سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

رویارویی جوانان شورشگر خرمشهر با نیروهای سرکوبگر، درنقاط مختلف این‌شهر، پیام حمایت مریم رجوی

0 4

روز شنبه ۹ تیر ماه؛ مردم و جوانان شورشگر در خرمشهر در اعتراض به شوری آب؛ بی آبی؛ بیکاری و فقر دست به تظاهرات زدند و با مزدوران سرکوبگر رژیم درگیر شدند

سراسر روز شنبه خرمشهر حالت جنگی به خود گرفته بود و مردم و جوانان به رویارویی با پاسداران جنایتکار که به سلاح گرم مسلح بودند پرداختند.

رژیم آخوندی نیروهای سرکوبگر ضدشورش و پاسداران جنایتکار رادر وحشت از قیام مردم و گسترش آن به سراسر شهر؛ در میدان الله خرمشهر مستقر کرد.

به‌رغم این بسیج سرکوبگرانه، بعدازظهر شنبه مردم و جوانان خرمشهری، در میدان الله این شهر دست به تظاهرات زدند

این تجمع اعتراضی، مورد یورش وحشیانه ماموران سرکوبگر قرار گرفت. ماموران جنایتکار رژیم به سوی مردم گاز اشک‌آور شلیک کردند که باعث مصدوم شدن شماری از مردم از جمله یک کودک گردید.

شب هنگام؛ جوانان دلیر خرمشهری؛ علیرغم بسیج گسترده رژیم در اکثر نقاط شهر، برای ممانعت از شکل گیری اعتراضات مردم به جان آمده، از بی آبی و بیکاری، دست به تظاهرات زدند که با تیراندازی مزدوران سرکوبگر رژیم مواجه شدند. جوانان شورشگر خرمشهری، با روشن کردن آتش و پرتاب سنگ به مقابله با یورش وحشیانه نیروهای سرکوبگر رژیم پرداختند و شعار مرگ بر خامنه ای و مرگ بر روحانی سردادند که تا ساعتی از شب گذشته این جنگ گریز در خیابان‌های خرمشهر ادامه یافت. صدای شلیک گلوله نیروهای سرکوبگر رژیم به سوی مردم بیدفاع در بسیاری ازنقاط این شهر به گوش می رسید. در جریان این درگیری‌ها شماری از جوانان قیام آفرین مجروح و عده ای نیز دستگیر شدند

رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت خانم مریم رجوی طی پیامی به مردم و جوانان خرمشهر گفت:

«به مردم خرمشهر و خیزش قهرمانانه آنها درود می فرستم و عموم مردم بویژه جوانان غیرتمند خوزستان را به حمایت فعال از آنان فرا می خوانم. و خواستار اقدام فوری جامعه جهانی برای مقابله با سرکوب وحشیانه رژیم آخوندی هستم.

خانم رجوی افزود: تیراندازی وحشیانه بسوی مردم بی دفاع که در خرمشهر برای آب آشامیدنی بپاخاسته‌اند، یک جنایت علیه بشریت است. جامعه جهانی بویژه ملل متحد و شورای امنیت باید فورا اقدام کنند.»

روز شنبه جمع کثیری از مردم آبادان نیز در اعتراض به بی آبی از مقابل اداره آب و فاضلاب این شهر به سمت مرکز شهر خیابان یک احمد آباد دست به راهپیمایی زدند و علیه کارگزاران رژیم شعار سردادند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.