روزنامه رسالت آخوندی: عدم سوخت رسانی به هواپیمای ظریف نشان دهنده هم‌پیمانی اتحادیه اروپا با امریکا است

3
عدم سوخت رسانی به هواپیما طریف

یک رسانه حکومتی در باره خود داری شرکت‌های آلمانی آر سوخت دادن به هواپیمای جواد ظریف، نوشت:اقدام اخیر شرکت‌های هواپیمایی آلمان در عدم سوخت رسانی به هواپیمای وزیر امور خارجه کشورمان در مونیخ، نشان دهنده هم پیمانی اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا در بی اثر کردن برجام و اعمال فشار بر ایران برای تغییر توافق هسته‌ای و مذاکره بر سر مسائل منطقه‌ای و موشکی محسوب می‌شود.

پس از انتشار گزارش رویتر مبنی بر شروع مذاکرات کشورهای اروپایی با رژیم در مورد مسائل منطقه‌ای، رروزنامه حکومتی اعتماد نوشت: « شواهد میدانی صحت گفتگوهای منطقه‌ای میان نظام و اروپا را تأیید می‌کند و رویتر در خبری اختصاصی برخی از جزییات آن را منتشر کرده است. می‌توان حدس زد که تروییکای اروپایی در کنار رایزنی‌های برجامی با ایران، کانالی برای گفت‌وگو درباره موضوعات غیرهسته‌ای هم باز کرده‌اند.

از سوی دیگر، کیهان خامنه‌ای نیز نوشت: متاسفانه علیرغم انتشار اخباری مبنی بر مذاکره اروپا با (نظام) درمورد مسائل منطقه‌ای، هنوز موضع گیری شفاف و قاطعی از سوی مسئولین دستگاه دیپلماسی اتخاذ نشده است. در روزهای گذشته، «بعیدی نژاد» سفیر فعلی ایران در انگلیس و عضو سابق تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در اظهارنظری تأمل برانگیز گفته بود درخصوص پایان دادن به بحران یمن با انگلیس مذاکره و توافق کردیم.

یک روزنامه دیگر باند خامنه‌ای نیز نوشت: با وجود ادعای جدید رویتر، وزارت امور خارجه تاکنون این ادعای رویترز را تکذیب نکرده است. با توجه به سوءرفتار طرف مقابل در برجام، آیا منطقی است حالا درباره امنیت مردم ایران نیز وارد مذاکره با طرف بدعهد شویم؟!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here