سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

روزنامه استاندارد بلژیک، ۴ژوئیه۲۰۱۸، حمله خنثی شده: زوج دستگیر شده «یک سلول مخفی رژیم ایران» بود

0 10

از نظر سرویس‌های بلژیکی این زن و شوهر جاسوسان فرستاده‌شده توسط رژیم ایران بوده‌اند

امیر سعدونی و نسیم نعامی گفتند تحت تهدیدهای حکومت ایران اقدام به این عمل کرده‌اند!

اما یک مسئول امنیت می گوید: این حرف‌ها بازی سینما و نقشی است که آنها برای روزی که همه چیز خراب شد بارها تمرین کرده بودند

این یک «سلول خفته» برای روزی بود که به آن نیاز بود

سرویس‌های امنیت میگویند این دو نفرسال‌ها توسط دیپلمات دستگیر شده اسدالله اسدی هدایت می‌شدند

طرفداری آنها از سازمان مجاهدین خلق فقط بخاطر نفوذ در بین مخالفان رژیم ایران بود

و به آنها امکان میداد برای خود پناهندگی سیاسی درخواست کنند

چند ساعت قبل از ورود حسن روحانی به اتریش سفیر رژیم ایران به فوریت احضار و به او ابلاغ شد اتریش مصونیت دیپلمات دستگیر شده را لغو می‌کند

دادستان کل در بامبرگ آلمان اعلام کرده است اسدی به زودی برای تحقیقات در مورد بمب‌گذاری به بلژیک استرداد می‌شود

منابع فرانسوی میگویند مصونیت دیپلماتیک در مورد این فرد کارایی ندارد زیرا جرم در کشور دیگری غیر از کشوری که در آن مأموربه‌خدمت بوده صورت گرفته است

وزارت خارجه رژیم ایران می گوید زن و شوهر دستگیر شده در بلژیک در ارتباط با حمله برنامه ریزی شده به یک تجمع مجاهدین خلق در نزدیکی پاریس، افراد وابسته به این گروه اپوزیسیون بوده‌اند، ولی سرویس‌های امنیتی بلژیک بر این باور نیستند. از نظر سرویس‌های بلژیکی این زن و شوهر جاسوسان فرستاده شده توسط رژیم ایران بوده‌اند.

سایت وزارت خارجه رژیم ایران روز چهارشنبه به نقل از سخنگوی خود بهرام قاسمی نوشته است «بر اساس اطلاعات موجود، افراد دستگیر شده در بلژیک عناصر عملیاتی شناخته شده سازمان مجاهدین خلق بوده‌اند»

این در حالی است که دو روز قبل از آن، مقامات فرانسوی و بلژیکی اعلام کردند که یک زن و شوهر تبعه بلژیک با اصلیت ایرانی، امیر سعدونی، متولد ۲۶ آوریل ۱۹۸۰ و نسیم نعامی، متولد۲۰ سپتامبر ۱۹۸۴، که قصد حمله انفجاری در یک میتینگ مجاهدین خلق داشتند، روز شنبه ۳۰ ژوئن در ویلپنت پاریس دستگیر شدند.

درگردهمایی پاریس چندین شخصیت سیاسی آمریکایی مانند شهردار سابق نیویورک، رودی جولیانی، که امروز وکیل رئیس‌جمهور آمریکا دونالد ترامپ است، شرکت داشتند.

زوج دستگیر شده قبل از اینکه به فرانسه برسند، توسط واحدهای ویژه پلیس بلژیک در روز شنبه در خودروی مرسدس خود در یکی از مناطق بروکسل متوقف شدند. در بازرسی از خودروی آنها، در یک کیف زنانه ۵۰۰ گرم مواد انفجاری تی آ تی پی و یک مکانیزم چاشنی انفجاری کشف شد.

سرویس تخریب ارتش بلژیک این مواد منفجره را به صورت کنترل شده منفجر کرد.

امیر سعدونی و نسیم نعامی پس از سال‌ها اقامت در بلژیک، دو سال پیش تابعیت بلژیکی دریافت کردند. آنها در بازجویی گفتند که تحت تهدیدهای حکومت ایران اقدام به این عمل کرده‌اند و ادعا کردند«در غیر این صورت، خانواده ما در ایران بهای آنرا میپرداختند».

امایک منبع در سرویس‌های امنیتی به استاندارد می‌گوید: «این حرف‌ها نقش بازی کردن است که آنها آن را برای روزی که طرحشان خراب شود بارها تمرین کرده بودند.»

منبع ادامه میدهد: «این یک سلول مخفی بود که میباید برای روز مورد نیاز آماده باقی میماند.»

طرفداری و رابطه آنها با مجاهدین خلق صرفاً وسیله نفوذ آنها در بین مخالفان ایران بود و به آنها امکان میداد تا برای خود پناهندگی سیاسی درخواست کنند.

سرویس‌های امنیتی معتقدند که این دو، سال‌هاست که توسط اسدالله اسدی که روز یکشنبه در آلمان دستگیر شد هدایت میشدند.

اسدالله اسدی متولد ۲۲ دسامبر ۱۹۷۱ یک دیپلمات ایرانی در سفارت اتریش بود.

چندین ساعت قبل از ورود حسن روحانی به اتریش، سفیر رژیم ایران در این کشور به فوریت توسط دولت بلژیک احضارشد و به وی ابلاغ گردید که اتریش مصونیت دیپلماتیک مأمور مزبور را لغو خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری د پ آ در آلمان دادستان کل در بامبرگ در جنوب این کشور، اعلام کرده است که اسدی به زودی میتواند به بلژیک استرداد شود. جایی که تحقیقات در مورد عملیات بمب گذاری ادامه می یابد.

چندین منبع به خبرگزاری فرانسه گفته‌اند: بدلیل اینکه جرم در کشور دیگری غیر از کشوری که این دیپلمات در آن مأمور به خدمت بوده صورت گرفته است، مصونیت دیپلماتیک برای این فرد کارایی ندارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.