود انتظار می‌رود تصمیم نامگذاری تروریستی سپاه پاسداران توسط وزارت خارجه آمریکا احتمالا تا دوشنبه اعلام شود.

وال‌استریت ژورنال: آمریکا سپاه پاسداران را لیست گذاری تروریستی می کند
وال استریت ژورنال نوشت:‌ دونالد ترامپ از ابتکار جدید نامگذاری تروریستی سپاه پاسداران قویا حمایت میکند. به گفته یک مقام دولت آمریکا، جان بولتون، مشاور امنیت ملی و مایک پمپئو، وزیر خارجه حامیان جدی این اقدام هستند. لیست گذاری رسمی سپاه پاسداران به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی، توانمندی آمریکا را برای اقدام عملی علیه این گروه و شرکت‌ها و افرادی که با آن معامله می‌کنند قویا گسترش می‌دهد.

حمایت سناتور بن سس: قصابان سپاه سالها تروریست بوده اند
بن سس(Ben Sasse) عضو سنای آمریکا از لیست گذاری سپاه پاسداران استقبال کرد و گفت این حرکت آمریکا گامی مهم در راستای کمپین فشارحداکثری علیه تهران است. وی طی اطلاعیه یی گفت نامگذاری رسمی و پیامدهای آن ممکن است جدید باشد اما این قصابان سپاه سالها تروریست بوده اند. این کار خیلی خوب دست ما را باز می کند تا توانایی رژیم ایران برای تامین بودجه و صدور ترور به خارج از مرزها را عقب بنشانیم.

حمایت مایک گالاگر، عضو کنگره آمریکا نامگذاری تروریستی سپاه پاسداران
مایک گالاگرmike Gallagher عضو مجلس نمایندگان آمریکا از لیست گذاری سپاه پاسداران توسط دولت آمریکا حمایت کرد و گفت: بسیار عالی است که دولت دونالد ترامپ گامهایی را برای قراردادن سپاه پاسداران در فهرست گروه های تروریستی برداشته است. ما هم باید مشابه این کار را در کنگره انجام دهیم.

مارک دوبوویتز:‌ باید خیلی پیشتر سپاه پاسداران لیست گذاری می شد
مارک دوبوویتز، رئیس اجرایی مرکز دفاع از دموکراسی ها در واشنگتن از لیست گذاری سپاه پاسداران حمایت کرد و گفت: خیلی وقت پیش باید این کار انجام می شد آن هم به یاد هزاران آمریکایی، ایرانی، اروپایی، سوری، عراقی، یمنی، لبنانی، اسرائیلی، عربستان سعودی، بحرینی، آرژانتینی و دیگر کسانی که توسط تروریست های سپاه پاسداران به قتل رسیده، شکنجه شده، مورد خشونت قرار گرفته و یا از کار افتاده شده اند.

لیست گذاری سپاه پاسداران در سالگرد خروج از برجام
خبرگزاری رویترز در گزارش دیگری از لیست گذاری سپاه پاسداران توسط آمریکا گفت: این لیست گذاری سپاه در آستانه سالگرد تصمیم خروج دونالد ترامپ از برجام و ازسرگیری تحریمها صورت می گیرد که اقتصاد ایران را فلج ساخته است. آمریکا پیش از این، دهها نهاد و شخص را بخاطر وابستگی به سپاه پاسداران در لیست سیاه قرار داده اما کل سپاه بعنوان یک سازمان نامگذاری نشده است.
خزانه داری آمریکا در سال ۲۰۰۷ نیروی قدس سپاه را نامگذاری کرد. واحدی از سپاه پاسداران که عملیات خارج از مرزها، برای حمایت از گروههای تروریستی را کنترل می کند.

خانم مریم رجوی در بیست و یک دیماه هزار و سیصد و نود و هفت از جانب شورای ملی مقاومت ایران قرار دادن تمامیت سپاه و وزارت اطلاعات آخوندها در لیست تروریستی وزارتخارجه آمریکا و اتحادیه اروپا را خواستار شده بود. رئیس جمهور برگزیده مقاومت بار دیگر بر ضرورت ارجاع پرونده نقض حقوق بشر در ایران به شورای امنیت پس از شصت و پنج بار محکومیت در ملل متحد و ارجاع پرونده قتل عام زندانیان به دادگاه بین المللی تاکید کرد.

برگرفته از سایت همبستگی ملی 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.