سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

روسیاهی ‌به‌ذغال، اما پیش‌از زمستان

0 25

تیرماه امسال خامنه‌ای برای توجیه دیپلمات تروریست‌هایش گفت:

– «با اشاره به شرایط کنونی و جبهه گسترده ای که ضد [نظام] و جمهوری [آخوندی] ایران شکل گرفته… باید روحیه تازه‌سازی فعالیت‌ها در دستگاه دیپلماسی گسترش یابد» (۱)

پس ‌از آن، رئیس مجلسش به آنها رهنمود داد:

– «شما باید… نقش چریک کت و شلواری را ایفا کنید» (۲)

کارنامه «تازه‌سازی» این‌سنخ آدمکشان البته گاه‌وبیگاه ازمیان رسانه‌های رژیم این‌گونه بیرون آمده است:‌

– «حدود ۲ ماه پیش یک دیپلمات ایرانی از سفارت کشورمان در پاریس اخراج شده است… تروریست نامیدن نماینده ایران در سازمان ملل، اخراج دو دیپلمات سفارت ایران در هلند و بازداشت و بازجویی یک دیپلمات دیگر در آلمان و استرداد وی به بلژیک…» (۳)

– «ششم مهرماه [۹۷] پلیس دانمارک برای چند ساعت پل‌های میان کشور با سوئد را بست. مقامات دانمارکی می‌گویند این عملیات برای خنثی کردن عملیات ایران بوده و با همکاری سوئد و نروژ انجام شده است» (۴)

روز ۲۸آذر۹۷ «وزارت اروپا و امور خارجه آلبانی» از اخراج دو دیپلمات رژیم [سفیر و رئیس ایستگاه‌اطلاعاتی آن] خبرداد (۵) خبری که به‌دنبال خود طوفانی رسانه‌ای ایجاد کرد. رئیس‌جمهور امریکا در پیام حمایت خود از این اقدام، آن‌را نتیجه مقابله آلبانی با توطئه‌های تروریستی حکومت آخوندها علیه مخالفانش قلمداد کرد:

– «آقای نخست‌وزیر عزیز، از تلاش‌های قاطع شما برای ایستادن در مقابل [رژیم] ایران برای مقابله با فعالیت‌ها و تلاش‌های بی‌ثبات‌کننده‌اش جهت ساکت‌کردن مخالفان‌رژیم در سراسرجهان تشکر می‌کنم» (۶)

سابقه امر به‌روز دوم فروردین سال‌جاری برمی‌گشت. رسانه‌های آلبانی دستگیری دو مأمور ایرانی مشکوک به فعالیت‌های تروریستی در تیرانا با اسامی «ف. ز» و «س. م» را انتشاردادند که «خود را خبرنگار معرفی می‌کردند». «این دو تبعه ایران برای تحقیقات بیشتر توسط آژانس‌های ضدتروریسم و به‌دنبال دریافت اطلاعات از شرکای بین‌المللی آلبانی مبنی بر اینکه [مأموران رژیم ایران] می‌خواهند عملیات تروریستی انجام بدهند، دستگیر شدند». در همین روز ریپورت تی وی در آلبانی خبر داد: «از اوائل ماه مارس آژانس‌های اطلاعاتی و ضدتروریسم ۱۰نفر را که گفته می‌شود می‌توانند فعالیت تروریستی را در آلبانی سازمان‌دهی کنند، زیر نظر دارند. تمام اتباع ایران که وارد آلبانی می‌شوند، در مرز و در مدت اقامت در آلبانی تحت کنترل وسیع قرار می‌گیرند. آژانس‌های اعمال قانون در آلبانی به‌طور خاص نگران ایرانیانی هستند که توسط سرویس‌های مخفی تهران ممکن است به‌کار گرفته شوند تا بتوانند برای صدمه زدن به حفاظت ۳۰۰۰نفر مجاهدین ایرانی پناهنده در آلبانی دست به اقداماتی بزنند» و نهایتاً روز پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ آقای ادی راما، نخست‌وزیر آلبانی، در مورد کشف طرح‌های تروریستی علیه مجاهدین در این کشور گفت:

