رئیس جمهور امریکا: رژیم ایران حکومت شماره۱ تروریست جهان و مسبب مشکلات درخاورمیانه

19
گفتگوی رئیس جمهور امریکا با تلویزیون سی بی اس

گفتگوی رئیس جمهور امریکا با تلویزیون سی بی اس

۳ فوریه ۲۰۱۹(۱۴بهمن۹۷)

نگهداری نیروها در عراق برای نظارت بر رژیم ایران

رژیم ایران حکومت شماره یک تروریست در جهان 

و مسبب تک به تک مشکلات درخاورمیانه است

برنان مجری تلویزیون سی.بی.اس. نیوز خطاب به ترامپ: شما میخواهید که نیروها را در عراق نگه دارید ؟

ترامپ: وقتی من انتخاب شدم ما هزینه بسیار بالایی برای ساختن این پایگاه فوق العاده صرف کردیم و ما ممکن است که آنرا حفظ کنیم ولی یکی از دلایلی که من می‌خواهم آن را (در عراق) نگه دارم این است که می‌خواهم کمی به ایران نگاه کنم، زیرا رژیم ایران مشکلی جدی است…

ما یک پایگاه نظامی غیرقابل باور و گرانقیمت در عراق ساخته‌ایم. این پایگاه در بهترین جا برای نگاه کردن به همة بخش‌های مختلف یک خاورمیانة دچار مشکل است، بجای اینکه [از عراق-] بیرون بکشیم و این چیزی است که بسیاری آن را نمی‌فهمند. ما به نظاره کردن ادامه خواهیم داد و به دیدن ادامه خواهیم داد و اگر مشکل هست، اگر کسی بخواهد تسلیحات اتمی یا چیزهای دیگر کار کند، قبل از اینکه آنها بدانند، ما خواهیم دانست.

برنان: پس شما به اطلاعاتی که دریافت می‌کنید اطمینان خواهید داشت؟

ترامپ: من اینرا می‌گویم به اطلاعاتی که آنجا می‌گذارم اطمینان دارم ولی نفرات اطلاعات من، اگر آنها بواقع بگویند که ایران یک کودکستان عالی است، من ۱۰۰% با آنها مخالف هستم. این حکومتی بیرحم است که بسیاری از مردم را می‌کشد. وقتی شما از شکنجه و خیلی چیزهای دیگر صحبت می‌کنید.

ممکن است کاملا آنها بازگشت کنند، هنگامی‌که من توافق وحشتناک اتمی با رژیم ایران را خاتمه دادم، این توافقی وحشتناک بود که توسط پرزیدنت اوباما و جان کری که نمی‌دانست چه اشتباهی دارد میکند. مارگرت وقتی که من به این توافق پایان دادم، یکدفعه رژیم ایران تبدیل به رژیم دیگری شد. آنها بسرعت، آنها حالا حکومتی هستند که دچار مشکلات مالی عظیمی هستند. بگذارید ببینیم چه میشود.

برنان: من میخواهم از این موضوع رد شوم – میخواهم بگویم که روسای اطلاعات شما می‌گویند که رژیم ایران به توافق اتمی ملتزم است. من میدانم که شما آنرا توافقی بد می‌دانید.

ترامپ: من با آنها مخالفم..

برنان: شما با افراد اطلاعاتی تان مخالفید؟

ترامپ: من افراد اطلاعاتی دارم ولی بدین معنا نیست که باید با آنها توافق کنم، رئیس جمهور بوش افراد اطلاعاتی داشت که گفتند صدام حسین در عراق سلاح‌های اتمی و سلاح‌های کشتار جمعی دارد – حدس بزنید چه شد؟ آن افراد اطلاعاتی نمی‌دانستند که چه کار جهنمی‌ای کردند – آنها ما را درگیر جنگی کردند که ما هرگز نباید وارد آن می‌شدیم – ما هفت تریلیون دلار در خاورمیانه هزینه کرده ایم. ما جان‌های (زیادی) را از دست دادیم.

برنان: آیا شما به جان بولتون مشاور امنیت ملی تان اطمینان دارید وی در دولت بوش کار کرده بود؟

ترامپ: بله من به اواطمینان دارم و به جان (بولتون )احترام می‌گذارم…

اما وقتیکه من به رژیم ایران نگاه می‌کنم، بعنوان حکومتی نگاه می‌کنم که مشکلات عظیمی ایجاد کرده است. هنگامی‌که من به عنوان رئیس جمهور آمریکا آمدم در اولین سال به پنتاگون رفتم مدت کوتاهی بعد از آمدنم ـ بعد از ۲ هفته ـ من میخواستم ببینم در رابطه با ایران چه خبر است – ما در بسیاری نقاط در خاورمیانه حضور داشتیم و دچار مشکلات عظیمی بودیم. مسبب تک به تک آنها حکومت شماره یک تروریست جهان بود که رژیم ایران است. لذا وقتی افراد اطلاعاتی من می‌گویند که چقدر رژیم ایران عالی است! اگر از نظر شما اشکالی ندارد، من به نظر خودم عمل می‌کنم.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here