رئیس جمهور آمریکا در سخنان خود در تل آویو گفت: رژیم ایران در سراسر جهان از تروریسم حمایت و آن‌را تأمین مالی می‌کند… رژیم ایران باید فوراً حمایت مالی و نظامی و آموزشی مرگبار خود را متوقف کند

263

رئیس جمهور آمریکا پس از عربستان به اسرائیل و فلسطین سفر کرد. وی در سخنان خود در تل آویو گفت: رژیم ایران در سراسر جهان از تروریسم حمایت و آن‌را تأمین مالی می‌کند… رژیم ایران باید فوراً حمایت مالی و نظامی و آموزشی مرگبار خود به تروریست‌ها و شبه‌نظامیان را متوقف کند و آمریکا هرگز اجازه نمی‌دهد این رژیم به سلاح اتمی دست پیدا کند. در این زمینه، اجماع قدرتمندی میان کشورهای جهان از جمله در بسیاری از کشورهای مسلمان جهان وجود دارد، من عمیقاً از گفتگویم با رهبران جهان اسلام در عربستان سعودی تشویق شدم، بسیاری از کشورهای مسلمان خواستار حل و فصل تروریسم و افراطی‌گری هستند و گام‌هایی برای انجام این تعهد برداشته‌اند.

دونالد ترامپ افزود: در کشورهای عربی واقعگرایی رو به افزایشی درباره تهدید رژیم ایران وجود دارد، تهدیدی که شکی در آن نمی‌توان کرد.

رئیس جمهور آمریکا درباره مذاکرات صلح فلسطین و اسرائیل گفت که در ملاقات با پرزیدنت محمود عباس این موضوع را دنبال خواهد کرد. وی تأکید کرد: کودکان فلسطینی و اسرائیلی باید در امنیت رشد کنند.

منبع: سی.ان.ان ۱/۳/۹۶

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here