رسوایی مددرسانی رژیم آخوندی در تهیه مواد لازم برای بمباران‌های شیمیایی سوریه از آلمان

8

رسانه‌های آلمان گزارش دادند: در پی انتشار ده‌ها گزارش پیرامون استفاده از یک ماده ساخت آلمان در موشک‌های حامل بمب‌های سمی سوریه، شرکت آلمانی سازنده این ماده اعلام کرد که آن را به رژیم ایران فروخته است. به این دلیل این ماده “پرس اسپان” دیگر به رژیم ایران فروخته نمی‌شود و اداره کنترل صادرات آلمان موضوع را پیگیری می‌کند.
به گزارش رادیو بین‌المللی فرانسه، در پی انتشار گزارش‌ها متعدد، شرکت “کرمپل”، در جنوب آلمان، به عنوان سازنده ماده کشف شده در موشک‌های سوری ناگزیر به اظهار نظر در این مورد شد. سخنگوی این شرکت در تماس با رسانه‌های آلمانی از پیدا شدن ماده ساخت آلمان در موشک‌های حامل گاز کلر سوریه ابراز حیرت کرد. وی تاکید کرد که این ماده در چندین مورد به ایران فروخته شده است.
سخنگوی کرمپل افزوده است: “از بررسی عکسهای منتشر شده می‌توان دریافت که پرس اسپان به صورت ورقه برش خورده و در موشک‌ها مورد استفاده قرار گرفته است. اما ما نمی‌دانیم که این ماده چگونه از طریق رژیم ایران در اختیار دولت بشار اسد قرار گرفته است”.
روزنامه دی سایت به نقل از سخنگوی شرکت آلمانی نوشته است: “شرکت کرمپل تصمیم گرفته ماده پرس اسپان را دیگر به رژیمایران نفروشد و موضوع را برای پی گیری به اداره فدرال کنترل صادرات آلمان گزارش داده است”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here