رئیس‌جمهور فرانسه: رژیم ایران با شبه نظامیان شیعی [تحت حمایتش]، هدف هژمونی‌طلبانه‌یی در سوریه دارد و نباید در این زمینه ابهامی داشت.

17

امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه درباره حمله مشترک آمریکا، فرانسه و انگلستان به مواضع رژیم اسد، گفت: «سه تأسیسات تولید و تبدیل سلاح شیمیایی که از چندین ماه پیش شناسایی شده بود در این حملات هدف قرار گرفت. یک سایت بطور مشترک با نیروهای آمریکا و انگلستان، یک سایت توسط آمریکا و سومی فقط توسط فرانسه. ما عملیات را به لحاظ نظامی با موفقیت به‌پیش بردیم. چون تمام موشک‌هایی که شلیک شد کاملاً به اهداف خود اصابت کرد و توانیایی‌های تولید سلاح شیمیایی نابود شد.

ماکرون که با تلویزیون ب.اف.ام. مصاحبه می‌کرد، این عملیات مشترک را اقدام«جامعه بین‌المللی» دانست و با تأکید بر خط قرمز فرانسه در ارتباط با استفاده رژیم اسد از تسلیحات شیمیایی، افزود: «ما به نقطه‌یی رسیده بودیم که این حمله ضروری شده بود تا بتوانیم اعتبار جامعة بین‌المللی را به آن باز گردانیم».

رئیس‌جمهور فرانسه در این مصاحبه درباره مداخلات رژیم آخوندی در سوریه اظهار داشت: رژیم ایران با شبه نظامیان شیعی [تحت حمایتش]، هدف هژمونی‌طلبانه‌یی در سوریه دارد و نباید در این زمینه ابهامی داشت.

وزارت خارجه فرانسه بر لزوم قاطعیت در قبال برنامه موشکی و مداخلات رژیم آخوندی در منطقه تأکید کرد.

در بیانیه وزارت خارجه فرانسه که پیش از اجلاس وزرای خارجه اتحادیه اروپا صادر شده، آمده است: «ژان ایو لودریان بر لزوم حفظ توافق وین و یک سیاست دیالوگ و قاطعیت در قبال برنامة موشکی (رژیم) ایران و نقش بی‌ثبات‌کننده آن… در منطقه، تأکید می‌کند».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here