روزنامه حکومتی وطن امروز: با یک «برجام کوچک و تمام‌اروپایی» روبه‌رو هستیم

71
اتحادیه اروپا-min

در ادامه هشدارهای باند خامنه‌ای درباره پیامدهای مذاکرات جاری با اتحادیه اروپا، روزنامه حکومتی وطن امروز با عنوان «برجام تمام‌اروپایی» نوشت: آنچه مسلم است این‌که درباره تأسیس دفتر اتحادیه اروپایی در تهران، با یک «برجام کوچک و تمام‌اروپایی» روبه‌رو هستیم. این‌بار در مقابل ما تروئیکای اروپایی قرار دارد و (ظاهراً ) خبری از آمریکا نیست!

این روزنامه حکومتی افزود: «انگلیس، آلمان و فرانسه در ازای وعده نسیه و مبهم «تسریع همکاریهای اقتصادی»، خواستار تأسیس دفتر در ایران هستند. در این معادله ظاهراً دوطرفه، تعهدات طرف اروپایی مبهم و محدود و تعهدات ما شفاف و گسترده است!»

امام جمعه‌های خامنه‌ای نیز در خطبه‌های نمایشهای جمعه خود از پیامدهای مذاکره با اروپا ابراز نگرانی کردند. از جمله آخوند حسینی همدانی در کرج گفت: ایجاد دفتر اتحادیه اروپا در تهران مانند برجام برای کشور گرفتاری دیگر درست می‌کند. معمولاً با همین دفاتر سبک زندگی کشورها را تغییر می‌دهند

آخوند سرافراز در نمایش جمعه فولادشهر نیز گفت:‌ مهم‌ترین سؤال این است که با وجود این سفارتخانه‌ها، اروپا چه خواب‌هایی برای ایران دیده که تعبیرش را در گرو تأسیس دفتر این اتحادیه در تهران می‌داند… پرونده سیاه دفتر اتحادیه اروپا در ایجاد بحرانهای امنیتی، اقتصادی و حقوق‌بشری باید پیش روی مسئولان کشور باشد.

مخاصمات رژیم

هم‌چنین امام جمعه خامنه‌ای در اردبیل گفت: ما در مقابل این اقدامات ساکت نمی‌نشیند و ما می‌دانیم که بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا در ایران به منزله ایجاد پایگاه آمریکایی است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here