رئیس جمهور فرانسه فعالیتهای موشکی رژیم آخوندی را سرچشمه بی‌ثباتی در منطقه توصیف کرد.

13
رئیس جمهور فرانسه فعالیتهای موشکی رژیم آخوندی را سرچشمه بی‌ثباتی

رادیو بین‌المللی فرانسه گزارش داد: امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در تازه‌ترین اظهارنظر خود در باره برنامه موشکی رژیم ایران گفت: این فعالیتها یا فعالیتهای موشکی مرتبط با رژیم ایران چه در یمن و چه در خاک سوریه، سرچشمه بی‌ثباتی و یک معضل برای امنیت چندین کشور متحد فرانسه است. 

این گزارش می‌افزاید، رئیس جمهور فرانسه بار دیگر خواهان آغاز گفتگوها برای قرار گرفتن فعالیتهای موشکی رژیم ایران زیر نظارت جامعه بین‌المللی شد.

ماکرون تأکید کرد: این موضوع برای امنیت منطقه ضروریست و باید مکانیسمی از تحریمها و کنترل سازگار با آن طراحی کرد و تاکنون نیز زمان زیادی برای کنترل برنامه موشکی ایران و سیاست منطقه‌ای این کشور از دست رفته است.

رئیس جمهوری فرانسه اظهار داشت: امیدوارم که ما بتوانیم در هفته‌های آینده جلسه‌ای را با هدف نابودی فعالیت‌های موشکی از مبدأ خاک سوریه برگزار کنیم. این اظهارات ماکرون در واکنش به حمله اخیر اسرائیل به مواضع ایرانی و سوری در خاک سوریه است.

رادیو بین‌المللی فرانسه در ادامه گزارش خود می‌افزاید: رئیس جمهوری فرانسه معتقد است که فعالیت‌های موشکی از خاک سوریه, تمامی قدرت‌های منطقه را در خطر قرار داده است.

خبرگزاری فرانسه از پاریس گزارش داده که از پائیز سال گذشته تاکنون, اظهارات امانوئل ماکرون درباره برنامه موشکی رژیم ایران, روابط تهران پاریس را سرد کرده است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here