– «من معتقدم در رابطه با مجاهدین ما کار درستی را انجام دادیم. ما به گروهی که مورد آزار و تعقیب بودند، جا دادیم؛ و همین. در رابطه با سؤال شما حول امنیت و تهدیدات، ما در سمت درست تاریخ قرار داریم.‌ ما جزو گروه کشورهای اروپایی-آتلانتیک هستیم که به‌شیوه مشابه موردتهدید هستند. من معتقدم تمام این کشورها علیه تهدیدات تروریستی اقدام می‌کنند» (۷)

نباید پنداشت چنین صراحت و قاطعیتی، رژیم آخوندی را شرمگین کرده یا می‌کند. برعکس وزارت بدنام اطلاعات آخوندها با وقاحت منحصربه‌فرد خود مدعی هم شد که:

– «منظور نخست وزیر این کشور [مجاهدین] و حضور آن در خاک آلبانی می باشد و … مسافران ایرانی که از ایران به آلبانی آمده بودند با تحقیق و تأکید ارگان اطلاعاتی و امنیتی آلبانی هنرمندان و روزنامه نگارانی بودند که برای اجرای یک مراسم فرهنگی به آلبانی آمده بودند و تروریست نبودند و به این علت دولت آلبانی گزارشهای [مجاهدین] علیه ایرانیان در آلبانی را دروغ و فاقد اعتبار توصیف کرده است» (۸)

پیش از لورفتن این طرح وحشیانه تروریستی، انبوهی از مأموران وزارت اطلاعات بسیج شده بودند تا آتش‌تهیه سیاسی آن‌را فراهم کنند و بسیار وقیحانه، آلبانی را تهدید به پرداختن «بهایی بالا» به‌دلیل پذیرش مجاهدین می‌کردند:

– «اگر چه مجاهدین خلق دفاتر لابی گری در تقریبا هر پایتخت اروپایی دارند، تنها یک اردوگاه آموزشی تروریستی دارند که آن هم در آلبانی قرار دارد – اشرف سه. این اردوگاه ممکن است بی خطر به نظر برسد و ممکن است به دور از چشم مردم عادی باشد. ولی آلبانی و به صورت وسیعتر منطقه بالکان… بهای بالایی برای مهمانداری این گروه خواهد پرداخت.» (۹)

اما بعداز کشف این توطئه‌چینی‌ها، وزارت منفور اطلاعات و دستگاه تروریستی‌شان که از شکست طرح خود و ناامیدی از قطع ارتباط سر و بدنه قیام مردم ایران به‌خود می‌پیچیدند، این‌بار با موج دیگری از شانتاژ و پروپاگاندا در زرورق یک دوجین القاب پوشال و قلابی و به‌خدمت‌گرفتن «مشتی قلم‌فروش» به‌میدان آمدند تا شاید آب‌رفته را از این طریق به‌جوی برگردانند:

– «به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، پایگاه اینترنتی لوبلاگ در تحلیلی به قلم مدیر موسسه مشاورین استراتژی خاورمیانه… نوشت: پس از پذیرش [مجاهدین], آمریکا آلبانی را مجبور کرده است جنگجویان داعش را بپذیرد… به قلم مسعود خدابنده (مدیر موسسه مشاورین استراتژی خاورمیانه …) و همسرش ”آن سینگلتون”» (۱۰)

– «محمدی‌ها علیه این گروه برگشته‌اند که مدعی‌اند دخترشان‌را فریب‌داده‌اند که به‌عراق سفرکند و پاسپورت اورا گرفته‌اند و او را در این سازمان تحت‌فشار گذاشته‌اند. آنها می‌گویند به‌وسیله تلاش‌های بسیار با شرکت دیپلمات‌های آمریکایی و کانادایی ترتیب بیرون‌کشیدن پسرشان را که اکنون در کانادا زندگی می‌کند داده‌اند ولی دخترشان را نتوانسته‌اند.» (۱۱)

– «هنوز تنور [مجاهدین] روشن است. بخشی از فعالیتشان در تیرانا تبلیغات در بستر شبکه های اجتماعی است که کشور را در بن بست نشان دهند و آینده را برای [نظام] تیره و تار… نمونه اش همین گزارش کانال ۴ تلویزیون انگلیس که اعتراف می‌کند چطور عناصر [مجاهدین] مستقر در آلبانی در فضای مجازی فعالند و… اعتماد جلب می‌کنند و اطلاعات می‌گیرند… مثل دهه ۶۰ علیه نظام خبرسازی می‌کنند و شایعه می‌آفرینند… آنطور که شبکه الجزیره هم گزارش داده، پادگان تیرانا مرکز سازماندهی هشتگ های توییتری علیه [نظام] است. ساخت محتوا علیه نظام، تا در افکار عمومی تاثیر بگذارند. گزارشی که موجب شد ظریف وزیر خارجه در توئیتی به مدیر توئیتر به بسته‌نشدن اکانت های [مجاهدین] که منشاء آنها از تیرانا است، انتقاد کند» (۱۲)

اما حقیقت با دروغ، دغل، شانتاژهای آخوندی پوشیده نمی‌شود، جنون وحشتی که آخوندها از نقش مجاهدین در قیام مردم ایران دچار شده‌اند آنها را واداشته بود هم‌عرض با بسیج افسارگسیخته شیطان‌سازی‌های نیابتی از سوی «خبرنگاران دوست»، دست به اقدامات تروریستی عجولانه‌ای هم بزنند که براساس گفته مقامات مسئول اروپایی حداقل ده مورد آنها ظرف چندین ماه گذشته کشف شده‌است (۱۳)

البته این رویکرد وحشت‌آلود، به‌صورتی منطقی چیزی جز گواهی بر اعتبار و مشروعیت سیاسی یگانه آلترناتیو دمکراتیک و سازمان‌یافته میهن نشد و این‌چنین رژیم محتضر با پای‌خود به‌گور آمد و جز روسیاهی و خفت ارمغانی نبرد:

– پاندولی مایکو، وزیر دولت و نخست‌وزیر سابق آلبانی: «سفارت [رژیم] حکومت امروز را نمایندگی می‌کند. مجاهدین خلق، ایران فردا را نمایندگی می‌کنند.» (۱۴)

– ساندر لِشی وزیر کشور آلبانی: «ما مجاهدین را خطر و تهدیدی برای امنیت آلبانی تلقی نمی‌کنیم، این موضع دولت و پلیس آلبانی و مقامات امنیتی است. دیدگاه ما نسبت به مجاهدین به‌طور کامل، عاری از هرگونه تعصب است. آنها دوستانی هستند که برای اقامت در آلبانی به آنها خوشامد گفته‌شده و ربطی به فعالیت سیاسی آنها ندارد» (۱۵)

پاورقی:

(۱) سایت خامنه‌ای ولی‌فقیه ارتجاع ۳۰تیر۹۷

(۲)علی لاریجانی، خبرگزاری ایسنای رژیم ۳۱تیر۹۷

(۳) روزنامه ولی‌فقیه ارتجاع موسوم به کیهان ۲۲مهر۹۷ 

(۴) روزنامه ولی‌فقیه ارتجاع موسوم به کیهان ۱۲آبان۹۷ 

(۵) خبرگزاری آسوشیتدپرس ۲۸آذر۹۷ 

(۶) سایت سفارت امریکا در تیرانا ۲۹آذر۹۷

(۸) مزدور وزارت اطلاعات غلامرضا صادقی جبلی سایت‌های زنجیره‌ای وزارت اطلاعات ۸اردیبهشت۹۷

(۹) مأمور انگلیسی وزارت اطلاعات آن خدابنده، سایت وزارت اطلاعات موسوم به اینترلینک ۲۰دی‌ماه۹۶

(۱۰) باشگاه خبرنگاران جوان رژیم ۲۰خرداد۹۷

(۱۱) مزدور برزو درآگاهی، مقاله خریداری‌شده در ایندیپندنت توسط وزارت اطلاعات ۶مهر۹۷

(۱۲) خبرگزاری میزان قضائیه خامنه‌ای ۷مهر۹۷

(۱۳) روزنامه الشرق الاوسط (لندن)

(۱۴) پاندولی مایکو وزیر دولت و نخست‌وزیر سابق آلبانی در اجتماع جوامع ایرانی ۲۴آذر۹۷ لینک به خبر مربوطه

(۱۵) ساندر لِشی وزیر کشور آلبانی، در مصاحبه با تلویزیون ویژن پلاس آلبانی ۲۹آذر۹۷ لینک به خبر مربوطه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.